Přeskočit na hlavní obsah

Hořela mi postel a já s ní


V prvé řadě Vám chci moc poděkovat za přáníčka...však vy už víte. Jste moc hodní a já doufám, že brzy budu znát více podrobností!

Nicméně dnešní noc/ráno mě přesvědčilo o tom, že se vlastně VŠE může ze dne na den změnit. Inu, ve tři ráno mi začala hořet postel...
Včera večer jsme pořádně promrzli na Vánoční párty s našimi kamarády. Pěkně jsem si teda v postýlce (já chytrá) zatopila svou (italskou!!!) hřejivou dečkou a slastně usnula zhruba kolem jedné.

Abyste rozuměli - vyhřívací dečky musí dosahovat norem EU o bezpečnosti, takže se vám už nesmí stát, že by se dečka přehřála a vy explodovali. Ne tak ovšem v Itálii, zde EU zatím nedosáhla:-)

Ve tři ráno mě vzbudilo horko a kouř. Opravdové horko a opravdový kouř. Otevřela jsem oči a viděla (jen tak mimochodem) menší plameny přímo nade mnou, na peřině, která už připomínala spíš jen škvařenou klobásu a okamžitě jsem vylítla.

Jak jsem se ale zvedla došlo mi, že hoří kus matrace přímo pode mnou...To už bylo kouře po celé ložnici a oheň se né a né zkrotit mými pokusy o udušení! Do akce se zapojil i přítel, hasil vodou, zatímco já dusila, otevírala balkon a krchlala přidušením.

Shořela část matrace, peřiny, prostřeradlo a povlečení jen já zůstala zázračně celá. Bez jediného spáleného místa na těle, jen s ohořelými prstýnky.

Celý den větráme, ovšem ložnice stále "voní" jak čerstvě po barbeque. Šok z toho, co se stalo (ta zatracená dečka italská!) převážilo štěstí z toho, že se ani jednomu z nás nic nestalo. Buď jsem natolik studená, že hasím i oheň nebo mě má ten pán bůh tam nahoře rád...

Nevím. Každopádně mu za to děkuji! Mějte se proto pořád na pozoru a opatrujte se!
Luc.

Komentáře

 1. Milá Lucie, to se mi stalo před čtyřmi roky, chytla mi stěna od lampičky, kterou jsem u této stěny měla připevněnu, přesně kolem třetí ráno. Předcházelo tomu nenápadné holedbání se, že se mi žije dobře a nic mi nechybí.
  Člověk je tvor omylný a nemá se rouhat, nejsem nikterak věřící, občas se uchýlím k poděkování Bohu za něco, co mi je nápomocno a děkuji mu i za rány osudu.
  Nikdo mi nevymluví, že to nebylo "znamení", abych zůstala pokornou a měla na paměti, že každému člověku netřeba vše a hojnost, aby musel být jednoznačně spokojen a šťasten.
  Dodnes mám na čele jizvu, jak při hašení odlétl kousek seškvařeného koberce.
  Poděkujte za to, že se Vám nic nestalo.
  Monika M.Z.

  OdpovědětVymazat
 2. Myslím, že si při tomhle měla šíleně moc štěstí, že se ti nic nestalo :-/

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …