Češky versus Italky. Kdo je na tom líp?Zatímco my neustále říkáme, jak jsou ti Češi studení, zamračení a nepříjemní lidé, na Italy se pějou ódy. Jenže, co když je italský úsměv jen prázdná grimasa?
A co když jsme my Češi (potažmo Češky) opravdu tak chladní?
V čem máme navrch a v čem zase Italky? Já hledala odpovědi a tady jsou...

V čem mají Češky navrch

Taky kopeme za svou zemi?

Jsou krásnější

Bod, o kterém není potřeba polemizovat. Slovanské rysy, dobrá voda, jemná tvář a zároveň různé typy tváří, postav a úsměvů. Omlouvám se Italkám, ale s námi v tomhle nemůžou ani soupeřit:-)

Jsou oholené, vyholené, nechlupaté

Ehm, vyjádřila jsem se správně? My dbáme o celé tělo, v Itálii to oholeným podpažím končí. Občas vemou ještě lýtka a finíto. Zato italští muži jsou depilovaní jako batolátka:-)

Učí se cizí jazyky

Alespoň na větších městech. Jako turista v Praze nebudete mít problém se domluvit anglicky, německy a když narazíte na ty správné lidi, tak i třeba francouzsky. Což vám v Itálii nehrozí. Tady se nosí jedině italština, která je zde považována za světový jazyk...

Nejsou tak hysterické

Uznávám, máme mezi sebou mnoho hysterek. Ale nedokážeme seřvat chlapa na dvě doby tak, jako to umějí naše italské kolegyně. Možná je to výhoda, možná velké mínus...:-)

Jsou emancipovanější

V Čechách je normální, že ženská pracuje a to i na vyšších pozicích. Sama si dokáže zařídit opraváře, instalatéry, zaplatit zdravotní pojištění, vydělat peníze i se postarat o rodinu. V Itálii (podotýkám především na jihu!) tohle všechno za ženskou dělá chlap. Ona nepracuje a jen se stará o rodinu.

V čem mají Italky navrch:

Už z fotek je jasné, že fotbal je v Itálii trošku jiná divočina:-)

Čím jsou starší, tím jsou stylovější

Zatímco české babičky kolem šedesátky jsou většinou paní při těle, s květákem na hlavě a bundou z Polska či od Vietnamců, italské babči to teprve rozjíždějí. Krásně se líčí, starají se o své tělo, o módu i doplňky. Babči tu mají jednoduše šťávu:-)

Jsou průbojnější

Když Italka něco chce, řekne si o to. Nebo si to vykřičí. Jednoduše to dostane. My Češky si zoufáme, nevěříme si, bojí se být průbojnější a říct si o více peněz. Učme se od Italek...

Méně se stresují

Další bod, který jim nemůžeme upřít. Italové žijou svůj život pomaleji, více si ho vychutnávají a když je něco naštve, okamžitě se pohádají (mají doma klasickou "itálii") - jenže emoce vyvanou a ony se zase usmívají!

Jsou na svou zemi pyšné

Co my, jsme vlastenky? Spíš ne, když neustále nadáváme, jak si špatně vedeme. Jenže ČR si vede mnohem líp než Itálie a to ve všech směrech. Přesto my jsme nespokojené a Italky hrdé. Jsou hrdé za zemi, ve které se narodily. Jsou hrdé na jazyk, kterým mluví. Na své rodné město i region.

Jsou mnohem lepší řidičky

Česká řidička = upejpaná řidička. Zato Italka, ta to umí doslova rozjet. Umí zaparkovat naprosto všude - hbitě, okamžitě a bez pokut. Italky (a Italové) řídí jako zvířata, ale protože počítají s tím, že se jim pod kola vrhne každou chvíli nějaký šílenec, dokáží ubrzdit NAPROSTO všechno. Itálie má poměrně nízkou nehodovost na silnicích. A to klobouk dolů!

Pět bodů pro nás, pět bodů pro ně. Schválně jsem skóre vyrovnala, aby mi někdo neříkal, že Italkám nadržuji:-). 

Přeji vám samé krásné dny, moji krásní Češi:-)
Luc.

Pokud se vám tento článek líbí, sdílejte ho prosím s ostatními na Facebooku či Twitteru. Děkuji vám!

3 komentáře:

  1. Poslední bod bych Italkám neuznal. Ne, protože by nebyla pravda, že je italský premiér vtipný, ale nesouvisí to s ženami z Itálie.

    Češky vítězí :)

    OdpovědětVymazat
  2. Přesně tak to bylo myšlený...ale když mi dáš Tome minutku, možná vymyslím jiný pátý bod....

    Aby mi někdo nevynadal, že nadržuju Češkám:-)

    OdpovědětVymazat