Přeskočit na hlavní obsah

Italové nežádají ženu o ruku. Ach...

Ahoj ženy,
Ahoj muži,

dnešní příspěvěk - jak už říká titulek - bude dosti krutý, drsný a neomalený. Protože ano, je to tak - italští muži prý nejsou zvyklí na poctivé pokleknutí, na otevření krabičky s prstýnkem a už vůbec neznají otázku: VEZMEŠ SI MĚ?

Prý se ženy nebudou doprošovat, stejně si je vzít chce, říkají.

Takže takhle si zásnuby á la italiana představuju já:

Ital ráno vstane, zaleze do koupelny, kde vykoná potřebu. Pak si stoupne na špičky, aby viděl do zrcadla nad ubyvadlem a čistí si zuby. Jak tak přejíždí kartáčkem sem a tam a dře si zubní sklovinu, v hlavě mu leží slova jeho kolegů o tom, kdy už do toho taky hodlá praštit.

Ital se začne cítit lehce poníženě a hlodá ho svědomí, že se ještě neoženil. Teď si určitě společnost řekne, že je gay (a to je v Itálii fakt sakra urážka!)


Zavolá tedy z koupelny na svou družku: "Cecilko, jsem si říkal, teda chlapi v práci říkali, kdy se vezmeme. Tak jsem si říkal, že mám v září dovolenou, tak..."

Cecilka září a vůbec ji nevadí, že se jí ani nezeptal ani se neobtěžoval romantickou chvilkou a začne připravovat velkou tlustou sicilskou svatbu.Takže, milé ženy, buďme rády za české muže. A vy, milí muži, buďte rádi, že nás o tu ruku můžete žádat.
Mějte prima víkend,

vaše Luc.

Pokud se vám tento článek líbí, sdílejte ho prosím s ostatními na Twitteru či Facebooooooku. Díky:-)

Komentáře

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …