Co jsem se naučila od Thajců....Když opustíte turistické resorty a zavítáte do temnějších uliček Bangkoku či malých vesnic Thajska, objevíte nové životní pravdy.

Já se od Thajců například naučila, že...

...i ta „nejpodřadnější“ práce se dá dělat s láskou, hrdostí a s úctou k lidem.

... smlouvat se na tržnicích prostě musí. Na druhou stranu – Thajsko je pro nás směšně levné i bez smlouvání, tak holt někomu můžeme zaplatit plnou cenu a zpříjemnit mu tak den...:-)

...za tím věčným úsměvem a upřímnou laskavostí stojí asi budhismus. Nebo možná hodně sluníčka?

...právě ty nešpinavější a nejsmradlavější uličky Bangkoku si člověk zamiluje nejvíc. Život tam jede NON-STOP a dříve či později tomuhle kolotoči podlehnete...
...že každý z nás může mluvit alespoň trochu anglicky. Dosud jsem nezažila ne-anglicky mluvícího Thajce. Italové, slyšíte?

...že si my v Čechách nemůžeme na nic snižovat. Thajská vláda nyní bojuje za to, aby minimální denní mzda byla ALESPOŇ 150 Kč. Kolik je to u nás?

Tohle je jen pár bodíků proti depresím. Zajeďte a zažijte na vlastní kůžiJ
Luc.

Pokud se vam tento clanek libi, sdilejte ho prosim s ostatnimi. Dekuji...

8 komentářů:

 1. Ahoj Luc, - No to je všechno holka? Taková svatební výprava a takový nic neříkající mini článeček. Očekával jsem minimálně pořádný román plný lásky, humoru a dobrodružství… no a k tomu třešničku na dortu - hromadu pěkných foteček! Snad si to dobrodružství nenecháš jen pro sebe. Nebo to stálo za starou bačkoru? Stále nedočkavě čekám na tvůj zážitek! Prosím, Lucinko! Díky moc a AHOJ!

  OdpovědětVymazat
 2. P. S. Neví někdo jak z GOOGLE účtu nastavit odběr nových článků z blogu Lucie na mail? Nic mi nechodí a účet GOOGLE nemám stále připojený. Jsem prostě odběratel, který nedostává poštu!
  Heeeelp!! Děkuji moc... Ahoj

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj Michale,

  co se tyce Googlu, az se dostanu ke svemu compu, problem vyresim a dam vedet.

  A ta svatebni cesta...no detaily si snad muzu nechat pro sebe, ne? Ale dobre, dam sem jeste par fotecek z Thajska. A mozna se na nich take mihnu...

  Mej se nadherne,
  Luc.

  OdpovědětVymazat
 4. Aktualizace> Je to tady. Na prave strane listy najdes kolonku, kde zadas email a dostanes tak kazdy clanek do schranky okamzite po vydani...To je lepsi nez si predplatit MF Dnes...ha ha...

  OdpovědětVymazat
 5. Děkuji moc, jsi zlatá!
  Už jsem se zaregistroval na můj druhý mail (michmail@.....) a budu doufat, že mi přijdou pěkné článečky. To je lepší než si předplatit MF Dnes… Jsi prostě nejlepší…

  No a co čekám od speciálního svatebního vydání? Např. dobrodružství a napětí…

  Ukázka> Dnes jsme se s manželem procházeli tajůplnou džunglí a z ničeho nic na nás vyskočila dlouhá a jedovatá kobra. Takového hada jsem ještě nikdy neviděla! To ani v modelingu nejsou takové dlouhánky! Najednou jsme se ocitli ve velkém nebezpečí. Můj muž na nic nečekal a jako krokodýl dundee po něm skočil, aby mě zachránil. Věřte mi, že had měl co dělat, protože můj muž je prostě dokonalý. V tom šoku jsem to nestačila ani sledovat, ale všimla jsem si, že jak se do sebe pustily, tak můj muž toho hada omylem políbil. No a to jste měly vidět tu následnou reakci. Nejenom, že vystřídal všechny barvy, ale nejvíc se začal červenat. To jsem zase žárlivostí neunesla já, tak jsem po muži hodila kabelku, ale netrefila se. Bohužel jsem zasáhla toho hada a ten se nakonec vydal na útěk. Nakonec to všechno dobře dopadlo a had musel uznat porážku. Můj muž je hrdina a proto ho mám tak ráda… Krásný víkend, Luc.

  OdpovědětVymazat
 6. P. S. Je mi jasné, že je móda na prvním místě a nic ostatní není důležité…

  OdpovědětVymazat
 7. P. S. 2 - Zapomněl jsem se rozloučit...
  Měj se krásně! Ahóóój.

  OdpovědětVymazat
 8. O módě nepíšu, ale krokodýla jsme v Thajsku opravdu nepotkali:-)

  Také se měj krásně,
  Luc.

  OdpovědětVymazat