Přeskočit na hlavní obsah

ŽIJ TAK, ABY NA TĚ OSTATNÍ NIKDY NEZAPOMNĚLI

Zdravím vás!

Tahle myšlenka mnou projela už při obřadu, ale drží se mě dodnes.

Mám pocit, že dneska má každý motto "nedělej druhým co nechceš, aby oni dělali tobě..."
Přesto se tím asi málokdo řídí, protože si moc rádi vzájemně ubližujeme.

Když jsem však kráčela do obřadní síně, v těžkých svatebních šatech a do rytmu chorálů, zmocnil se mě pocit, jakoby spolu se mnou kráčeli i moji nejbližší, kteří se už obřadu bohužel nedožili. Hlavně moje babičky jakoby mě podpíraly a byly pyšné, že se jejich drahá vnučka vdává (a ještě z lásky:-D)


Byla to velká síla pomoci a tehdy mi došlo, že co když je pravda, že nás ti, co umřeli nikdy neopustili? Co když nad námi pořád bdí a dohlížejí na nás? Anebo se jen koukají, jak žijeme...

Pokud ano...jak bych jim měla vysvětlit, těm svým úžasným milovaným předkům, že někomu ubližuji jen proto, že se jich sama bojím?
Jak moc bych je asi zklamala, kdyby viděli, že někoho schválně využívám, manipuluju, ničím a raním jen abych já se měla dobře? Přemýšleli jsme nad tím někdy?


Takže moje nové životní motto by nyní mohlo znít: "Žij tak, aby ses za sebe nikdy nemusel omlouvat..." anebo "Žij tak, aby na tě ostatní nezapomněli..." Co říkáte? Nezní to líp:-)?

Tak já už nechám toho moralizování a popřeji vám radši krásný prázdninový den,
LvK :-)

Sdílejte článek na Twitteru a Facebooku! Děkuji...

Komentáře

 1. Žij tak, aby na Tě ostatní nezapomněli! To zní skvěle ;-)

  OdpovědětSmazat
 2. tenhle blog je luxusní pokud dovolíš budu tě dále sledovat a psát komentáře :) můžeš se taky někdy mrknout na mě :)

  OdpovědětSmazat
 3. na Tvůj blog jsem narazila dneska a jsem nadšená, líbí se mi Tvůj přístup k životu, Tvoje modelkovské fotky a tak vůbec, ráda bych Tě sledovala, ale asi mám oční vadu a nevidím nikde follow. :-) Jen tak dál, Luci!

  OdpovědětSmazat
 4. Zuuwo, moc a moc Ti děkuji. To jsem ráda, že se tady někomu líbí:-).

  Pokud máš gmail, pak mě sledovat můžeš nebo se jednoduše přihlásit k odběru novinek emailem:-)

  Děkuji a krásné dny, Zuuwi:-)
  Luc.

  OdpovědětSmazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …