Pošlete štěstí...


...je krátce před půlnocí a my stojíme na pláži ostrova Koh Samui. V dálce se občas zasvítí obloha bleskem, jinak je klid a teplo.


Jsou to naše líbánky a my nakoupili hodně lampionků pro štěstí. Je to krásný rituál – zapálíte lampion, dáte si pusu a něco si společně přejete.

Pak lampion vypustíte, sledujete kam až dopluje a tudíž jak daleko se vaše sny vyplní (dobře, přeskočíme tu část, kdy lampion prostě vyhoří a spadne!)

S prvním lampionem si přejme šťastné a veselé manželství. Letí pěkně vysoko, což značí dobré věci. Tj. v případě rozvodu požaduji peníze zpět...


Druhý a třetí lampion pouštíme jako poděkování za naše publikace, které už brzy vyjdou.
A tak dále a tak dále...

Lampiony štěstí vytvářejí příjemný rituál, mají své kouzlo. Vzbuzují v nás pocit, že to třeba napomůže naším snům...

S každým lampionem také můžeme poslat štěstí těm, kterým je zrovna „ouzko“. Můžeme jimi poděkovat za každou maličkost nebo je v duchu poslat těm, kteří nás už opustili...Lampiony hoří jen pár minut, ale spojují zem s nebem....
Nezkusíte to?

Luc.
Pokud se vám tento článek líbí, sdílejte ho prosím s ostatními. Na Facebooku či Twitteru. Děkuji!
1 komentář:

 1. Ahoj Luc,
  Sice jsem balonek nevypustil, a proto jsem si nemohl nic přát, ale jsem na tvém blogu a jediné mé zdejší přání je více foteček z romantické cesty (Krajina, moře, Lucie - to jako ty, domorodci atd.)

  Pokud nevíš, tak… momentka je fotografie, která zachytila spontánní okamžik. Zpravidla se jedná o amatérský záběr pořízený bez ohledu na kompozici nebo technickou úroveň snímku. Momentky zobrazují běžné každodenní události, rodinné nebo jiné oslavy, záběry z dovolené, hrající si děti, domácí zvířata apod.

  Ale jsem na tvém blogu a mám tě rád, tak proto ti odpouštím…

  No to jsou mi novinky…. "Pak lampion vypustíte, sledujete kam, až dopluje a tudíž jak daleko se vaše sny vyplní"

  To jako vypouštíte hořící balonky? Ufff, to hasiči budou mít těžké! A já si pořád říkám, co je v televizi pořád samý požár!!!!! (dobře, přeskočíme tu část, kdy lampion prostě vyhoří a spadne!) - Spíše přistane v lese a zhasne o hořící strom. Až zase ve zprávách bude hořet, tak si vzpomenu na něčí tajné přání… :-)

  Nejvíce mě pobavila tato část: "S prvním lampionem si přejme šťastné a veselé manželství. Letí pěkně vysoko, což značí dobré věci. Tj. (v případě rozvodu požaduji peníze zpět…)“
  Doufám, že tvůj balonek je ještě v záruce? :-)

  Těším se na tvé další článečky, protože jsou skvělé!

  Měj se pěkně a přeji ti šťastné a veselé manželství…

  P. S. I bez balonku to bude určitě dokonalé manželství…

  Ahoj…

  OdpovědětVymazat