Bulharské dráhy a pašeráci cigaret:-)


Zdravím vás!

Možná je dnes tohle poslední příspěvek o našem dobrodružném cestování. Možná se ještě o něco podělím...:-)
Jak se máte? Už u vás konečně vylezlo sluníčko?
A jeli jste někdy bulharskými vlaky?

My si koupili místenku na vlak ze Sofie do Bělehradu. Půl hodinky před odjezdem jsme našli vlak a jakýsi pán - s odznakem se svým jménem - nás usadil. Místo svého místa jsme však usedli do kupé k ženštině, jež svým vzhledem vypadala trošku jak čarodejnice.

Na našich sedačkách spoustu jídla, mokrá podlaha, již plný odpadkový koš. Pán nás usadil a chtěl za to pár euro. Žebrák. A ještě nás usadil špatně.

Vlak byl špinavý, přeplněný lidmi, kteří kouřili a my nakonec skončili u několik žen, které byly zcela neškodné, avšak poměrně hlučné a zakouřené.

Hodinové zpoždění, samozřejmě....

Lidé vypadající jako žebráci se různě v kupé navštěvovali, hulákali na sebe, kouřili spolu...Nechápala jsem. Byl to jako organizovaný gang!

"To asi budou pašeráci cigaret," říká mi přítel. "V Bulharsku jsou na cigarety uvaleny pořádné daně, a tak jezdí do Srbska, tam to levně nakoupí a dráž prodají. Dneska si zřejmě jedou pro dodávku zboží," vtipkoval.

Svatá pravda! Za hlučné jízdy na ně chodila policie a ženy si navzájem ukazovali, kam všude cigára schovávají...
Bylo tam však něco, čemu jsme nerozuměli - zřejmě úplatky, neboť je jak policie, tak průvodčí i celní kontrola nechala projet, ač dobře věděla...ÚPLATKY!

Všichni vystoupili hned za hranicema Srbska. A my se pomalu ploužili do Bělehradu. Když říkám ploužili, pak opravdu ploužili.

Stavěli jsme na každém metru, čekali tam půl hodinky a nakonec jsme nabrali 4 hodinky zpoždění...
Dneska je to prima zážitek. Svaté České Dráhy...:-)

Mějte se nádherně a příště už o něčem jiném.

PS: Na FB jsou konečně fotky, mrkněte:-)

Žádné komentáře:

Okomentovat