Přeskočit na hlavní obsah

AKTUALIZACE: Žebříček nejlepších hostesingových a modelingových agentur ČR!Aktualizace 20.7.2011: 
Ahoj modelky:-)


Ikdyž je okurková sezóna v plném proudu a mnohé agentury mají přes prázdniny zavřeno, tady na blogu se pořád bude o modelingu mluvit a psát.
Žebříček modelingových a hostesingových agentur tu bude nadále, ač dám nyní prostor především vám - čtenářkám - modelkám.


Budu velice ráda, když se se mnou podělíte o své zkušenosti s konkrétními agenturami, pošlete svůj příběh a napíšete, jak daná agentura s modelkami jedná, kolik má práce a jestli ji můžete doporučit.


Vybrané příběhy zde můžu uveřejnit anonymně či naopak s kontaktem na vás a vaší prezentací jako modelky. Takže...chcete tu mít své fotky a příběh? Pak zde je můj email: luciexkunesova@gmail.com


A pro dnešek přidávám jednu nově vzniklou agenturu, která podle mnohých stojí za spolupráci. Tedy...SuperModa (v článku)


Mějte se krásně,


Luc.


Jelikož mě často prosíte o doporučení různých hostesingových a modelingových agentur, rozhodla jsem se sestavit žebříček těch nejlepších i těch horších agentur ČR!


Vždy jde o moje subjektivní hodnocení, o mé zkušenosti s danou agenturou.
Dozvíte se, kde je hodně práce, kolik kde platí (a zda - li včas), pro koho raději nepracovat, kde jsou profesionálové i amatéři, a kde vás pokutují...


Jakékoli dotazy piště na email nebo do komentářů. Pokud máte zcela opačný názor než já, dejte mi vědět! Každý týden tu přibude další agentura, abyste měly z čeho vybírat! A pokud se vám stránka líbí, budu ráda, když ji doporučíte i ostatním.


HOSTESINGOVÉ A MODELINGOVÉ AGENTURY ČR!

AV Production

Kontakt:
Masná 21, Praha 1, 110 00
Tel: 420 739 609 511
Email: avproduction@avproduction.cz
Web: www.avproduction.cz http://www.avproduction.cz/

Subjektivní hodnocení:
Pro mě je tahle agentura jednou z nejlepších pražských agentur vůbec!

Za velkou výhodu považuji to, že agenturu řídí Alena Havlínová - modelka a bývalá hosteska, která má jak hodně klientů, tak osobní zkušeností s hostesingem a modelingem, tudíž se nikdy nestane, že by své hostesky nechala pracovat o hladu, v zimě a bez přestávky (jako je v některých agenturách zvykem.)
AV Production je jedna z nejstabilnějších agentur, kde se cítíte dobře a kde s vámi výborně jednají. Platí vždy včas a dobře, mají mnoho dlouhodobé práce i stálých klientů, pokud jsou tedy s vámi spokojeni, máte o práci vystaráno...

Hodnotím proto výbornou a doporučuji všem slečnám, co jsou časově flexibilní, jazykově vybavené a hlavně příjemné a usměvavé!

Jejich akce:
Výstavy, konference, módní přehlídky, kongresy, veletrhy, koncerty, sportovní akce a dlouhodobá spolupráce s restaurací Kobé.

Kolik platí a kdy:
Většina akcí (pokud není jinak určeno) je za 100 Kč/hod a platí s přesností vždy 15.den nadcházejícího měsíce!
Hodnocení jako ve škole: 1

Bohemia Model Management


Kontakt:
BOHEMIA MANAGEMENT
Ječná 5
12000 Prague 2
T.: +420 224 918 249-50
F.: +420 224 918 256
Web: www.bohemiamodel.cz  


Subjektivní hodnocení:


Čistě modelingová agentura a jedna z nejlepších na českém trhu. Mají jasnou a nekonfliktní rámcovou i exkluzivní smlouvu. Není těžké se tam dostat - uplatní se zde modelky, komerční tváře, VIP, herci a vlastně všechny zajímavé typy lidí, o které je v televizi zájem. BH nabízí až několik castingů denně a lidé tam jsou stálí a velice přátelští.


Jednou za půl roku si Tě pozvou na "přeměřenou" a "nafocenou", aby přesně věděli, jak se vyvíjíš a jak Tě mají klientům nabízet. Největší péči sice věnují svým topmodelkám, ale jakmile dostaneš práci, budeš u nich jako v bavlnce. Jediné mínus, co mi vadilo, byla výplata. První rok jsem z nich honoráře za 2 natáčení musela dolovat. V tomhle případě se obrať přímo na ředitelku BM Soňu Zoglauerovou, ta v tom umí udělat pořádek a zaplatit okamžitě, takže neboj:-)


Jejich akce: modeling, natáčení, fotomodeling, kompars...


Kdy a kolik platí: Honorář zde závisí na zakázce, klientovi i na počtu odpracovaných dní. Mají však výplatní termín vždy měsíc po akci.


Hodnocení jako ve škole: 1-

Classic Model and Hostess Agency

Kontakt:
Šárka Flekalová
Tel.: +420 608 933 361
Email: classicagency@seznam.cz

Subjektivní hodnocení:
Agentura velice solidní, jen občas trochu nezorganizovaná.

Přiznám se, že jsem pro Classic Agency nedělala tolik akcí, abych mohla podat více informací, ale zjišťovala jsem u ostatních hostesek a modelek a došly jsme ke stejnému závěru:
Classic Agency je agentura, kde se k vám budou chovat slušně a přátelsky. Před každou akcí podepíšete s koordinátorem tzv. výplatnici, čímž se agentura zavazuje k tomu, že vám peníze musí vyplatit.

S touto agenturou nebývají potíže, ale občas se stane, že se těch akcí nakupí více a oni v tom mají pěkný zmatek. Pak akce ruší, mění honoráře, přehazují data a časy...Pokud jste časově flexibilní, žádný problém!Jde o agenturu převážně hostesingovou, modeling dělají jako doplněk - rozhodně vám nenajdou klienty v Paříži, ale pro český modeling to stačí. Navíc akcí je tak akorát a jsou pohodové, bez stresu!

Jejich akce:
Promo akce, ochutnávky, kongresy, konference atd.

Kdy a kolik platí:
Honorář vždy záleží na klientovi, většinou však dostanete 110Kč/hod. Co se týče výplat, tak zde není žádný výplatní termín, takže si bohužel musíte počkat, až zaplatí klient...
Hodnocení jako ve škole: 1-

Eve photo and model management

Kontakt:
EVE PHOTO & MODEL MANAGEMENT
Ivan Štefko
Slovanská alej 28
326 00 Plzeň
Tel: +420 605 805 983

Subjektivní hodnocení:
Plzeňská agentura s působností i v Praze a západních Čechách!

U téhle agentury jsem kdysi začínala a ráda na to vzpomínám. Ivan Štefko - majitel, fotograf a jednatel agentury přistupuje ke svým hosteskám s důvěrou, takže jde vždy o krásné akce bez zbytečného stresu!

Za dobu, co jsem tam pracovala jako hosteska já, měla agentura plno práce, v sezóně i několik akcí denně. Vždy s dobrými klienty, které časem poznáte velice dobře. Dobrá hosteska si může vydělat opravdu hodně peněz, zde však platí nejvíc úsměv a celá krásná:-)!
Tak to bylo, když jsem tam pracovala já. Pracovala jsem dva roky téměř v kuse, i několikrát týdně. Hrozně mě to bavilo (to u málokteré agentury), projela jsem tak celé západní Čechy a poznala plno nových přátel.

Co se modelingu týče, můžete zde nafotit nádherný základní book profi fotek a díky kontaktům (a ehm, díky své kráse samozřejmě), které Ivan Štefko má i do prestižních pražských agentur a soutěží krásy (nyní hlavně Dívka Šumavy!)

Jejich akce:
Téměř vše, co se v Plzni šustne! Golfy, kongresy, dny dětí, kdysi Den s deníkem a Dny Zdraví, mnoho kulturních akcí a otevíraček.

Kdy a kolik platí:
Každá akce je placená jinak, vždy se to dost lišilo. Předpokládám, že dnes je to 100 Kč/hodinu a víc! Cesta na akce je buď zařízená (pokud je to mimo Plzeň) či se proplácí. Výplatní termín však nečekejte, nicméně vždy své peníze dostanete a BEZ POKUT!
Hodnocení jako ve škole: 1

Evention s.r.o. 

Kontakt:
Evention, s.r.o.
V Chotejně 1345/10, 102 00 Praha-Hostivař
Tel: +420266712416
Web: www.evention.cz

Subjektivní hodnocení:
Pražská agentura působící po celé ČR.

Přiznám se, že jsem s touto agenturou spolupracovala jen párkrát, na konferenci a jednom velkém projektu. Oceňuji, že je to jedna z nejstabilnějších agentur na českém trhu i to, že vám opravdu mohou dát hodně práce.
Ale mé zkušenosti jsou hodně rozpačité - hodně stresu a nesmyslných pokut. Všechno musí být více než profesionální, což je skvělé, ale celkový efekt na hostesky je asi takový, že se bojí i dýchat, aby něco nezkazily.

Časté jsou kontroly a upomínky nebo přímo lidi z agentury na akci. Nesmíte mít naušnice, nesmíte mít rozpuštěné vlasy, nesmí vám padat ofina do čela. V mém případě šlo o jakousi pokutu, kterou mi nikdo nikdy nevysvětlil. Za co? Pán bůh ví!

Nicméně pokud jste otrlé hostesky, můžete si přijít k dobrým akcím.

Jejich akce:
Cokoli - konference, kongresy, promotion....

Kdy a kolik platí:
Platí zhruba 120 Kč/hod vždy 15.den následujícího měsíce. Pro peníze si však musíte přímo do agentury v daný den.
Hodnocení jako ve škole: 3

Xtreme hostess service s.r.o.

Kontakt:
Vodičkova 791/41
112 09, Praha 1
Tel: +420603818950, +420603551716
Email: info@hostesky.cz

Subjektivní hodnocení:
Velice stabilní a solidní pražská agentura, která vám opravdu dá vydělat - budou - li spokojení. Xtreme hostess servis nabízí především práci na konferencích v Konferenčním centru (Vyšehrad), kde jsou téměř pečení vaření:-). V poslední době začali spolupracovat s restaurací Kogo na Václavském náměstí, kde si holky hostesky mohou přijít na dobře placenou a dlouhodobou brigádku - denně vítají hosty a usazují je.

Občas přijde nabídka na roznášení letáčků a různé firemní akce. Většinou se však s touto agenturou dostanete na mezinárodní konference, kongresy a večeře. Jsou - li spokojení, o práci nebudete mít nouze. Stačí výborná angličtina, kostýmek, plné lodičky, žádné prstýnky a výrazné naušnice a mít hodně času.

Xtreme agency je čistě hostesingová záležitost, modeling zde nehledejte.

Jejich akce:
Mezinárodní kongresy, konference, večeře, firemní akce, promo a roznášení letáčků

Kdy a kolik platí:
Platí vždy 15. následujícího měsíce od akce a platí hotově. Honorář se pohybuje v rozmezí 100 - 120 Kč/hod. Výhodou je, že sídlí ve Vodičkově ulici, a tak není problém si tam zajít a vyzvednout si penízky. S pokutou jsem se zatím nesetkala a nevím o tom, že by si další hostesky na pokuty stěžovaly...
Hodnocení jako ve škole: 1


Supermoda Management

Kontakt: 
Supermoda Management, s.r.o.
Husova 242/9
Prague 1
110 00


Tel: +420226201623, +420226201625
Email: info@supermodamanagement.com
Web: www.supermodamanagement.com


Subjektivní hodnocení:


Jelikož jde o zcela novou agenturu, která je na trhu něco kolem půl roku a jelikož pro ně nepracuju, nemůžu ji hodnotit zcela objektivně. Nicméně na její adresu pějou ódy mnozí z modelingu, a tak proč Supermodu nevyzkoušet.


Agentura se zaměřuje především na Evropu a Asii a úzce spolupracuje s top modelkami jako je Linda Vojtová i Taťána Kuchařová. A že zřejmě půjde o schopný management a lidi, kteří mají kontakty různě po světě ukazuje například jejich Facebook plný novinek a fotek:-)


Malý tip: Možná se mýlím ale...jde o novou agenturu, která ještě nemá takové portfolio modelek. A z něčeho žít musí. Většinou to tedy znamená, že se opravdu musí snažit, aby si vybudovala řetězec klientů a především si modelky hýčká a má pro ně tak více práce...:-)
Komentáře

 1. Ahoj,
  tvůj blog je super :D Ráda bych věděla, co si myslíš o Nova Models, na internetu je o nich spousta pomluv, těžko říct, co je pravda.
  Předem díky

  Katka

  OdpovědětVymazat
 2. Ahojky, budou přibývat nějaké ty agentury? :)

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj holky, omluvám se za zpoždění:-/

  Jelikož jsem mnohokrát smluvně vázaná, že o agentuře mluvit nesmím, tak váhám, zda zveřejnit více agentur...

  Nova Models - s nima jsem bohužel nikdy nepřišla do kontaktu, a tak nevím, jak se k dívkám chovají a jak vypadá jejich smlouva. Nicméně modelky z Nova Models mají poměrně slušné uplatnění, takže proč to nezkusit...:-)

  Kdyby jakékoli otázky, jsem na emailu: luciexkunesova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 4. Zdravim! Potvrzuji to, co pises o Supermode. Pred par mesici jsem s nimi zacala spolupracovat a jsem bez vyhrad spokojena. Maly kolektiv lidi, kteri maji zkusenosti, kontakty a rekla bych ukazkovy pristup k modelum/modelkam - staraji se o nas skoro jako o vlastni. Byla jsem tenkrate opravdu prekvapena, jak pohodova se agentura zda a s postupem casu se mi to pouze potvrdilo. Jsem rada, ze me nasli zrovna oni a nemenila bych! Tot muj nazor :) pekny den preji

  OdpovědětVymazat
 5. Ahoj, nenašla jsem tu nikde reference o agentuře Dobrá hosteska (www.dobrahosteska.cz). Máš s nimi nějaké zkušenosti nebo nevíš z doslechu, jaký to u nich je? Vzali mě na jednu akci, ale v emailu stálo jen, že jsem byla na tuto akci vybrána a že se mnou počítají. Mojí odpovědí bylo, jestli by mi mohli poskytnout nějaké info ohledně toho nebo aspoň jaké je platové ohodnocení.. a už nenapsali. A nikde na netu jsem reference na ně neviděla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Evi, bohužel už do toho vůbec nevidím a agentury neznám. Tenhle článek není jen přeci z nejaktuálnějších:-(. Nicméně odpovídat by měli. Rozhodně bych na akci nešla bez nějaké smlouvy či dohody a bez přesných podmínek.

   Luc.

   Vymazat
 6. Ahoj :)) tenhle blok je naprosto super! :)) chtěla bych se ještě zeptat jestli nejsou informace o Elite models?

  OdpovědětVymazat
 7. Ahoj :) chtěla jsem se zeptat jaký máš názor na Simply Model Management popřípadě jestli s nimi má někdo zkušenost?
  Děkuji moc

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …