Modeling v Itálii aneb Jak to chodí ve městech módy...


Ahoj přátelé!

Dneska jsem měla tu čest zavítat do jedné z nejlepších modelingových agentur ve Florencii a v Itálii vůbec (alespoň oni to tvrdí!)

Paní si mě přála vidět a prodiskutovat možnost naší spolupráce...Ehm, trmáčela jsem se přes celou Florencii. Nevadilo mi to, bylo teplo a opět sluníčko. Byl to pro mě zcela nový a dosud neobjevený kout tohoto města.

Vešla jsem přímo do královské zahrady a proskleněného domu. Hned u vchodu seděla Italka a aniž bych se aspoň ohlásila, už mě vybídala se posadit.

"Ano, já už vás viděla, jo jo, všechno vím, fotky máte krásný, máte je tady? Okay, dobrá, fajn, tyhle 4 bych vám vybrala do portfolia, pošlete mi je ve větším formátu..." drmolila paní.

Mezitím jsem koukala na set karty těch tisíců modelek, co tam byly - občas nějaká hezká tvář a pod ní ČESKÉ JMÉNO.

"Jak se jmenujete?" probudila mě z pohroužení paní Sabrina. "Lucie," říkám. "Jak?" "Lučía, je to lepší?" Nakonec jsem paní nadiktovala své číslo, velikost konfekce a šla jsem se změřit.

"Hm, máte drobnou postavu, to je dobře. Hm...84cm přes prsa, zaplaťpánbu, většina holek je tak prsatých, že na to nejsou podprsenky. Máte nádherně štíhlej pas," povídá. "A vůbec nemáte bříško!" To byla poslední chvála.

Pak přišlo měření boků. Chápejte, já mám široké boky od narození a hlavně od jídla:-). "A kolik máte přes boky....?" Změřila mě, neřekla ani slovo a přísně se na mě podívala.

"OK, takže vás zařadíme do XXL modelek. No nejste nejvyšší a máte opravdu kypré tvary!"

Hm. Mám 55 kg a velikost 36. Přesto jsem v sekci XXL. Nevadí, už se těším na focení katalogu pro plnoštíhlé a těhotné!

Takže asi tak...:-)
Dobře se najezte, neboť plnoštíhlé děvče je nakonec - dle módního průmyslu - asi každé...

Luc.

5 komentářů:

 1. Hodně, ani se neptej...To tu vůbec nemůžu zveřejňovat:-)

  OdpovědětVymazat
 2. :D tak to jsi mě vážně pobavila =) ty a XXL, co mají říkat ty, které mají skutečně velikost XXL =) to je vážně na hlavu...vždyť jsi tak krásně štíhlá ;)

  OdpovědětVymazat
 3. Proboha, 36 a XXL :)
  Kazdopadne boky jsou krasny, ty co je nemaji, jako by nebyly zeny :)

  Hodne stesti

  OdpovědětVymazat
 4. Není mi jasný, podle čeho to ti Italové měřej. Takřka všechny jejich ženský jsou proti tobě dvojnásobný - a tebe zařadí do XXL kategori??! Nonsens! Skandál! A vsadím kecky, že paní, co tě měřila, měla problém se do normálního oblečení konfekční velikosti vměstnat... 8-)
  Verunka

  OdpovědětVymazat