Jak zničit převodovku, motor, brzdy...


Chystám pro Vás novinku, přátelé. Už brzo si zde budete moc stáhnout příběhy Dopisy z hladu. Půjde o historky vtipné, smutné, přemýšlívé a doufám, že vám vždy něco malého osobního dají...třeba jen úsměv, radu a pocit, že v tom nejste sami. Tady je první příběh (zkrácená podoba) na ukázku. Opravdu se mi stalo. Opravdu jsem zničila převodovku. URVALA JSEM JI! Zničila jsem převodovku. Zadřela motor. Odrovnala brzdové destičky. Urvala zrcátko. A udělala řidičský průkaz na počtvrté. A jak jsem to dokázala?

(...) Startovala jsem tak, že jsem ten motor zadřela nebo pro změnu tak, že mi to chcíplo dřív, než jsme stačili zaregistrovat jakýkoliv zvuk. To byla ta druhá jízda, když jsem se učila jak na spojku, plyn a brzdu. Tohle umění jsem ovšem nezvládla ani při další jízdě – to jsme se řítili akorát z Jezárek, takové klidné čtvrti, kde se nikomu nemůže nic stát! Jenže mně jo, mně se stalo.

Dávala jsem akorát přednost autům zprava jedoucím a pak se chtěla opět rozjet. Zapomněla bych dodat, že se na tomhle autě strašně špatně zmačkávala spojka. A tak se stalo, byl to zrovna horký letní den, že jsem tu spojku nejen pořádně nedošlápla a tudíž přeřadit bylo nemožné, že jsem zazmatkovala a vší silou a přiznám se, že v tom zoufalství i oběma rukama, vzala tu nešťastnou řadící páku a prudce jí trhla směrem k jedničce.
Zdevastovala jsem synchrony, smrdělo to jako blázen a škoda přes sto tisíc.

Dobře, tak to byla ta třetí jízda. Čtvrtá, pátá (mezitím v jiném autě) nebyla nijak zvláště výrazná, obešla se jen se zadřenými brzdovými destičkami na straně instruktora. To prý proto, vysvětloval, že tak divoce musel brzdit, když jsem to tak divoce rvala do pangejtu!

Druhý pokus o řidičák už nebyl tak tragický, pokud pominu to parkování. Jde Vám parkovat dozadu? Myslím tím, zadkem auta tak, abyste se přesně trefila mezi auto vlevo, vpravo, abyste dostatečně zajela, věděla, kdy zrovna stočit volant na kterou stranu a ještě k tomu nenabourat nebo neurvat zrcátka autu vlevo? Já teda ne! Sejmula jsem pár zrcátek a "trochu" odřela lak... (...)

2 komentáře: