Když se líčí bezdomovci


Nedávno se mi pod ruku dostalo prosincové číslo anglické edice Marie Claire a objevila jsem tam rovnou řadu pokladů (mimo jiné nádherné fotky červené Rihanny:-)). Jeden z nich je inspirující projekt s názvem Make a Difference Makeovers...

Tedy, tento projekt pracuje s mladými dívkami bez domova - opustili je rodiče, kteří byli drogově závislí, staly se svědky domácího násilí či se jinak dostaly na ulici a skončily zcela bez prostředků.
Projekt probíhá 2 dny a ještě před tím jsou slečny ubytovány v těch nejlepších hotelech, aby ochutnaly příchuť luxusu a bohatství. Na mnohé to udělá takový dojem, že většinou první noc probrečí (štěstím?).

První den si je vezmou do parády špičkoví stylisté, make-up artisté a kadeřnící, kteří ze zanedbaného vzhledu vykouzlí princeznu v krásných nových šatech.

Druhý den se zúčastní workshopu pro rozvíjení jejich potenciálu a snů, pro podporu běžného života, nalezení práce, partnera...Tahle část jim má ukázat naději na lepší vyhlídky.

Slečny jsou pak samozřejmě zapojeny do charitativních programů, které se o ně starají. Dále získávají balíky kosmetické výbavy a jako hlavní poselství Make a Difference Makeovers je to, aby si slečny ZAPAMATOVALY TEN POCIT ŠTĚSTÍ, NADŠENÍ A BOHATSTVÍ OKOLO.

Pokud by vás zajímalo jak jim pomoci, obrátit se můžete přímo na organizaci pro Homeless People www.centrepointgifts.com. Můžete jim darovat například vánoční dáreček:-)Doufám, že vás tento krátký blog o prima pomoci aspoň trochu zahřál u srdce,
zatím krásné sněhové dny, které Vám v Itálii mohu jen závidět!
Luc.

1 komentář:

  1. Pěkný článeček. Taky bych si jednou chtěla připadat hezká.

    OdpovědětVymazat