Angličtina po italsku. Nebo italština s nádechem angličtiny?


Když už jsem v Itálii, tak ať také studuju jazyky, řekla jsem si jednoho prima dne po probuzení a šla studovat ANGLIČTINU!
Zaplatila jsem si intenzivní přípravu na certifikát a šla poprvé na British Institute...

Učí nás Iro-Brit. Je právě po operaci zubů, takže jeho irská angličtina se mísila s přízvukem čerstvě vytržené stoličky:-)
Tatínka má Ira, maminku Britku a narodil se v jížní Africe. Pak odjel do Londýna a když ho britská metropole přestala bavit, ukázal prý náhodně prstem na mapu a kam prst padl, tam odjel - padl na Itálii, tak si už léta hřeje své postarší klouby zde!

Víte jak to vůbec mají Italové s angličtinou? Učí se jí jako latinu - biflují tisíce příruček jak použít předbudoucí čas, kdy použít třetí podmínku a takové ty kudrlinky okolo. V gramatice vynikají. A pak se jich zeptáte na jméno a odkud jsou a oni koktají, potí se, nerozumí a začnou na vás brebentit italsky...

Ale jsou zlatí. Moji spolužáci jsou tak 15letí kluci a holky, které dostali kurz od rodičů, aby se něco naučili. Skvělej dárek, že jo?
Já vím, jsem na ně už moc stará. Ale jsou milí a já je hodně zajímám, neboť jsem tam jediná neItalka s modrejma očima:-)

Vlastně Italy miluju!
Hezký večer, dobrou noc,

Luc.

1 komentář:

  1. Pěkná fotečka. Něco podobného, ale těsnějšího, na mě zkoušeli kluci ze skupiny, abych konečně držel hubu. Bohužel jsem sadomasochysta, takže se to minulo účinkem, nejenom, že mi udělali radost, ale ještě jsem jim nadával, že by mě taky mohli vzít přes záda bičem, když už s tím začali. Jinak jsem zatím první doloženej člověk, kterýho se někdo pokoušel mučit a místo toho to skončilo smíchem od ufa k ufu a demonstrací, že jsem mohl odejít kdykoli jsem chtěl. Jinak se měj hezky. Kuba

    OdpovědětVymazat