Svatba snů: Nejdražší svatební šaty na světě

Nejdražší svatební šaty na světě stojí přes 12 miliónů dolarů a ještě nemají majitelku:-)
Yumi Katsura svatební šaty: 8,5 miliónů dolarů

Třetí nejdražší a zřejmě neoriginálnější svatební šaty na slavnostním představení...


Dnešní článek z dílny Dreamlife s názvem Svatba snů: Nejdražší svatební šaty na světě nám představuje ty nejdražší, nejoriginálnější a na diamanty nejbohatší svatební šaty. Jen pro představu:

Diamantové svatební šaty: 12 miliónů dolarů
Klenotník Martin Katz a švadlena Renné Strauss se spojili, aby vytvořili zatím nejdražší svatební šaty na světě. Šaty zdobí celkem 150 karátů diamantů. Korzetové zpracování ženě opticky zeštíhlí figuru, vytvaruje dekolt a několikametrový závoj opticky prodlouží tělo. Přejete si šaty posázené diamanty? Máte šanci! Diamantové šaty od svého představení v roce 2008 zatím nebyly prodány, a tak se dá předpokládat, že jejich tržní hodnota půjde strmě dolů.
Yumi Katsura svatební šaty: 8,5 miliónů dolarů
Jedinečné svatební šatičky od uznávaného japonského návrháře Yumi Katsura se cení na 8 milionů dolarů. Jemné a detailní zpracování obsahuje 8,8karátový zelený diamant, vzácný 5karátový diamant bílého zlata, více jak tisíc perel a výšivky šité ručně na hedvábí a satén. Yumi Katsura se zřejmě při navrhování šatů nechal inspirovat českou Popelkou.
Svatební šaty s pavími oky: 1,5 miliónu dolarů
Třetí nejdražší šaty už jsou o poznání levnější než šaty předcházející, jde však o světový unikát, jenž se nedá napodobit! Byly představeny v Číně na svatebním expu 2009 a šlo tehdy o naprostou senzaci nejen mezi nastávajícími nevěstami. Šaty jsou totiž vyrobeny z 2009 pravých pavích per a jejich finální podoba je výsledkem dvouměsíční práce osmi řemeslníků. Jistě, nejde o tradiční nevěstu v bílém, ale vy si přeci také berete originál!
Tyhle šatičky ještě nemají majitele, to je dobrá zpráva. Špatná je jen ta, že přesně nevím, kde najít takového pracháče, který by takovou svatbu s šatičkama dobrovolně zaplatil. Koneckonců, už i Bakala se oženil...

Pokud mě ale někdo napadne, dám vám vědět:-)
Luc.

Žádné komentáře:

Okomentovat