Přeskočit na hlavní obsah

Bavič, energizer, herec, podnikatel, sportovec, cestovatel - prostě divoch:-)


Pamatuji si na jednoho úžasného pána, který zřejmě řádí ještě dnes. Dobře čtěte, třeba si tak zpříjemníte nadcházející víkend a třeba i vás tento příběh dojme, nakopne a dodá energii!

Bylo mu čerstvých sedmdesát. Vypadal na pětačtyřicátníka. Cestuje, hraje, podniká a vtipkuje. A nesnáší nudu a nicnedělání.

Když jsem ho potkala, začal s nadšením vyprávěl o své cestovatelské vášni a kočovném způsobu života. Servíroval jednu vtipnou historku z cest za druhou. A takové se neslyší každý den. Jenže, jak sám povídá, bez práce nejsou koláče a nejlépe je dobré počítat a až pak si užívat, a tak tento pán začal podnikat. A to rovnou ve třech naprosto odlišných oborech. Nu což, zkusit se má všechno….


Na každý obor má jinou vizitku, každá působí stejným dojmem jako její majitel sám – originálně, vtipně, optimisticky. Má ještě čtvrtou, kdy pod jménem je napsáno ENERGIZER a BAVIČ. Nechal si ji vytisknout jen tak pro radost, ale má největší úspěch.

Tohohle energetického chlapíka nelze přehlédnout. Všimlo se ho i pár režisérů, to znamená, další vtípky z natáčení a pikantnosti o hercích. Taky si pravidelně leští všechny trofeje, co kdy za který sport dostal. Ano, za sport, čtete správně. S ním začal těsně po válce. A je tu tedy další téma pro rozhovor.
Pak přidá ještě své plány do budoucna a posadíte se na zadek. Jde zhruba jen o pár projektů v zahraničí a 2 filmy v Čechách. To už koukám s otevřenou pusou.

Každá jeho vizitka je výstižná, ale ta čtvrtá – ENERGIZER k němu jde nejvíc.
Dobíjí lidi okolo sebe neuvěřitelným způsobem. Dodává energii, naději, velké cíle, pohoru i humor. Lepší než Red Bull – ten dodává jen křídla…:-)

Luc.

Pokud se vám tento článek líbí, sdílejte ho s ostatními na FB či Twitteru. Děkuji:-)

Komentáře

  1. Takové lidi potkávat a poznávat jejich životní příběhy je doslova radost:) Moc hezký článek, příjemně se četl, moc příjemně:)

    OdpovědětSmazat
  2. Děkuji...doufám, že do podobných lidí budu "narážet" častěji....:-)

    OdpovědětSmazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …