Přeskočit na hlavní obsah

Modeling v Itálii aneb Jak to chodí ve městech módy...


Ahoj přátelé!

Dneska jsem měla tu čest zavítat do jedné z nejlepších modelingových agentur ve Florencii a v Itálii vůbec (alespoň oni to tvrdí!)

Paní si mě přála vidět a prodiskutovat možnost naší spolupráce...Ehm, trmáčela jsem se přes celou Florencii. Nevadilo mi to, bylo teplo a opět sluníčko. Byl to pro mě zcela nový a dosud neobjevený kout tohoto města.

Vešla jsem přímo do královské zahrady a proskleněného domu. Hned u vchodu seděla Italka a aniž bych se aspoň ohlásila, už mě vybídala se posadit.

"Ano, já už vás viděla, jo jo, všechno vím, fotky máte krásný, máte je tady? Okay, dobrá, fajn, tyhle 4 bych vám vybrala do portfolia, pošlete mi je ve větším formátu..." drmolila paní.

Mezitím jsem koukala na set karty těch tisíců modelek, co tam byly - občas nějaká hezká tvář a pod ní ČESKÉ JMÉNO.

"Jak se jmenujete?" probudila mě z pohroužení paní Sabrina. "Lucie," říkám. "Jak?" "Lučía, je to lepší?" Nakonec jsem paní nadiktovala své číslo, velikost konfekce a šla jsem se změřit.

"Hm, máte drobnou postavu, to je dobře. Hm...84cm přes prsa, zaplaťpánbu, většina holek je tak prsatých, že na to nejsou podprsenky. Máte nádherně štíhlej pas," povídá. "A vůbec nemáte bříško!" To byla poslední chvála.

Pak přišlo měření boků. Chápejte, já mám široké boky od narození a hlavně od jídla:-). "A kolik máte přes boky....?" Změřila mě, neřekla ani slovo a přísně se na mě podívala.

"OK, takže vás zařadíme do XXL modelek. No nejste nejvyšší a máte opravdu kypré tvary!"

Hm. Mám 55 kg a velikost 36. Přesto jsem v sekci XXL. Nevadí, už se těším na focení katalogu pro plnoštíhlé a těhotné!

Takže asi tak...:-)
Dobře se najezte, neboť plnoštíhlé děvče je nakonec - dle módního průmyslu - asi každé...

Luc.

Komentáře

 1. Hodně, ani se neptej...To tu vůbec nemůžu zveřejňovat:-)

  OdpovědětVymazat
 2. :D tak to jsi mě vážně pobavila =) ty a XXL, co mají říkat ty, které mají skutečně velikost XXL =) to je vážně na hlavu...vždyť jsi tak krásně štíhlá ;)

  OdpovědětVymazat
 3. Proboha, 36 a XXL :)
  Kazdopadne boky jsou krasny, ty co je nemaji, jako by nebyly zeny :)

  Hodne stesti

  OdpovědětVymazat
 4. Není mi jasný, podle čeho to ti Italové měřej. Takřka všechny jejich ženský jsou proti tobě dvojnásobný - a tebe zařadí do XXL kategori??! Nonsens! Skandál! A vsadím kecky, že paní, co tě měřila, měla problém se do normálního oblečení konfekční velikosti vměstnat... 8-)
  Verunka

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …