Přeskočit na hlavní obsah

ROŠŤÁRNY dne...

Ahoj všem!

Chodím si tak po světě a pozoruju, co se kolem mě děje. Zde jsem objevila něco, co mi opravdu vzalo dech...

- nesnažme se překládat texty svých oblíbených písní. Většinou zjistíme, že něco tak odpornýho si prostě prozpěvovat nemůžeme a máme po písničce!

- nakupujme kosmetiku zásadně v Německu. Mají tam úžasný banánový krém na pleť s výtažky z Bio Banánů a voní to opravdu jako stoprocentní banán.

- nejlepší italské zmrzliny jsou melounové. Dokonce mají i pecky!

- nikdy nesledujme seriály, ve kterých hlavní hrdinky spinkají nalíčené, s vyfoukanou hlavou v deseticentimetrových podpatcích. Nesledujme to, jen budeme nasrané!


- Londýn je nejkrásnější těsně po probuzení, Itálie naopak v noci, když je klid!

- Italové ubrzdí opravdu všechno. A proč? Protože si přecházejí jak chtějí a jelikož ví, že nikdo moc nedodržuje dopravní předpisy. A jsou tak připraveni ubrzdit na mou duši všechno.

- důvod, proč někteří lidé nestárnou je ten, že se natírají ricinovým olejem. Fakt!

- dívky v modelingu jsou chytré. Některé až moc!

- bulvární novináři píšou ty nejstupidnější články ve fázi, kdy dotyčné celebritě závidí i nos mezi očima.

- nejčastěji brečíme bezmocí. Štěstím už si popláče málokdo!

- co si nevydupeme, to nemáme. Aspoň šetříme hlasivky:-)

- ty nejgeniálnější nápady se rodí v těch nejdepresivnějších naládách a špatných snech. Nevím, jak je to možný...

- milujeme lidi nikoli na základě sympatií, ale na základě společných problémů. 

- myšlenkami na pomstu ničíme jen sami sebe.

- Francouzové si vždycky myslí, že jsou vtipní. Ha Ha Ha:-)

- Na jihu Itálie mají ještě kadibudky s dírou do země. Zaplaťpánbu, že žiju na severu...

- kýchání je orgasmus duše. Takže...na co peprného jste mysleli:-)?


Přeji krásný den! A jelikož teď budu pár dní na cestách, ozvu se v neděli. Do té doby hodně kýchejte!
Luc.

Pokud se vám tento článek líbí, sdílejte ho s ostatními na Fb, Twitteru či emailu. Děkuji!

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …