Přeskočit na hlavní obsah

Nevidomí maséři

Slunečný začátek týdne!

Jak víte, na tenhle blog nedávám reklamy a ani nic nepropaguji. Právě proto musím dnes udělat výjimku.

Objevila jsem totiž v Praze Masáže po tmě, tedy nevidomé maséry a ač masáže nemám příliš v lásce, tohle bylo spíše jako pohlazení na duši a "opravení" těla.

90 minut opravdu intenzivního rozmasírování obnášelo příjemnou relaxaci, která nebolela. Zato bylo cítit, jak masérka hmatem zkoumá a rozmasírovává každý sval. Přesně věděla, které místo je ztuhlé, bolavé a která půlka těla je více namáhaná. Podle hmatu dokázala určit kolik mám asi kilo, jakou mám kostru i zaměstnání (nu sedavé...)Po hodince a půl jsem byla jako nový člověk. Na recepci mi ale překvapivě paní říkala, že lidé nevidomé maséry nemají příliš v oblibě.
Říkají prý, že u nich nemají dost soukromí, ha ha.
Říkají prý, že jsou drazí na to, že jsou slepí. Postižení přeci tolik peněz nepotřebují.

Proto dnešní příspěvek, třeba někomu OTEVŘE OČI. Nevidomí maséři jsou úžasní, citliví k tělu a velice příjemní lidé. Povídají si s vámi o cestování, o tom, jak se učí jazyky a jak moc jim chybí, že nevidí oblohu a mraky z letadla...

Který jiný masér vám dá tolik?
Luc.


www.masazepotme.estranky.cz

Souhlasíte-li s tímto článkem, sdílejte ho s ostatními na FB, Twitteru či emailu. Děkuji...

Komentáře

 1. že jsou drazí na to, že jsou slepí? Právě proto si zaslouží více peněz za to, že se dokázali naučit spoustu věcí, které vidomí lidé nemusí řešit a dost dobře si umím představit,že je jejich život nákladnější přestože zřejmě neutrácejí tolik peněz za nesmysly jako my ostatní..takže nechápu kdo tohle tvrdí :o)

  OdpovědětVymazat
 2. Byla jsem na 90ti minutové relax masáži u pana Zbyňka. Velká spokojenost, příjemný, milý a diskrétní člověk. Cítila jsem se i další dny opravdu skvěle. Vřele všem doporučuji !

  OdpovědětVymazat
 3. Děkuji za chválu. Kvůli věcným problémům ve firmě nevidomí maséři, jsme se s masérem Romanem odtrhli a zakládáme si vlastní živnost. Zájemci se mohou podívat na www.muzi-v-bilem.cz

  S pozdravem
  Zbyněk

  OdpovědětVymazat
 4. Zbyňku, děkujeme za nové informace.
  Stránky jsem omrkla a určitě se uvidíme:-)

  OdpovědětVymazat
 5. Koukám, že jsem si koupil ve slevě na jednom slevomatu voucher k nevidomím masérům a oni odtamtud odešli. Zatím za ně nemají nevidomou náhradu. Tak to jsem zklamaný.

  Petr

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …