Přeskočit na hlavní obsah

Fidel (Castro) a Julie (Capuletová)

Přejete si román opravdu hodně divoký, zvláštní, s vůní nadsázky, černého humoru a s pořádnou dávkou provokace? Pak se porozhlédněte po knize Lucie O´Bukové Fidel a Julie. Možná z toho budete v šoku, jako já...

Romeo a Julie, velká láska až za hrob. A Fidel Castro místo Romea. A taky láska až za hrob. Kubánský diktátor se zamiluje do Češky, vyšívá ji soupravu pro jejich děti, povraždí ji celou rodinu a nakonec umře!

Julie, příšerně ztřeštěná realitní makléřka, jede na Kubu s tím, že se musí naučit salsu a zažít milostné dobrodružství s krásným černochem. Salsu se naučí, osud ji ale s černochem nepřeje. Místo něho se ve hře objeví známý diktátor Fidel Castro a velká lovestory je na světě.

Fidel ji něžně ("On je tak citlivý!") vyšívá vlastnoručně šaty a hýčká ji ve svých rezidencích. Mladou, českou turistku ovšem velice zklame v sexu, Julie se odmilovává a odjíždí do Prahy, kde následně zjistí, že je těhotná. A čeká rovnou dvojčata. V tu chvíli na ni Fidel posílá špiony, aby ji ochránili. Tak ji zastřelí otce a  ostatní členy rodiny vyhodí do povětří. Je přece tak citlivý!
 
"Přiznal se mi, že se mu hodně věcí v životě podařilo, hodně ne a že už je starý a nemá rád změny. Také se přiznal, že to občas přehání, ale je zvyklý zabít určitý počet lidí za rok již od mládí a zvyk je železná košile, že kdyby jich zabil míň, připadal by si, že mu odchází síla a že už stárne. Ale že už to není co bývalo!"


Julie se nechá přejmenovat, nyní nosí příjmení Castro a je se svým (už opět) milovaným neustále v kontaktu. Ten ji naposledy pozve do Jižní Francie na dovolenou. Děti se však derou na svět předčasně a Fidel ("Je tak citlivý!") pohled na porod nevydrží, dostane infarkt a umírá.
 
"To je teda kluk statečnej, ten můj Fidel, střílet a zavírat lidi a potlačovat je, to jo, a jeden obyčejnej porod, to s ním takhle zacvičí."
  HaHaHa:-)

Komentáře

  1. super povídka myslím že to hodně vystihuje jací sou chlapy srágorky. Jeden porod je složí a co máme říkat my ženy??

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …