Přeskočit na hlavní obsah

Doznání!


Život je krásný, přátelé. Zvláště, pokud máte tak milé kamarády jako my s přítelem a když vám sluníčko praží už od rána do oken.
Na pár dní jsme se nyní nakvartýrovali do domu našich německo-ruských přátel, páru, jenž je okouzlující, milující a velice harmonický. Žijou v krásné čtvrti a jejich byt je letní, prosluněné sídlo (to teda náš taky:-)!)

Hned mi došla jedna věc - ona je úžasná, žije zdravě, připravuje skvělé svačiny, nakupuje hodně BIO potravin a celý byteček připomíná nádherné království.
Vždycky jsem tak perfektně zorganizovaná toužila být. Místo toho však radši používám papírové nádobí, které se dá hned vyhodit, aniž by se muselo mýt. Většinu věcí nevidím a jak říká moje maminka, ani ten bordel nevidím.

Většinou jsem unešená tím, co právě vymýšlím nebo tím, co jím (to častěji). Když už musím uklidit, většinou jen nahážu věci z povrchu pryč. Prostě životní pohoda, ne?

NIKDY ale opravdu NIKDY k nám nechoďte na návštěvu BEZ OHLÁŠENÍ. Jinak by se mohlo stát, že byste ten příval "flegmatické domácnosti" nemuseli vydržet!

Moc bych si přála být stejně krásnou, dobrou a úžasnou hospodyňkou a ráda bych také jedla jako ptáček. Ale bohužel, jsem žrout a bordelář. A o to víc si cením, když k nám nějaká návštěva zavítá a VYDRŽÍ...:-)

Mějte se krásně a zůstaňte takoví, jací jste:-)
Luc.

Komentáře

 1. Jakobych nastavila zrcadlo domácnosti vlastní :-) Manželovi zpočátku dělalo problém tento životní styl přijmout, když jsme si ovšem rozdělili role fifty-fifty a ukázalo se, že pořádek se sám neudělá, smířil se s tím a návštěvy už si také zvykly psát předem...

  Ó jak mě uspokojuje vědomí, že nejsme sami!!! ;-) Šárka J.

  (Je vidno, že nejsem anonym, bohužel, příroda mě neobdařila nadáním pro virtuální svět a jeho nástroje)

  OdpovědětSmazat
 2. Ach moje zlatá Lucinko..
  Asi opravdu bude něco na tom, že jsem tvou věrnou kopií co se týká vlastností. Při čtení tohoto článku jsem viděla sebe..:-) :-D

  OdpovědětSmazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …