Bavič, energizer, herec, podnikatel, sportovec, cestovatel - prostě divoch:-)


Pamatuji si na jednoho úžasného pána, který zřejmě řádí ještě dnes. Dobře čtěte, třeba si tak zpříjemníte nadcházející víkend a třeba i vás tento příběh dojme, nakopne a dodá energii!

Bylo mu čerstvých sedmdesát. Vypadal na pětačtyřicátníka. Cestuje, hraje, podniká a vtipkuje. A nesnáší nudu a nicnedělání.

Když jsem ho potkala, začal s nadšením vyprávěl o své cestovatelské vášni a kočovném způsobu života. Servíroval jednu vtipnou historku z cest za druhou. A takové se neslyší každý den. Jenže, jak sám povídá, bez práce nejsou koláče a nejlépe je dobré počítat a až pak si užívat, a tak tento pán začal podnikat. A to rovnou ve třech naprosto odlišných oborech. Nu což, zkusit se má všechno….


Na každý obor má jinou vizitku, každá působí stejným dojmem jako její majitel sám – originálně, vtipně, optimisticky. Má ještě čtvrtou, kdy pod jménem je napsáno ENERGIZER a BAVIČ. Nechal si ji vytisknout jen tak pro radost, ale má největší úspěch.

Tohohle energetického chlapíka nelze přehlédnout. Všimlo se ho i pár režisérů, to znamená, další vtípky z natáčení a pikantnosti o hercích. Taky si pravidelně leští všechny trofeje, co kdy za který sport dostal. Ano, za sport, čtete správně. S ním začal těsně po válce. A je tu tedy další téma pro rozhovor.
Pak přidá ještě své plány do budoucna a posadíte se na zadek. Jde zhruba jen o pár projektů v zahraničí a 2 filmy v Čechách. To už koukám s otevřenou pusou.

Každá jeho vizitka je výstižná, ale ta čtvrtá – ENERGIZER k němu jde nejvíc.
Dobíjí lidi okolo sebe neuvěřitelným způsobem. Dodává energii, naději, velké cíle, pohoru i humor. Lepší než Red Bull – ten dodává jen křídla…:-)

Luc.

Pokud se vám tento článek líbí, sdílejte ho s ostatními na FB či Twitteru. Děkuji:-)

2 komentáře:

  1. Takové lidi potkávat a poznávat jejich životní příběhy je doslova radost:) Moc hezký článek, příjemně se četl, moc příjemně:)

    OdpovědětVymazat
  2. Děkuji...doufám, že do podobných lidí budu "narážet" častěji....:-)

    OdpovědětVymazat