Přeskočit na hlavní obsah

PŘIJÍMEJME!


Přijímejte! Dnešní titulek zní dvojsmyslně - buď můžeme přijímat do svého života ještě více štěstí a bohatství, anebo můžeme přijímat to, co již máme a nalézt tak štěstí a bohatství. Přijímejme obojí!

Žijeme proto, abychom si plnili všechny naše sny. Naučili jsme se chtít vždy to nejlepší a nikdy se nespokojit s málem. I když se nám podaří s něčím hnout a udělat krůček dopředu, nejsme spokojeni. Pořád chceme ještě o trošku víc...

A je to tak v nejlepším pořádku. Usilujme o něco, nevzdávejme se, neboť kdo nemá sny, nežije. Jen přežívá. Ale na druhou stranu, činí nás to šťastnějšími? Nebo jsme kvůli tomu spíše vystresovaní, napjatí a nevyrovnaní?

A co takhle toužit po tom, co už máme? Pokud si něco velice přejeme, znamená to, že to NĚCO velice postrádáme. Každá - i ta sebepozitivnější - afirmace má tak v sobě energii nedostatku. Když něco postrádáme, nepřijali jsme to, co nám bylo dáno. Pár příkladů:

Držíme přísné diety, neboť chceme být štíhlejší. Nepřijali jsme jak své tělo, tak fakt, že když je naše tělesná konstrukce stavěná na 70 kg, pak si těžko udržíme váhu 45 kg.

Tvrdě po nocích pracujeme, doděláváme resty a nechceme přijmout, že dřeme nad naše síly. Ještě toužíme po povýšení. Za každou cenu!

Usmíváme se na všechny strany, ač uvnitř cítíme smutek. Nepřijímáme pocity, které nepatří mezi žádané. Nepřijímáme tak sami sebe.

Jak tedy chtít to, co máme?

Na chvilku se pohodlně posaďte nebo si lehněte. Chvilku jen relaxujte. Poté si do posledních detailů vybavte svou práci (tělo, pocity...) tak, jaká skutečně je. Přejte si mít přesně takovou práci, jakou máte nyní. Jako byste o ní celý život usilovali. Vybavte si všechny úspěchy a výhry, jež jste dosud dokázali. Přesně tohle jste jako malí toužili dělat! Představte si, že o takovém těle, jaké máte nyní, se vám ani nesnilo!

Jednoduše v sobě navoďte pocit vděku, úspěchu a sebelásky. Zezačátku si uvědomíte všechno, čeho jste již dosáhli. Uvědomíte si, že ač je vaše cesta trnitá, postupně si svá přání plníte. Dokážete to ocenit a užijete si chvilku vítězství, než začnete tažení na ještě vyšší ligu. Když budete toto cvičení používat častěji, naplníte svůj život vděkem! Budete vlastně mít to, co chcete.

A znáte to - vděčné srdce přitahuje především jen další důvody k vděčnosti. Třeba i tu nejvyšší metu!

Originální článek najdete zde: http://dreamlife.cz/osobni-rozvoj/mysleni/prijimejte/article.html?id=2171

Plňme si tedy ty nejvyšší mety!

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …