Přeskočit na hlavní obsah

How to boast properly:-)


Let´s stop being too modest. Sometimes we have to show other people how successful we are. Here is an example:

I bump into my ex-boss or unpleasant ex-classmate. Completely by accident, of course. And I´m not prepared for it. An unmitigated disaster? NO. No, because this is the time when we need to present ourselves in slighly better ways and show them how unshakeably confident we feel.

Reality: I´m unemployed.
What I´m going to say: Well, I´m choosing from a few job offers right now. I mean, I´m in the middle of something, but I shouldn‘t talk about it yet.

Reality: I don‘t like my job, but I haven’t found anything better.
What I´m going to say: I´m working as a secretary for a highly amusing guy. I know it is just an administrative job, but gosh. I´ve already got so many important contacts!

Reality: I got married.
What I´m going to say: I got married. It was actually the third marriage proposal I´ve got in my life, but this time I said YES. You know what they say – the best girls always get married so young. And what about you? When are you going to get married?

Reality: I´m single.
What I´m going to say: I´m very busy with my job right now. It´s been utter madness lately so thank God I don‘t have a partner. But I´m sure I´m not going to be single long...

Reality: I moved to a new country where I´m trying to succeed.
What I´m going to say: I live in England now and it‘s idescribably beautiful. I´ve enough savings for next year so I can afford not to work and study English instead.

Reality:  I´m on my way to school.
What I´m going to say: I´m just going shopping. I need some new bags, shoes and I also wanted to surprise my boyfriend/husband with hot, new lingerie, you know...

Reality: I gained a bit.
What I´m going to say: I got the right curves finally. I used to be sooo skinny that men usually cheated on me, but now they don‘t need to. They greatly appreciate my shape now. Isn´t it simply amazing?


I´m fully aware that boasting is not a nice thing. But sometimes (in perfectly understandable situations like this one) it is needed and it is sweet.

Let´s stop being too modest.
Luc. 

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …