Fidel (Castro) a Julie (Capuletová)

Přejete si román opravdu hodně divoký, zvláštní, s vůní nadsázky, černého humoru a s pořádnou dávkou provokace? Pak se porozhlédněte po knize Lucie O´Bukové Fidel a Julie. Možná z toho budete v šoku, jako já...

Romeo a Julie, velká láska až za hrob. A Fidel Castro místo Romea. A taky láska až za hrob. Kubánský diktátor se zamiluje do Češky, vyšívá ji soupravu pro jejich děti, povraždí ji celou rodinu a nakonec umře!

Julie, příšerně ztřeštěná realitní makléřka, jede na Kubu s tím, že se musí naučit salsu a zažít milostné dobrodružství s krásným černochem. Salsu se naučí, osud ji ale s černochem nepřeje. Místo něho se ve hře objeví známý diktátor Fidel Castro a velká lovestory je na světě.

Fidel ji něžně ("On je tak citlivý!") vyšívá vlastnoručně šaty a hýčká ji ve svých rezidencích. Mladou, českou turistku ovšem velice zklame v sexu, Julie se odmilovává a odjíždí do Prahy, kde následně zjistí, že je těhotná. A čeká rovnou dvojčata. V tu chvíli na ni Fidel posílá špiony, aby ji ochránili. Tak ji zastřelí otce a  ostatní členy rodiny vyhodí do povětří. Je přece tak citlivý!
 
"Přiznal se mi, že se mu hodně věcí v životě podařilo, hodně ne a že už je starý a nemá rád změny. Také se přiznal, že to občas přehání, ale je zvyklý zabít určitý počet lidí za rok již od mládí a zvyk je železná košile, že kdyby jich zabil míň, připadal by si, že mu odchází síla a že už stárne. Ale že už to není co bývalo!"


Julie se nechá přejmenovat, nyní nosí příjmení Castro a je se svým (už opět) milovaným neustále v kontaktu. Ten ji naposledy pozve do Jižní Francie na dovolenou. Děti se však derou na svět předčasně a Fidel ("Je tak citlivý!") pohled na porod nevydrží, dostane infarkt a umírá.
 
"To je teda kluk statečnej, ten můj Fidel, střílet a zavírat lidi a potlačovat je, to jo, a jeden obyčejnej porod, to s ním takhle zacvičí."
  HaHaHa:-)

1 komentář:

  1. super povídka myslím že to hodně vystihuje jací sou chlapy srágorky. Jeden porod je složí a co máme říkat my ženy??

    OdpovědětVymazat