Přeskočit na hlavní obsah

Melody Gardot: Jak ji tragická nehoda našla životní poslání:-)


Studovala módu a módní návrhářství a neuměla si představit, že by někdy mohla dělat něco jiného. Pak ale přišla ta osudná nehoda a ona v sobě nalezla talent, o němž dosud neměla tušení. Talent, který jí dnes vydělává miliony!

V devatenácti letech nadějnou návrhářku z kola srazil Jeep Chevrolet, odhodil ji na druhou stranu silnice a Melody utrpěla vážné zranění hlavy, mozku, ztratila pamět a po několikanásobném zranění pánve nemohla chodit. S módu byl zřejmě konec! Ač strávila celých 8 měsíců v nemocnici a podstoupila všechna možná vyšetření i operace, stále nedokázala číst, nedokázala si rozpomenout, natož se pohnout.

Když celé dny ležíte v bolestech na zádech a nejste ničeho schopni, nahrne se na vás tolik emocí, že se dají zvládnout jen velmi těžko. Po osmi měsících, kdy už pro ni lékaři nemohli nic víc udělat, jí doporučili, aby si našla novou zálibu, jež bude naplňovat její špatné dny.

A tehdy Melody složila svou první píseň - píseň plnou bolesti, plnou citů, otázek. Uměla hrát na kytaru a brzo si tak text sama zahrála a zazpívala. Bylo to jako terapie, jako balzám na duši. Smutná skladba za doprovodu jemných tónů kytary rozeznily její touhu zpívat ještě mnohem víc! Což bylo zvláštní, nikdy předtím nezpívala a chtěla se přece živit módou!

Nicméně právě hudba ji navrátila chuť do života a dodala energii k tomu, aby se znova pokusila vstát a naučila se chodit. Rehabilitace třikrát denně pomáhaly pomalu, ale chůze ve vodě, která ji nadnášela, přinesla prvních pár krůčků!

"Tehdy jsem si koupila dost drahé saténové lodičky na tango a dala si je k posteli. Celé dny jsem jim opakovala, že je jednou prošlapu do zničení, že s nimi naběhám kilometry," směje se dnes Melody Gardot. To už měla v repertoáru pár balad a z jejího srdce tak odešel smutek a nechuť žít.

První krůčky následovaly další a Melody nakonec mohla jít domů. V té době dala jen tak pro radost svých pár songů na server MySpace.com a v návaznosti na to si poprvé zazpívala živě před publikem na jazzovém festivalu. A veřejnost na tak hluboké emoce slyšela a slyšeli na ně i lidé z nahrávacích společností. Přesně po 2 letech od tragické nehody tak vydala své první album s názvem Worrisome Heart.

Přesto s úspěchem příliš nepočítala. Chtěla se jen vyzpívat z bolesti, nepotřebovala obdiv a lítost lidí. O to víc ji však překvapilo, když během pár týdnů její CD zcela zmizelo z pultů prodejen. Prodala víc, než čekala! Možná ji lidé chtěli jen podpořit v těžkých dobách, možná byla vážně dobrá!

Dnes je Melody Gardot dobře známou jazzovou zpěvačkou, která se stále decentně přidržuje holí, nosí pouze černé brýle, neboť jí nehoda poškodila zrak a stále si moc nevybavuje ze své minulosti.

Ale je šťastná a objevila to nejcennější - smysl života. Ten se ukáže většinou vždy, když už to začínáme vzdávat...

A abych nezapomněla - saténové střevíčky nakonec prošlapala, jak slíbila!

Celý článek zde.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …