Řím: Když před Vánoci cítíte jaro...


Opět se hlásím z Říma:-)

Jak se daří? Slyšela jsem, že už v Čechách přituhuje, sněží a mrzne a také že si už naše rodinka zapaluje svíčky a vychutnává první názvaky předvánoční atmosféry...

To miluju! Ty svátky miluju! Čím jsem starší, tím tradičnější Vánoce musí být, tím víc musím dostat dárečků a tím víc musím sníst cukroví...:-)!

Bohužel tady v Římě vše nasvědčuje tomu, že se buď vrací jaro či nastává podzim. Občas déšť a jinak sluníčko. Vánoce? Možná jako marketingový tah!

Včera jsme zavítali do Vatikánu, prošli si Řím a byli neustále v podivu, že Italové neznají nákupní centra. Jsou natolik pyšní na svou historii, že se v jí jaksi zasekli a zapomněli, že tu již dlouho máme 21.století.

Italové neznají mnoho vymožeností civilizace (se vším respektem), moc nepracují, ale kupodivu mají ÚDAJNĚ vyšší životní stardart než lidé v Praze. Zakládají si na minulosti a památky zbožně obdivují. Nestavějí obchodní centra, používají pevnou linku, všechno je staré, špinavé, páchnoucí žumpou a Italové hrdí na to, jak úžasně si žijí...

Ale Řím je jako prázdninový resort paráda. Je to město rozsáhlé, pulsující a někdo tu mluví i anglicky:-)!
Doporučuju malé prima kavárničky s úžasnými dortíky!

Hezký den,
Luc.

Žádné komentáře:

Okomentovat