AKTUALIZACE: Žebříček nejlepších hostesingových a modelingových agentur ČR!Aktualizace 20.7.2011: 
Ahoj modelky:-)


Ikdyž je okurková sezóna v plném proudu a mnohé agentury mají přes prázdniny zavřeno, tady na blogu se pořád bude o modelingu mluvit a psát.
Žebříček modelingových a hostesingových agentur tu bude nadále, ač dám nyní prostor především vám - čtenářkám - modelkám.


Budu velice ráda, když se se mnou podělíte o své zkušenosti s konkrétními agenturami, pošlete svůj příběh a napíšete, jak daná agentura s modelkami jedná, kolik má práce a jestli ji můžete doporučit.


Vybrané příběhy zde můžu uveřejnit anonymně či naopak s kontaktem na vás a vaší prezentací jako modelky. Takže...chcete tu mít své fotky a příběh? Pak zde je můj email: luciexkunesova@gmail.com


A pro dnešek přidávám jednu nově vzniklou agenturu, která podle mnohých stojí za spolupráci. Tedy...SuperModa (v článku)


Mějte se krásně,


Luc.


Jelikož mě často prosíte o doporučení různých hostesingových a modelingových agentur, rozhodla jsem se sestavit žebříček těch nejlepších i těch horších agentur ČR!


Vždy jde o moje subjektivní hodnocení, o mé zkušenosti s danou agenturou.
Dozvíte se, kde je hodně práce, kolik kde platí (a zda - li včas), pro koho raději nepracovat, kde jsou profesionálové i amatéři, a kde vás pokutují...


Jakékoli dotazy piště na email nebo do komentářů. Pokud máte zcela opačný názor než já, dejte mi vědět! Každý týden tu přibude další agentura, abyste měly z čeho vybírat! A pokud se vám stránka líbí, budu ráda, když ji doporučíte i ostatním.


HOSTESINGOVÉ A MODELINGOVÉ AGENTURY ČR!

AV Production

Kontakt:
Masná 21, Praha 1, 110 00
Tel: 420 739 609 511
Email: avproduction@avproduction.cz
Web: www.avproduction.cz http://www.avproduction.cz/

Subjektivní hodnocení:
Pro mě je tahle agentura jednou z nejlepších pražských agentur vůbec!

Za velkou výhodu považuji to, že agenturu řídí Alena Havlínová - modelka a bývalá hosteska, která má jak hodně klientů, tak osobní zkušeností s hostesingem a modelingem, tudíž se nikdy nestane, že by své hostesky nechala pracovat o hladu, v zimě a bez přestávky (jako je v některých agenturách zvykem.)
AV Production je jedna z nejstabilnějších agentur, kde se cítíte dobře a kde s vámi výborně jednají. Platí vždy včas a dobře, mají mnoho dlouhodobé práce i stálých klientů, pokud jsou tedy s vámi spokojeni, máte o práci vystaráno...

Hodnotím proto výbornou a doporučuji všem slečnám, co jsou časově flexibilní, jazykově vybavené a hlavně příjemné a usměvavé!

Jejich akce:
Výstavy, konference, módní přehlídky, kongresy, veletrhy, koncerty, sportovní akce a dlouhodobá spolupráce s restaurací Kobé.

Kolik platí a kdy:
Většina akcí (pokud není jinak určeno) je za 100 Kč/hod a platí s přesností vždy 15.den nadcházejícího měsíce!
Hodnocení jako ve škole: 1

Bohemia Model Management


Kontakt:
BOHEMIA MANAGEMENT
Ječná 5
12000 Prague 2
T.: +420 224 918 249-50
F.: +420 224 918 256
Web: www.bohemiamodel.cz  


Subjektivní hodnocení:


Čistě modelingová agentura a jedna z nejlepších na českém trhu. Mají jasnou a nekonfliktní rámcovou i exkluzivní smlouvu. Není těžké se tam dostat - uplatní se zde modelky, komerční tváře, VIP, herci a vlastně všechny zajímavé typy lidí, o které je v televizi zájem. BH nabízí až několik castingů denně a lidé tam jsou stálí a velice přátelští.


Jednou za půl roku si Tě pozvou na "přeměřenou" a "nafocenou", aby přesně věděli, jak se vyvíjíš a jak Tě mají klientům nabízet. Největší péči sice věnují svým topmodelkám, ale jakmile dostaneš práci, budeš u nich jako v bavlnce. Jediné mínus, co mi vadilo, byla výplata. První rok jsem z nich honoráře za 2 natáčení musela dolovat. V tomhle případě se obrať přímo na ředitelku BM Soňu Zoglauerovou, ta v tom umí udělat pořádek a zaplatit okamžitě, takže neboj:-)


Jejich akce: modeling, natáčení, fotomodeling, kompars...


Kdy a kolik platí: Honorář zde závisí na zakázce, klientovi i na počtu odpracovaných dní. Mají však výplatní termín vždy měsíc po akci.


Hodnocení jako ve škole: 1-

Classic Model and Hostess Agency

Kontakt:
Šárka Flekalová
Tel.: +420 608 933 361
Email: classicagency@seznam.cz

Subjektivní hodnocení:
Agentura velice solidní, jen občas trochu nezorganizovaná.

Přiznám se, že jsem pro Classic Agency nedělala tolik akcí, abych mohla podat více informací, ale zjišťovala jsem u ostatních hostesek a modelek a došly jsme ke stejnému závěru:
Classic Agency je agentura, kde se k vám budou chovat slušně a přátelsky. Před každou akcí podepíšete s koordinátorem tzv. výplatnici, čímž se agentura zavazuje k tomu, že vám peníze musí vyplatit.

S touto agenturou nebývají potíže, ale občas se stane, že se těch akcí nakupí více a oni v tom mají pěkný zmatek. Pak akce ruší, mění honoráře, přehazují data a časy...Pokud jste časově flexibilní, žádný problém!Jde o agenturu převážně hostesingovou, modeling dělají jako doplněk - rozhodně vám nenajdou klienty v Paříži, ale pro český modeling to stačí. Navíc akcí je tak akorát a jsou pohodové, bez stresu!

Jejich akce:
Promo akce, ochutnávky, kongresy, konference atd.

Kdy a kolik platí:
Honorář vždy záleží na klientovi, většinou však dostanete 110Kč/hod. Co se týče výplat, tak zde není žádný výplatní termín, takže si bohužel musíte počkat, až zaplatí klient...
Hodnocení jako ve škole: 1-

Eve photo and model management

Kontakt:
EVE PHOTO & MODEL MANAGEMENT
Ivan Štefko
Slovanská alej 28
326 00 Plzeň
Tel: +420 605 805 983

Subjektivní hodnocení:
Plzeňská agentura s působností i v Praze a západních Čechách!

U téhle agentury jsem kdysi začínala a ráda na to vzpomínám. Ivan Štefko - majitel, fotograf a jednatel agentury přistupuje ke svým hosteskám s důvěrou, takže jde vždy o krásné akce bez zbytečného stresu!

Za dobu, co jsem tam pracovala jako hosteska já, měla agentura plno práce, v sezóně i několik akcí denně. Vždy s dobrými klienty, které časem poznáte velice dobře. Dobrá hosteska si může vydělat opravdu hodně peněz, zde však platí nejvíc úsměv a celá krásná:-)!
Tak to bylo, když jsem tam pracovala já. Pracovala jsem dva roky téměř v kuse, i několikrát týdně. Hrozně mě to bavilo (to u málokteré agentury), projela jsem tak celé západní Čechy a poznala plno nových přátel.

Co se modelingu týče, můžete zde nafotit nádherný základní book profi fotek a díky kontaktům (a ehm, díky své kráse samozřejmě), které Ivan Štefko má i do prestižních pražských agentur a soutěží krásy (nyní hlavně Dívka Šumavy!)

Jejich akce:
Téměř vše, co se v Plzni šustne! Golfy, kongresy, dny dětí, kdysi Den s deníkem a Dny Zdraví, mnoho kulturních akcí a otevíraček.

Kdy a kolik platí:
Každá akce je placená jinak, vždy se to dost lišilo. Předpokládám, že dnes je to 100 Kč/hodinu a víc! Cesta na akce je buď zařízená (pokud je to mimo Plzeň) či se proplácí. Výplatní termín však nečekejte, nicméně vždy své peníze dostanete a BEZ POKUT!
Hodnocení jako ve škole: 1

Evention s.r.o. 

Kontakt:
Evention, s.r.o.
V Chotejně 1345/10, 102 00 Praha-Hostivař
Tel: +420266712416
Web: www.evention.cz

Subjektivní hodnocení:
Pražská agentura působící po celé ČR.

Přiznám se, že jsem s touto agenturou spolupracovala jen párkrát, na konferenci a jednom velkém projektu. Oceňuji, že je to jedna z nejstabilnějších agentur na českém trhu i to, že vám opravdu mohou dát hodně práce.
Ale mé zkušenosti jsou hodně rozpačité - hodně stresu a nesmyslných pokut. Všechno musí být více než profesionální, což je skvělé, ale celkový efekt na hostesky je asi takový, že se bojí i dýchat, aby něco nezkazily.

Časté jsou kontroly a upomínky nebo přímo lidi z agentury na akci. Nesmíte mít naušnice, nesmíte mít rozpuštěné vlasy, nesmí vám padat ofina do čela. V mém případě šlo o jakousi pokutu, kterou mi nikdo nikdy nevysvětlil. Za co? Pán bůh ví!

Nicméně pokud jste otrlé hostesky, můžete si přijít k dobrým akcím.

Jejich akce:
Cokoli - konference, kongresy, promotion....

Kdy a kolik platí:
Platí zhruba 120 Kč/hod vždy 15.den následujícího měsíce. Pro peníze si však musíte přímo do agentury v daný den.
Hodnocení jako ve škole: 3

Xtreme hostess service s.r.o.

Kontakt:
Vodičkova 791/41
112 09, Praha 1
Tel: +420603818950, +420603551716
Email: info@hostesky.cz

Subjektivní hodnocení:
Velice stabilní a solidní pražská agentura, která vám opravdu dá vydělat - budou - li spokojení. Xtreme hostess servis nabízí především práci na konferencích v Konferenčním centru (Vyšehrad), kde jsou téměř pečení vaření:-). V poslední době začali spolupracovat s restaurací Kogo na Václavském náměstí, kde si holky hostesky mohou přijít na dobře placenou a dlouhodobou brigádku - denně vítají hosty a usazují je.

Občas přijde nabídka na roznášení letáčků a různé firemní akce. Většinou se však s touto agenturou dostanete na mezinárodní konference, kongresy a večeře. Jsou - li spokojení, o práci nebudete mít nouze. Stačí výborná angličtina, kostýmek, plné lodičky, žádné prstýnky a výrazné naušnice a mít hodně času.

Xtreme agency je čistě hostesingová záležitost, modeling zde nehledejte.

Jejich akce:
Mezinárodní kongresy, konference, večeře, firemní akce, promo a roznášení letáčků

Kdy a kolik platí:
Platí vždy 15. následujícího měsíce od akce a platí hotově. Honorář se pohybuje v rozmezí 100 - 120 Kč/hod. Výhodou je, že sídlí ve Vodičkově ulici, a tak není problém si tam zajít a vyzvednout si penízky. S pokutou jsem se zatím nesetkala a nevím o tom, že by si další hostesky na pokuty stěžovaly...
Hodnocení jako ve škole: 1


Supermoda Management

Kontakt: 
Supermoda Management, s.r.o.
Husova 242/9
Prague 1
110 00


Tel: +420226201623, +420226201625
Email: info@supermodamanagement.com
Web: www.supermodamanagement.com


Subjektivní hodnocení:


Jelikož jde o zcela novou agenturu, která je na trhu něco kolem půl roku a jelikož pro ně nepracuju, nemůžu ji hodnotit zcela objektivně. Nicméně na její adresu pějou ódy mnozí z modelingu, a tak proč Supermodu nevyzkoušet.


Agentura se zaměřuje především na Evropu a Asii a úzce spolupracuje s top modelkami jako je Linda Vojtová i Taťána Kuchařová. A že zřejmě půjde o schopný management a lidi, kteří mají kontakty různě po světě ukazuje například jejich Facebook plný novinek a fotek:-)


Malý tip: Možná se mýlím ale...jde o novou agenturu, která ještě nemá takové portfolio modelek. A z něčeho žít musí. Většinou to tedy znamená, že se opravdu musí snažit, aby si vybudovala řetězec klientů a především si modelky hýčká a má pro ně tak více práce...:-)
8 komentářů:

 1. Ahoj,
  tvůj blog je super :D Ráda bych věděla, co si myslíš o Nova Models, na internetu je o nich spousta pomluv, těžko říct, co je pravda.
  Předem díky

  Katka

  OdpovědětVymazat
 2. Ahojky, budou přibývat nějaké ty agentury? :)

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj holky, omluvám se za zpoždění:-/

  Jelikož jsem mnohokrát smluvně vázaná, že o agentuře mluvit nesmím, tak váhám, zda zveřejnit více agentur...

  Nova Models - s nima jsem bohužel nikdy nepřišla do kontaktu, a tak nevím, jak se k dívkám chovají a jak vypadá jejich smlouva. Nicméně modelky z Nova Models mají poměrně slušné uplatnění, takže proč to nezkusit...:-)

  Kdyby jakékoli otázky, jsem na emailu: luciexkunesova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 4. Zdravim! Potvrzuji to, co pises o Supermode. Pred par mesici jsem s nimi zacala spolupracovat a jsem bez vyhrad spokojena. Maly kolektiv lidi, kteri maji zkusenosti, kontakty a rekla bych ukazkovy pristup k modelum/modelkam - staraji se o nas skoro jako o vlastni. Byla jsem tenkrate opravdu prekvapena, jak pohodova se agentura zda a s postupem casu se mi to pouze potvrdilo. Jsem rada, ze me nasli zrovna oni a nemenila bych! Tot muj nazor :) pekny den preji

  OdpovědětVymazat
 5. Ahoj, nenašla jsem tu nikde reference o agentuře Dobrá hosteska (www.dobrahosteska.cz). Máš s nimi nějaké zkušenosti nebo nevíš z doslechu, jaký to u nich je? Vzali mě na jednu akci, ale v emailu stálo jen, že jsem byla na tuto akci vybrána a že se mnou počítají. Mojí odpovědí bylo, jestli by mi mohli poskytnout nějaké info ohledně toho nebo aspoň jaké je platové ohodnocení.. a už nenapsali. A nikde na netu jsem reference na ně neviděla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Evi, bohužel už do toho vůbec nevidím a agentury neznám. Tenhle článek není jen přeci z nejaktuálnějších:-(. Nicméně odpovídat by měli. Rozhodně bych na akci nešla bez nějaké smlouvy či dohody a bez přesných podmínek.

   Luc.

   Vymazat
 6. Ahoj :)) tenhle blok je naprosto super! :)) chtěla bych se ještě zeptat jestli nejsou informace o Elite models?

  OdpovědětVymazat
 7. Ahoj :) chtěla jsem se zeptat jaký máš názor na Simply Model Management popřípadě jestli s nimi má někdo zkušenost?
  Děkuji moc

  OdpovědětVymazat