Přeskočit na hlavní obsah

Objevme skutečnou krásuAhoj...

Aby tenhle blog mohl být i o kráse, která vychází zevnitř, musíme se zaměřit paradoxně podívat na svět okolo.

To, že vypadáme po hodinovém "zákroku" vizážistky výborně, vlastně nestojí za řeč.
Důležité je, abychom tak vypadaly vždy, když se právě vstaneme z postele, zdoláme třicetikilometrovou túru nebo jednoduše vyrazíme do ulic bez stopy líčení.


Takže nebude na škodu, když objevíme krásu přirozenosti a začneme o sebe pečovat o trochu...chytřeji:-)

Znáte francouzskou bio kosmetiku Melvitu? Je poměrně krátce na českém trhu, ale rozhodně stojí za objevení. A pokud řeknu BIO, pak mám na mysli opravdu jen čisté přírodní ingredience bez další chemie a kyselin. (Jen pro zajímavost - zde jsou chemické látky, které pokožku zbytečně jen zatěžují a které u Melvity nenajdete....)

Pokud si tedy chcete dopřát krásu, která je v souladu s přírodou, provedu vás novou řadou sprchových gelů. Jelikož je jich rovnou několik, každý den tu najdete jeden malý tip, jímž si můžete udělat radost.

Pozor, nečekejte žádnou voňavou chemii, ale vůni, která vás zavede přímo do přírody.
To jen v krátkosti o BIO. Teď ale na samotné testování...

Melvita - Zjemňující/Zklidňující sprchový gel


Důležité složky - mák, mandle, med

Jelikož mě přemohla nějaká chřipka a těžká únava, je asi logické, že jsem poprvé sáhla po tomto sprcháči. Vůně totiž zklidňuje, je jemná a tak hezky člověka uloží ke spánku:-)
Gel je vyrobený na mimořádně jemné čistící bázi mandlí, obohacený o sladký met a zklidňující květinové vody z růže a máku. To bude ten zklidňující účinek (takže už víme, jak a kde se zklidnit - v koupelně!)

A že potřebujete vzpruhu na nový školní rok? Všechno bude. Zase zítra...:-)

Pokud se vám tento článek líbí, sdílejte ho prosím s ostatními. Děkuji.Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …