Přeskočit na hlavní obsah

Bulharské dráhy a pašeráci cigaret:-)


Zdravím vás!

Možná je dnes tohle poslední příspěvek o našem dobrodružném cestování. Možná se ještě o něco podělím...:-)
Jak se máte? Už u vás konečně vylezlo sluníčko?
A jeli jste někdy bulharskými vlaky?

My si koupili místenku na vlak ze Sofie do Bělehradu. Půl hodinky před odjezdem jsme našli vlak a jakýsi pán - s odznakem se svým jménem - nás usadil. Místo svého místa jsme však usedli do kupé k ženštině, jež svým vzhledem vypadala trošku jak čarodejnice.

Na našich sedačkách spoustu jídla, mokrá podlaha, již plný odpadkový koš. Pán nás usadil a chtěl za to pár euro. Žebrák. A ještě nás usadil špatně.

Vlak byl špinavý, přeplněný lidmi, kteří kouřili a my nakonec skončili u několik žen, které byly zcela neškodné, avšak poměrně hlučné a zakouřené.

Hodinové zpoždění, samozřejmě....

Lidé vypadající jako žebráci se různě v kupé navštěvovali, hulákali na sebe, kouřili spolu...Nechápala jsem. Byl to jako organizovaný gang!

"To asi budou pašeráci cigaret," říká mi přítel. "V Bulharsku jsou na cigarety uvaleny pořádné daně, a tak jezdí do Srbska, tam to levně nakoupí a dráž prodají. Dneska si zřejmě jedou pro dodávku zboží," vtipkoval.

Svatá pravda! Za hlučné jízdy na ně chodila policie a ženy si navzájem ukazovali, kam všude cigára schovávají...
Bylo tam však něco, čemu jsme nerozuměli - zřejmě úplatky, neboť je jak policie, tak průvodčí i celní kontrola nechala projet, ač dobře věděla...ÚPLATKY!

Všichni vystoupili hned za hranicema Srbska. A my se pomalu ploužili do Bělehradu. Když říkám ploužili, pak opravdu ploužili.

Stavěli jsme na každém metru, čekali tam půl hodinky a nakonec jsme nabrali 4 hodinky zpoždění...
Dneska je to prima zážitek. Svaté České Dráhy...:-)

Mějte se nádherně a příště už o něčem jiném.

PS: Na FB jsou konečně fotky, mrkněte:-)

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …