Přeskočit na hlavní obsah

Girl Model: A document showing a backstage of Japanese modeling


Casting in Siberia

Yesterday I was invited to the premiere of Girl Model movie – a document about a backstage of topmodeling.

It starts with a scene showing poor city in Siberia where the casting for new faces is being taken place. A casting for being a model in Japan. Young girls around 13yrs old try to win to discover the world.
Nadya, a tiny girl with a look of angel, wins and her family – living relatively poor life – is so elated and helps her to get to the airport to...TOKYO.


And then? I wont tell you, go to the cinema and see it. It is definitely worth it. It´s completely new enviroment and busines than we are used to. I just can say what suprised me about the career in Japan most:

-          Girls around 13 years old are choosen for Japanese market. They must be simply cute, innocent with a face of a child.
-          Advantage of such young models? They are still children. They would never go with an older guy just for his money. Plus they are satisfied even with smaller salaries.
-          In their 13 they can hardly control their fees so for the model agency is easier to get more money from them.
-          The contract says they are not allowed to gain, they need to keep the same shapes like they have now (when being so young!) and there is a tolerance only of a centimeter more. (So instead of 80-58-87 they can have 81-59-88)
-          The agents promise big money to model´s family, but the reality is that most of these models end up their carrer with a dept for travelling.
-          Some of the older models sell their bodies as prostitutes in order to earn some extra money
-          The models have to go to many castings a day instead of going for sushi (which I would prefer the opposite way...:-)
 
But not to be negative: go to the cinema and watch this movie. It is very well done. Nothing bad, no prostitution, just people´s lifes. Poverty in Siberia and desire to achieve something. Nadya´s dreams and Nadya´s despair. Loneliness in the big city.

Nadya with her mom after winning the casting

Have a look at the trailer:


And – eventually – happy end: In spite of Nadya´s firt despair she manages to become a successful model:-)
Looking forward to your comments,
Luc.

PS: If you are a native speaker, don’t hesitate to give feedback where I need it.  I would be delighted to improve my writing skills so feel free to correct me. It means a free English lesson for me anyway:-)
Thank you! 

Komentáře

  1. I'd love to see this film! Unfortunately I couldn't find it to watch online. I guess it's because it's new - 2012.

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Hi Olga! Yeah, I guess it will be soon on the internet, although it is not a Hollywood blockbuster so it might be slightly more difficult to find it. But when I find it (cause I want to see it again), I will let you know...:-)

      Smazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …