Přeskočit na hlavní obsah

Meditace smíchem a její účinky na naši mysl

 

AKTUALIZACE 11.12.: Dneska jsem si byla vyzkoušet, jaké by to bylo mít certifikát z angličtiny, ale moc jsem si to nevyzkoušela. Zkoušky byly takový drill, že už vlastně vůbec netuším čí jsem:-)
Ale mám volno a zítra odjíždím do Německa, takže se můžete těšit na prima fotoreportáže a další dobrůtky od našich sousedů. Prozatím se mějte krásně a hřejte se navzájem:-)


Zdravím Vás,
dneska tu mám něco, co je jak velká zábava, tak i prima očištění mysli od všeho negativního. Vyzkoušejte a dejte vědět:-)

Nedávno jsem absolvovala seminář, kde jsme mimo jiné dělali meditaci smíchem. Nepředstavujte si meditaci v tureckém sedu o hláskách "OM", tady šlo o trošku něco jiného.

Naše meditace smíchem probíhala tak, že jsme si sedli do kroužku a naším úkolem bylo 20min bez přestávky přímo řvát smíchy!

Zkuste si to - první dvě minutky jsou vážně srandovní, chi chi chi cha cha cha, smějete se navzájem. Pak už vám ale do smíchu moc není, ale nesmíte přestat. Musíte se přemáhat, hrát salvy smíchu hlavně nesmíte přestat.
Po deseti minutách vás začně bolet čelist, pak se přidají svaly břišní. A vy se stále (ač nuceně) hurónsky smějete.

DVACET MINUT smíchu bez přestání, umíte si to představit? Po té době jsme si lehly a .... a nic! Prázdno! Bylo to poprvé, co jsem na nic nemyslela, nic nehodnotila, nic neplánovala. Moje mysl byla stejně vygumovaná jako při hodinách matematiky - ha ha ha!

Meditace smíchem se běžně provádí 3x denně (ráno, v poledne, večer) a pokaždé hodinku. Neumím si to představit.
Nicméně to odbourává naše blokády, strachy, pročišťuje to myšlenky, čistí nás to od všeho negativního, co máme hluboko v podvědomí a také - zpevňuje břišní svaly víc, jak dvě hodinky aerobiku!

Zkuste to třeba před zrcadlem.

Není nic lepšího než se smát sám sobě:-)

Komentáře

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …