Přeskočit na hlavní obsah

Když uvízneme na půlce cesty za svým snem...


Míváte někdy (zvláště na Nový rok) pocit, že něco opravdu musíte změnit? Míváte někdy pocit, že jste uvízli někde v půlce cestě za svým snem a nemůžete se hnout z místa?
A rozhodujete se někdy mezi svým životem a láskou?

Poslouchám "The Flood" od Take That, je to úžasná písnička, která ve mně probouzí hluboké emoce splnění snu a doprovází ji nádherný klip - zdolávání Temže na lodi uprostřed nádherného Londýna a končící scénou plutí do neznáma...

Plout do neznáma, to právě zažívám, tedy zažíváme. S přítelem. Náš vztah je to nejkrásnější, co jen život může přinést a dnes, téměř po 3 letech nepochybujeme, že patříme k sobě. Víme, že jednou budeme rodina a víme, že tu vždy jeden pro druhého budeme.

Jen nikdy nevíme, kam nás osud zavane - tento rok je to Florencie. Město, které ani jeden z nás rád nemá. Město, kde lišky dávají dobrou noc a kde se člověk cítí uzamčený. Já osobně tu uplatnění nemám a pocit tísně mě dusí.

Máme tu tedy zůstat i příští rok? Nebo se naskytne něco lepšího, větší pulsující město, kde uplatním angličtinu, vystudování školy osobního rozvoje nebo modeling?
A co když se na čas vrátíme do Prahy a začneme "podnikat" v jiných oborech, zakusíme něco nového ovšem nestabilního?

Co je pro vás důležitější? Kariéra, vztah či osobní svoboda a štěstí? Čekáte raději na tu nejlepší příležitost nebo si příležitost sami vytvoříte? A nakolik se dokážete obětovat?

Já si na tyto otázky teprve hledám odpověď a nestydím se za to, že zatím nevím. Jediné, čím jsem si teď jistá je to, že nikdy nechci opustit toho, koho mi seslalo samo nebe...:-)
Přeji vám krásný týden a vždy šťastné rozhodování,
Luc.

Komentáře

  1. Pro mě je zatím nejdůležitější vztah, jelikož mi přináší neskutečné štěstí, nevím proč bych měla hledat štěstí v něčem jiném když posledních pár let jsme s přítelem tak šťastní...

    OdpovědětVymazat
  2. velmi uprimna osobna spoved, dvere otvorene do duse

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …