Každý hledá svůj párAž když umíráme si vybavíme celý svůj život. Uvědomíme si sílu života, vlastní příběh o kráse a netvorech, o kouzlech a pevnostech a o silách smrti. A když nás někdo zachrání, máme druhou šanci – smíme přejít most přes navždy!

Archa Noemova, v níž každý hledá svůj pár - toho druhého, jež by doplnil celek, životního druha, tu druhou energii. A ona Noemova archa opravdu existuje a každý tu svou polovinu má, jen ji najít. Nenacházíme totiž dokonalou ženu či dokonalého muže, to, co nacházíme je naše vlastní Já.

Převlečeno za jiné, v těle našich partnerů a nejbližších přátel se skrývá tvář naší vlastní lásky a ega. Nacházíme v nich vlastní strachy, blokády, pravidla i své omezené hranice. Nenaučíme-li se otevírat jednotlivé, dobře pod povrchem ukryté problémy, svého životního druha buď nenajdeme vůbec, nebo ho necháme odejít ze života. A pak jen ego a prázdno. Objevíme-li ho, musíme se ho naučit milovat.

Milovat a nespokojit se s rutinou, průměrností a vlažným vztahem. Neboť to, co je dnes vlažný, může hned zítra být studený! Tohle je případ reálných hrdinů - spisovatele a letce Richarda Bacha a holywoodské herečky Leslie Parrishové. Ti dva se pro sebe narodili, aby se společně naučili významu slova Láska a aby překonali most, jež nás všechny dělí od té nejvyšší duchovní roviny, most přes navždy. Ale oni se brání, jsou tak rozdílní, mají jiné plány do budoucna, zdá se, že vrávorají a most se zdá být příliš vratkým. Oni ho ale přejdou, se škrábanci, ale přejdou. A naučí se mnohem víc. Učí se astrálním výletům mimo fyzické tělo a díky přednáškám, pořádající na toto téma, tvoří celek a žijí pro to, k čemu byli stvořeni. Autobiografie o vílách a rytířích, o nástrahách, souznění duše a o lásce, která nás naučí létat.
O tomto krásném pravdivém příběhu vypráví kniha Richarda Bacha - Most přes navždy! :-)
Mějte nádherný víkend a nezapomeňte se mít moc rádi:-)
Luc.

4 komentáře:

 1. velmi pekné a poucné

  OdpovědětVymazat
 2. Lucko, a víš, že jsem někde četla, že se nakonec rozešli? Kniha byla napsaná podle reálného příběhu, ale už spolu nejsou. Když jsem se to dozvěděla, tak mne to dost vzalo, protože tuhle knížku mám moc ráda a věřila jsem, že jestli někdo obstojí, tak oni dva...
  Ahoj Markéta z BTM

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj Markét, mě ta novina také vzala. Prý se rozešli jejich životní sny, a tak se raději rozvedli než aby žili ve společném manželství bez respektu k tomu druhému.
  Také jsem to obrečela...:-(

  OdpovědětVymazat