Češi versus Holanďané. Kdo je na tom líp?

Vyzývám Holanďany a Čechy na souboj. Konkrétně ty mužské tvory.
Kdo z boje vyjde lépe? Tady jsou výsledky...

Dvě hory testosteronu:-)

V čem mají holandští muži navrch

1.) Mají více testosteronu

Trochu statistických údajů pro začátek: Holanďané patří mezi nejvyšší muže Evropy a rovněž jsou obdařeni vyšší dávkou testosteronu. To je pro ženskou jasné plus:-)

2.) Používají deodorant

A dokonce i parfém a vodu po holení. Už jste snad jeli ve smradlavém holandském buse?

3.) Jsou světovější

Zatímco Češi jezdí na dovču jednou za rok, Holanďané jsou tak nějak roztroušení (po světě) pořád. Vezmou karavan, sbalí své oblíbené Pindakaas (tj. arašídové máslo, co jiného) a jedou se toulat mnohdy i několikrát do roka!

4.) Mají au-pair i uklízečky

Holanďanům přijde normální pořídit své ženě au-pair či jinou výpomoc do domácnosti. Ach, tohle je ten bod, ze kterého by si Češi měli brát příklad!

5.) Žijou jedině kvalitně

Zatímco v ČR se pořád rozmáhají řetězce "Vše za 39,-" i nejlevnější alternativy kvalitních jídel a oblečení, v Holandsku si lidé potrpí na kvalitní stravu, outfity i zařízení bytu. A byla by ostuda kupovat něco pod cenou, brrr...

JZD - další věc, která Holanďanům chybí v životopise:-)

V čem mají čeští muži navrch

1.) Jsou krásnější

Opět trochu statistiky - ty totiž ukazují, že Češi jsou o dvě příčky v anketě o krásnější národnost nad Holanďanama. A je příjemnější se dívat na krásného chlapa než na horu testosteronu, no ne:-)?

2.) Jsou zodpovědnější

Zatímco Holanďan je svobodomyšlenkář ještě po šedesátce, Čech je zodpovědnější a spolehlivější. Je holt vidět, že by holandští pánové nikdy nezažili rok tvrdé vojny ani 40 let komunismu!

3.) Nechodí s botama do postele

Češi se přezouvají a Holanďani se obtěžují sundat si špinavé boty z venka jedině až do sprchy. Čuňata!

4.) Jsou šikovnější

Tak fajn, svým ženám nepořídí hospodyňku do domácnosti, ale zase si nevolají servis na přibití hřebíčku, utažení matky a poradí si dokonce i s prasklou žárovkou či pojistkami, což je pro Holanďana tak trochu sci-fi:-)

5.) Nemažou se vazelínou

Vazelína je prý holandský vynález a na to jsou Nizozemšťané náležitě hrdí. V praxi to znamená, že si tím smradlavým slizen neustále mažou tvář (proti vráskám), rty (proti popraskání), lokty a paty (opět proti popraskání) i celé tělo. A pak máte celé mastné peřiny, zdi a celou noc čucháte k ropě:-)

Chtěla jsem nechat Čechy vyhrát, samozřejmě, ale chápejte - žiju s Holanďanem. A v rámci domácího klidu a pohody prostě Čechy nesmím nechat vyhrát. Takže fifty fifty! On až si stejně přečte to o vazelíně, tak budeme mít doma jasnou itálii....:-)

Luc.

Sdílejte tento článek na Twitteru či Facebooku. Díky:-)

10 komentářů:

 1. lucie, nwm, zda te´d žijete v holandsku, ale dovolil bych se troch přít. Ještě v jedné věci mají Češi totálně navrch. Holanďané jsou sice velmi free, ale jsou zároveń i nejlakotnějším národem v celé Evropě (nejspíš za to sice nemohou, je to zřejmě znak převzatý dlouhým vývojem v jejich specifických podmínkách, kdy bojovali s mořem o každý kousek země), ale je to tak!
  Pokud se vám k tomu, v hodně slabé chvilce sami přiznají, mají u nich dokonce sami přísloví. Holandsky neumím, ale přeloženo znamená: "Co skot vys...re, Holanďan po něm sežere!" :-DDDDD
  Sorry.
  já jim často jen po praze říkával, že jejich národ byl, dávno ve středověku právě pro lakotu vyhnán ze Skotska až za vodu.

  OdpovědětVymazat
 2. Holanďané patří mezi !!!jedny nejvyšší muže!!! Evropy a rovněž jsou !!!obdařeny!!!... Je holt vidět, že !!!by!!! holandští pánové nikdy nezažili... tak budeme mít doma jasnou !!!itálii!!!...

  Já bych se hlavně s Lucií přela o tom, jestli má publikovat své "články". Jedna věc je neznat pravidla psaní čárek a občas se překlepnout, i tak může být článek zajímavý, vtipný a čtivý. Ale autorka se již zřejmě považuje za takovou hvězdu, že se ani neobtěžuje po sobě své výtvory číst, než je někde publikuje. A to chápu nejen jako výsměch všem, kdo se snaží o vytváření něčeho kvalitního, ale i jako výsměch nám čtenářům!

  OdpovědětVymazat
 3. Sorry ale me slecna lucie svym psanim zaujala, jsem na blogu uz uz dlouho, ale tohle je neco neveho co tu jeste nebylo, je to pro pobaveni, ale mylsim ze z Vas jde čirá zavist.............

  OdpovědětVymazat
 4. Anonymní č.1: Ano, o lakotě vím, sami se k tomu přiznávají. Ale já to na sobě nikdy nezažila, Holanďané ke mně (zatím) vždycky byli štědří, takže o tom (zatím) nemůžu psát...:-)
  Děkuji za prima přísloví, na to se hned zeptám...:-)

  Anonymní č.2: Omlouvám se za chyby, opraveno. (Jen Itálie jako země je velké I, jako vyjádření rozbíjení talířů proto nechávám malé i). Jen myslím, že z textu není vůbec jasné, za co se sama považuji (a navíc tu nedělám "one woman show") :-)

  Wini: Díky moc za podporu a stačí mi říkat Lucka. Na paní Lucii si musím ještě zvyknout:-)

  OdpovědětVymazat
 5. Luci, mám ráda Tvé články. Jsou vtipné a zajímavé, mají šmrnc. Můj názor na článek "Holanďan versus Čech" je takový, že většina "pro", která uvádíš u Holanďanů - hlavně č. 3, 4 a 5, se týkají zásadně rozdílné finanční situace obou národů. My se jako národ absolutně nemůžeme k Holandsku rovnat. Podívej se na naše průměrné platy a na ty holandské. Jsem si jistá, že kdyby naši muži měli takové platy, jako ti holandští, měli bychom taky všechny uklízečky a paní v domácnosti. Stejně tak kvalita potravin v ČR je jednoznačně nejhorší z celé EU, ale to je opět o penězích a výdělcích. Znám tolik lidí, kteří mají minimální mzdu a skutečně by se bez diskontů jako je Penny Market, Vše za 39,- atd. neobešli. Tak snad na tom časem bude naše ekonomika líp...tedy - to je hodně velký optimismus na závěr. ;-)
  Nicméně Holandsko miluju a taky svého českého muže, který voní a nosí mě na rukou ;-)
  Tak hodně zdraru, Luci.
  Vivi

  OdpovědětVymazat
 6. Tak to je hlavní, Vivi. To je taková malá třešnička na závěr, díky:-)

  OdpovědětVymazat
 7. Dobré ráno všem :-). Na Váš blog jsem přišla úplnou náhodou a musím říct, že jsem se pobavila a pěkně jste naladila můj den. :-) Mějte se hezky....jdu přelouskat další Vaše články. Monika

  OdpovědětVymazat