Můj nádherný život v Itálii a pár zásad na přežití:-)Miluju, když mi někdo řekne, že musí být úžasné žít ve Florecii - ve městě KULTURY, historie, umění s nádechem slunečních paprsků. Chcete znát pravdu? Tak čtěte dále...

Život v Itálii:

- Když se řekne internet, Italové tuší, o co jde. Nicméně volná wi-fi nehrozí, všude jsou proti-teroristická opatření, na vše se musíte registrovat, i na internet!- Italové jsou na svou zemi hrdí a pyšní. Uráží je myšlenka, že by měli cestovat, neboť ONI jsou přeci z té nejkrásnější, nejbohatší a nejcivilizovanější země na světě:-D!

- Italové dokáží řídit ve svých úzkých uličkách tak, aby si neurvali zrcátka. Umění!

 
- Italové jsou velice přátelští a vůbec jim nevadí, že nemluvíte italsky. Furt lepší, než kdyby to na vás měli zkoušet svou angličtinou!

- Italové parkují zásadně na těch nejméně vhodných místech. Uprostřed silnice, před semaforem, v zatáčce či prostě jen na chodníku!


- Jak se zbavit otravného Itala? Jednoduše: Sorry, I dont speaka italiana, understanda? Neznámé řeči se zaleknou a prchají jak pára nad hrncem.

- Italové zásadně nepospíchají. A že je chcete předejít? Kampak spěcháte, Evropane...?

- Italské supermarkety jsou přecpané, lidé agresivní a zvyklí na to, že jim přejedete nohu vozíkem!


- Italové vám nezdebarasují stůl jakmile dojíte. Nechají vám v tom máčet rukávy, dokud nezaplatíte!

- Italové vás občas i 3 hodiny v restauraci zcela ignorují!


- Italové vlastně mají Berlusconiho rádi. Však si to vemte - rádoby vyšťavený stařík stále dokáže klátit nezletilé modelky a nabízet jim zadarmo trávu! Kdo z Italů má v jeho letech takovou výdrž?


- Zásadně se nesnažte Italům vysvětlovat, že Československo je záležitostí historie a že Česká republika je už v EU.


- Italská móda? Ve Florencii jsou to boxerky s pidi přirozením sochy Davida, v Pise se šikmou věží a v Římě najdete boxerky s koloseem na zadku - tomu se říká "must have"


- Itálie krachuje a Berlusconimu už jdou po krku. A my budeme v Itálii ještě další rok, není to úžasné? Bůh žehnej Itálii!

Luc.

2 komentáře:

  1. Páni, to je tam takovej problém s internetem? To já bych se už asi bez něj neobešla :-) Každopádně... v Itálii si asi s ničím hlavu nelámou :-))

    OdpovědětVymazat
  2. Kdyby jsi zůstala doma... A já byl starší :D

    OdpovědětVymazat