Přeskočit na hlavní obsah

Milujme naše politiky!Ahoj do deštivých dní,

poslední dny jsem strávila v Bulharsku, Srbsku a Maďarsku. A našla jsem něco, co mě dojalo!

Vážně miluju, když většina starousedlíků nadává v hospodě na naši politiku, na neustálé zdražování piva a cigaret, na korupci a s láskou vzpomíná na svaté časy komunismu.

Svatí komunisti, ti po člověku nikdy nic nechtěli!

Ale mám pocit, že tito pánové nikdy nevyjeli na Východ, aby viděli opravdovou chudobu a nikdy nebyli ani na Západě, aby viděli bohatství.

Nemají tudíž s čím srovnávat. Snad jen s komunismem, kdy pivo stávalo korunu...

My přijeli do Bělehradu (Srbsko) a zjistili, že to město vstalo za posledních 5 let z popela (rozbombardované budovy se vyměnily za extra moderní mrakodrapy).

Ceny jsou tam srovnatelné s Prahou, někdy i vyšší. A průměrný plat Srbijců? 300Euro - 7,500Kč!

Průměrná mzda v ČR je 22.500Kč a ceny jsou nižší. Máme se tu vlastně JAKO V RÁJI, nepřežíváme. Přesto si stěžujeme. A kafráme. A volíme Paroubka!

Přijde mi to jako ironie osudu. Všem pánům (a dámám) co si neustále na něco stěžují bych tak doporučila Gruzii, Bulharsku, Rumunsko a Srbsko.

Až poznáme bídu, pak teprve budeme vděční za to, jak dobře se nám tady žije...

Mějte se krásně i přes deštivé počasí,
Luc.

Komentáře

 1. Souhlasím, člověk neví, co je bída. Protože teprve pravej hlad (ne chuť na něco), a to, že je například člověku zima, nás naučí si vážit toho, že máme v domovech teplo a že máme co jíst. ALE... průměrné mzdy je docela ošemetné téma. Znám hodně lidí, kteří těch 7500,- mají. 8000,- je minimální mzda. A jsou to češi. A většinou na ty ,,průměrné" mzdy drtivá většina lidí nedosahuje :-(

  OdpovědětSmazat
 2. Jasně, do průměrné mzdy jsou započítány i mzdy politiků...
  Ale myslím že i v Srbsku takový dělník má mnohem míň než 300Euro, a to se pak žije těžce...!

  OdpovědětSmazat
 3. Moc pěkně napsáno! Vystihla jste podstatu, vřele souhlasím.
  Vláďa

  OdpovědětSmazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …