Přeskočit na hlavní obsah

Každý hledá svůj párAž když umíráme si vybavíme celý svůj život. Uvědomíme si sílu života, vlastní příběh o kráse a netvorech, o kouzlech a pevnostech a o silách smrti. A když nás někdo zachrání, máme druhou šanci – smíme přejít most přes navždy!

Archa Noemova, v níž každý hledá svůj pár - toho druhého, jež by doplnil celek, životního druha, tu druhou energii. A ona Noemova archa opravdu existuje a každý tu svou polovinu má, jen ji najít. Nenacházíme totiž dokonalou ženu či dokonalého muže, to, co nacházíme je naše vlastní Já.

Převlečeno za jiné, v těle našich partnerů a nejbližších přátel se skrývá tvář naší vlastní lásky a ega. Nacházíme v nich vlastní strachy, blokády, pravidla i své omezené hranice. Nenaučíme-li se otevírat jednotlivé, dobře pod povrchem ukryté problémy, svého životního druha buď nenajdeme vůbec, nebo ho necháme odejít ze života. A pak jen ego a prázdno. Objevíme-li ho, musíme se ho naučit milovat.

Milovat a nespokojit se s rutinou, průměrností a vlažným vztahem. Neboť to, co je dnes vlažný, může hned zítra být studený! Tohle je případ reálných hrdinů - spisovatele a letce Richarda Bacha a holywoodské herečky Leslie Parrishové. Ti dva se pro sebe narodili, aby se společně naučili významu slova Láska a aby překonali most, jež nás všechny dělí od té nejvyšší duchovní roviny, most přes navždy. Ale oni se brání, jsou tak rozdílní, mají jiné plány do budoucna, zdá se, že vrávorají a most se zdá být příliš vratkým. Oni ho ale přejdou, se škrábanci, ale přejdou. A naučí se mnohem víc. Učí se astrálním výletům mimo fyzické tělo a díky přednáškám, pořádající na toto téma, tvoří celek a žijí pro to, k čemu byli stvořeni. Autobiografie o vílách a rytířích, o nástrahách, souznění duše a o lásce, která nás naučí létat.
O tomto krásném pravdivém příběhu vypráví kniha Richarda Bacha - Most přes navždy! :-)
Mějte nádherný víkend a nezapomeňte se mít moc rádi:-)
Luc.

Komentáře

 1. velmi pekné a poucné

  OdpovědětSmazat
 2. Lucko, a víš, že jsem někde četla, že se nakonec rozešli? Kniha byla napsaná podle reálného příběhu, ale už spolu nejsou. Když jsem se to dozvěděla, tak mne to dost vzalo, protože tuhle knížku mám moc ráda a věřila jsem, že jestli někdo obstojí, tak oni dva...
  Ahoj Markéta z BTM

  OdpovědětSmazat
 3. Ahoj Markét, mě ta novina také vzala. Prý se rozešli jejich životní sny, a tak se raději rozvedli než aby žili ve společném manželství bez respektu k tomu druhému.
  Také jsem to obrečela...:-(

  OdpovědětSmazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …