Přeskočit na hlavní obsah

Angličtina po italsku. Nebo italština s nádechem angličtiny?


Když už jsem v Itálii, tak ať také studuju jazyky, řekla jsem si jednoho prima dne po probuzení a šla studovat ANGLIČTINU!
Zaplatila jsem si intenzivní přípravu na certifikát a šla poprvé na British Institute...

Učí nás Iro-Brit. Je právě po operaci zubů, takže jeho irská angličtina se mísila s přízvukem čerstvě vytržené stoličky:-)
Tatínka má Ira, maminku Britku a narodil se v jížní Africe. Pak odjel do Londýna a když ho britská metropole přestala bavit, ukázal prý náhodně prstem na mapu a kam prst padl, tam odjel - padl na Itálii, tak si už léta hřeje své postarší klouby zde!

Víte jak to vůbec mají Italové s angličtinou? Učí se jí jako latinu - biflují tisíce příruček jak použít předbudoucí čas, kdy použít třetí podmínku a takové ty kudrlinky okolo. V gramatice vynikají. A pak se jich zeptáte na jméno a odkud jsou a oni koktají, potí se, nerozumí a začnou na vás brebentit italsky...

Ale jsou zlatí. Moji spolužáci jsou tak 15letí kluci a holky, které dostali kurz od rodičů, aby se něco naučili. Skvělej dárek, že jo?
Já vím, jsem na ně už moc stará. Ale jsou milí a já je hodně zajímám, neboť jsem tam jediná neItalka s modrejma očima:-)

Vlastně Italy miluju!
Hezký večer, dobrou noc,

Luc.

Komentáře

  1. Pěkná fotečka. Něco podobného, ale těsnějšího, na mě zkoušeli kluci ze skupiny, abych konečně držel hubu. Bohužel jsem sadomasochysta, takže se to minulo účinkem, nejenom, že mi udělali radost, ale ještě jsem jim nadával, že by mě taky mohli vzít přes záda bičem, když už s tím začali. Jinak jsem zatím první doloženej člověk, kterýho se někdo pokoušel mučit a místo toho to skončilo smíchem od ufa k ufu a demonstrací, že jsem mohl odejít kdykoli jsem chtěl. Jinak se měj hezky. Kuba

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …