Láska na všechny způsoby

Krásný den všem!
Dnešní blog bude patřit lásce ve všech podobách. Je tady láska Erós, tedy milenecká láska spojená se vzrušením a přitažlivostí. Je tady Philós tedy cit, který chováme ke svým přátelům a rodičům. A je tady především Agapé, láska silnější než zalíbení. Je to bezpodmínečná láska, láska, která pohltí celou osobnost.


Agapé je láska, která je silnější než veškerá bolest, zrada, odmítnutí či nenávist. Tenhle druh lásky neutralizuje naše škodlivé myšlenky, léčí tělo i duši. Láska Agapé si však něco žádá: naprostou intimitu mezi partnery, naprostou důvěru a upřímnost. Naprostou blízkost a otevřenost.


Agapé je jednota dvou duší, dvou těl. Pohlcuje svým žárem, ale musí být vzájemná. Něco jako Romeo a Julie, Petr a Lucie či Esmeralda a Quasimodo. Pokud miluje pouze jeden z nás, druhého to spálí, vystraší a přidusí.


Mějme tedy všichni nádherný svátek zamilovaných (a ten stupidní argument, že je to svátek Američanů, tak proč bychom ho měli slavit my, vždycky řekne jen idiot - bez pardonu:-)). Slaví se přeci láska a ta je platná všude!
Oslavujme lásku a pracujme na ní. Buďme shovívaví k těm, které milujeme a pracujme na ještě pevnějším svatku plném porozumění, pochopení, podpory a zázemí.

Přeji vám krásný a zamilovaný Valentýn...A velkou pusu!
Luc.

Ještě jedno veřejné poděkování mému snoubenci: Posledních pár dnů pro mě znamenalo hodně. Děkuji Ti za upřímnost i za to, cos mi ukázal a dokázal. Jsem tu pro Tebe vždycky na 100% a těším se na další úžasné roky together:-)

3 komentáře:

 1. ahoj, na téma Valentýn probíhá diskuze http://www.mujtyp.cz/diskusni-forum/ostatni/valentyn/
  najdeš tam i jiné diskuze na téma holky versus kluci

  OdpovědětVymazat
 2. krásně napsané, ale to je tady všechno :) doufám, žes měla krásnýho Valentýna přesně tak, jak tady ostatním přeješ:

  OdpovědětVymazat
 3. No nemyslím si, že je možné aby existovala 100% láska bez podmínek.

  OdpovědětVymazat