Meditace smíchem a její účinky na naši mysl

 

AKTUALIZACE 11.12.: Dneska jsem si byla vyzkoušet, jaké by to bylo mít certifikát z angličtiny, ale moc jsem si to nevyzkoušela. Zkoušky byly takový drill, že už vlastně vůbec netuším čí jsem:-)
Ale mám volno a zítra odjíždím do Německa, takže se můžete těšit na prima fotoreportáže a další dobrůtky od našich sousedů. Prozatím se mějte krásně a hřejte se navzájem:-)


Zdravím Vás,
dneska tu mám něco, co je jak velká zábava, tak i prima očištění mysli od všeho negativního. Vyzkoušejte a dejte vědět:-)

Nedávno jsem absolvovala seminář, kde jsme mimo jiné dělali meditaci smíchem. Nepředstavujte si meditaci v tureckém sedu o hláskách "OM", tady šlo o trošku něco jiného.

Naše meditace smíchem probíhala tak, že jsme si sedli do kroužku a naším úkolem bylo 20min bez přestávky přímo řvát smíchy!

Zkuste si to - první dvě minutky jsou vážně srandovní, chi chi chi cha cha cha, smějete se navzájem. Pak už vám ale do smíchu moc není, ale nesmíte přestat. Musíte se přemáhat, hrát salvy smíchu hlavně nesmíte přestat.
Po deseti minutách vás začně bolet čelist, pak se přidají svaly břišní. A vy se stále (ač nuceně) hurónsky smějete.

DVACET MINUT smíchu bez přestání, umíte si to představit? Po té době jsme si lehly a .... a nic! Prázdno! Bylo to poprvé, co jsem na nic nemyslela, nic nehodnotila, nic neplánovala. Moje mysl byla stejně vygumovaná jako při hodinách matematiky - ha ha ha!

Meditace smíchem se běžně provádí 3x denně (ráno, v poledne, večer) a pokaždé hodinku. Neumím si to představit.
Nicméně to odbourává naše blokády, strachy, pročišťuje to myšlenky, čistí nás to od všeho negativního, co máme hluboko v podvědomí a také - zpevňuje břišní svaly víc, jak dvě hodinky aerobiku!

Zkuste to třeba před zrcadlem.

Není nic lepšího než se smát sám sobě:-)

2 komentáře: