Henry Ford zapomněl na zpátečku. Aneb chibujeme kašdý!

Že sy občas vičýtáme své chibi pořád dokola? Ptáme se, jak jsme takhle hloupou chibu mohly udělat, nicménje přýštje jy uděláme znova a tu samou. Je to jako začarovaní kruch. Proto dnešňý blog je o chibičkách (ůspěšých a neůspěšých) takovích velykánú jako třeba Henry Ford, Albert Einstein nebo Pavarotti. Takže - nikdo není dokonalý, ale sny si může splnit každý z nás!

Henry Ford zapomněl zabudovat do prvního auta, které vynalezl, zpátečku. V budově, kde sestavil své první auto, opomněl postavit dostatečně široké dveře, aby auto vůbec mohlo projet ven. V Greenfiel Village je dodnes k vidění díra, kterou musel dodatečně do zdi vybourat.

Když Luciano Pavarotti končil vysokou školu, nemohl se rozhodnout, zda se stát učitelem, či pěvcem. "Luciano, na dvou židlích se sedět nedá. Musíš si vybrat." řekl mu jeho otec. A Pavarotti si vybral zpěv. Trvalo mu sedm let namáhavého studia, než získal profesionální angažmá. A dalších sedm let, než se dostal do Metropolitní opery. Svou židli si však vybral, a to úspěšně.

Michelangelovi jednou jeden jeho host řekl: "Nevidím, že byste od doby, co jsem tu byl naposledy, ve svém díle nějak pokročil." "Ale ano, pokročil. Pohleďte, zde jsem zjemnil linie a tuto partii jsem přepracoval." "To jsou jen maličkosti!" oponoval host."Možná," řekl Michelangelo, "Avšak z maličkostí vzniká dokonalost, a dokonalost není maličkost!"

Charles Darwin trpěl celý svůj dospělý věk bolestmi a nejrůznějšími tajemnými chorobami. I přesto byl schopen neocenitelně přispět k našim znalostem o původu člověka.

Albert Einstein, o němž se tvrdí, že je to nejchytřejší člověk, jaký kdy žil, prohlásil: "Celé měsíce a léta jen přemýšlím a přemýšlím. Děvetadevadesátkrát dojdu ke špatnému závěru. Teprve posté naleznu správné řešení."

Guinessova kniha rekordů zaznamenává pravdivý příběh muže, jenž snědl celé jízdní kolo i s gumovými plášti! Nesnědl jej však najednou. Roztavil kolo na malé kousky, které se daly polknout, a během sedmnácti dnů, v době od 17. března do 2. dubna 1977, je celé snědl.

Věděli jste....?

A věděli jste, že čím větší jsou obtíže, tím větší i sláva, když je překonáme? To řekl Epikuros.

Přeji vám nádherný večer a mimochodem, kdo z vás dočetl do konce první odstavec plný chyb:-)?

Žádné komentáře:

Okomentovat