Ještě na skok do Berlina, do Jeny, do Prahy a pak...

Mám hlad. Hlad po domově. Hlad po Vánocích. Dokonce i hlad po sněhu a vánočních pohádkách. Trápí mě hlad po vánočních punčích a svařeném víně, ač jsem léta (skoro) abstinent.

Dneska ráno mě probudilo sluníčko, což je vždy příjemné pokud začíná jaro, léto nebo pokud jde o teplý podzim. Není ovšem nic příjemného, když čekáte na bílé Vánoce a venku je 15C, lidé odhazují bundy, kabáty a čepice a zpívají vám ptáčci do oken.

Ale všechno se mění...V pondělí nasedáme do letadla a odjíždíme (tak trochu pracovně) na dva dny do Berlína. Nikdy jsem tam nebyla, těším se jak malá. Budu dělat "shopping" a utratím veškerou svou výplatu na vánočních kravinkách. Pak, šíleně brzo ráno, nasedneme na vlak do německé Jeny, kde si také nakoupím, projdu si vánoční trhy, promrznu a budu šťastná.

Ve čtvrtek pak konečně do Prahy, v pátek k našim domů na Vánoce. Na pravý, poctivý jihočeský Vánoce s vánočkou, kaprem, sněhem i nervózní maminkou, která se stresuje z toho, že neumyla letos okna, tudíž nepřijde Ježíšek:-)

Inu, jak jste na tom s přípravami vy? Taky tak uklízíte, protože jsou svátky? A co je pro vás vánoční film number 1?
Mějte se moc krásně, brzy se zase ozvu a přidám pár fotek z nádherného vánočního Německa. Teda pokud nezmrznu:-)
Luc.

2 komentáře: