Přeskočit na hlavní obsah

Elixir of youth, health and beauty: Whey milk:-)


Whey or Milk Serum is the liquid remaining after milk has been curdled and strained. Original liquid whey has such a sweet-sauer taste while dried whey (which you can buy in any pharmacy) is so sweet. Almost like a baby milk:-). So dont worry about it. I can assure you your boyfriend will love it too!

How to prepare it? Easily. You mix a spoon of dried whey with hot or cold water (depends on your preferences) in the cup and just drink it. It is also very filling so it is useful to have it home in case of hungry evenings:-). But why am I writing about it?


Because it´s a secret elixir of health, youth and beauty. Something like an apple cidar vinegar, but while the vinegar can be drunk just for a few weeks on end (it´s a bit drastic, isn´t it?), whey can be drunk every day till the rest of your life.

  • Liquid whey contains lactose, vitamins, protein and minerals, along with traces of fat.
  • Whey supplements can help regulate and reduce spikes in blood sugar levels among people with type 2 diabetes by increasing insulin secretion.
  • Provides a high concentration of BCAAs to help manufacture glutamine to fuel the immune system
  • Helps enhance humoral (antibody) response to support immune health
  • Improves intestinal tract antibody responses
  • Excellent source of cysteine to enhance glutathione status and maintain and/or improve immune function and optimize immunity
  • May help cystic fibrosis patients maintain optimal glutathione levels to help counteract the negative effects of disease related oxidative stress.
Talking from my experience – I´ve been drinking the amazingly tasteful whey for ages. If you say WHEY in front of my friends, they will associate it immediately with me:-)

It helped me with the skin problems during the puberty, now I find it as a good product to clean-up my body with, lose some weight and it´s also increadibly useful in the evening when you dont want to eat heavily.
As you might know a whey can be used also as a nutrition to your skin. I´m not kind of sure how to put it on your face, but I guess if you mix a few spoons of dried whey with little bit of cold water than you can use it as a skin mask or something. If you have any experience with whey, I´d be delighted if you share it with me:-)
Luc.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …