Zápisky z cest...

Neděle 12.12.
Ráno vstanu, zabalím na cesty, oddechnu si od mučící anglické gramatiky, připravím oběd, zapomenu si doma rukavice se šálou (jistě, ve Florencii je 15 stupnů nad nulou, na co rukavice, že...?) a nasednu na první bus. Pak na vlak do Milána. Následně ještě 45 minut do Bergamon, pak busem na letiště a hurá do Berlína. V Berlíně je -2C a letos vidím první sníh. Jsem nadšená!

Pondělí 13.12.
Dřív než stačím zavřít oči už mi po půlnoci přijde první blahopřejná SMS k svátku. Bože, já mám svátek  zrovna dneska, paráda. Ráno se přejím u švédských stolů toho skvělého hotelu, co má prý jen 3 hvězdičky. Dopřávám si uzeného lososa, celozrnný chleba (ten v Itálii neznají, burani!), tuny jogurtu a tisíce kilo ovoce.
Do 13hodin pracuju, píšu články pro Slevomat. Nic extra mě nenapadá, ale nabídky se mi víc než líbí (můžete se těšit na prima předvánoční slevy, jako vždy!) Pak vyrážím oběd a běžím nakupovat. Nikdy jsem v Berlíně předtím nebyla, jsem uchvácená. Vše tak obrovské, svítivé, neonové, shopping malls všude, lidé mluvící anglicky, hodně aut a ten správný rušný život.

Naučila jsem se milovat nakupování!

Úterý 14.12.
Vstávám v 5:00hod. Na recepci beru balíček se snídaní a nočním Berlínem se ploužím (bez rukavic) na nádraží a odtud do Jény. Přijíždím o 2 hodinky později. Malé městečko, krásné, vyzdobené, vánoční. Jdu se ještě natáhnout. Pak zase na články a pak zase na nákupy.

Nic moc od nákupů nečekám, ale se blížím směrem k centru Jeny zjišťuji, že tu je jen jedno velké shopping centrum - vše spojené v jedno. Obrovské slevy, namrzlé chodníky a čím dál tenší peněženka. Paráda, tady je ráj nakupovat. Už mám 28kg těžkej kufr, batoh i kabelku. To bude letos štědrej Ježíšek...

Večer jdu na večeři. Brečím nad lahodným čajem s názvem Elixir of Life a neuvěřitelným salátem. Vracím se přežraná domů a těším se na zítřek - poslední den nákupů a objevování.

Že je dnešní blog přesycen slovy nákupy? ANO, je! V Itálii slovíčko shopping neznají, nechte mě si to užít aspoň u našich sousedů...a pak, za ten čas v Itálii se ze mně stal kulturní barbar...Inu, každému podle libosti:-)

Buďme tedy upřímní, milujme Vánoce a užívejme si sněhu. Je to prima!
Luc.


Žádné komentáře:

Okomentovat