Přeskočit na hlavní obsah

Když udeří vlny horka (návod na přežití)

Brzy začnete odhazovat svršky i vršky...
Zdravím vás!

V těchto dnech Florencie očekává vlny horka. Chci říct...doma v chladu máme 31C, venku je tak o desítku víc. Dnes odpoledne však má přijít ještě věcí várka hiců, při kterých si člověk připadá jak na vyprahlé Sahaře!


Takže kdybyste právě odjížděli do Itálie na dovolenou, zde je pár věcí, které vás nesmí zaskočit:

1.) Během cesty do supermarketu se vám z těla hlasitě začne vypařovat voda - pijte!

2.) Uvidíte starého souseda, jak venčí svého zpoceného pudlíka jen v košili a bez spodního prádla.

3.) Vy sami začnete odhazovat vršky i svršky

4.) Začne vás pálit podlaha, kliky u dveří, sedačka v autě

5.) Zmrzlina se vám roztaje dřív, než ji dostanete do rukou


6.) Dáte si deci vína a až do druhého dne o sobě nevíte

7.) Začnou se vám připalovat kořínky vlasů a začnete podezřele blonďatěd

8.) Místo studené vody poteče vařící. A to i bez bojleru.

9.) Stanete se hlavním útočištěm pro krvechtivé komáry, kteří vás sežerou a uštípají zaživa!

10.) Spálíte si kůži i s ochranným faktorem SPF 50.

To jen pár důležitých bodů, abyste věděli, na co se připravit:-)

...radši před horkem nevylezete ven než abyste se opalovali:-)

Přeji vám krásný víkend a já jedu k jezeru (budou mě pálit sedačky v autě, ožírat komáři a vypařovat se ze mně voda!)

LvK:-)

Sdílejte tento článek na Twitteru a Facebooku. Děkuji.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …