Deník zoufalé manželky

Každodenní boj - přežít!

Asi nejdůležitějším přikázáním každé desperate housewife zní PŘEŽÍT.
Každý nový den je novou výzvou - nepřipéct, nevytopit souseda, nepřelít kytičky, neztloustnout a neotevírat kudlu v kapse.

Není ale nad přátele...

Pondělí: 

Pracuju ve vile La Fonte a snažím se nepřemastit si žaludek místními těstovinami. Jsou výborné, jen se trochu koupou v olivovém oleji. Ten je šíleně zdravej. Dokud se neusadí na těch nesprávnejch místech (Zoufalství, že se usadí!)

Úterý:

Poznávám svou novou sousedku Catherine. Irku, která v této čtvrti žije už 3.rok. Ta mě provádí po sousedství, ukazuje trhy s BIO ovocem a seznamuje mě s Vicky. Černoškou, která mluví anglicky a peče v pekárně úžasný tmavý chleba. "Na seznámenou" mi Vicky daruje kus čerstvýho chleba a ach bože, to mi chutná. (Zoufalství, že budu mít z horkého chleba vředy!)


Středa:

Mám soukromou lekci se Chonou, mou australskou kamarádkou a učitelkou. Ta mi nadšeně vypráví, že v Sydney každý víkend mají velkou snídani s přáteli na pláži - velký picnic nebo posezení v krásné kavárně. (Zoufalství, že nežiju v Sydney!)

Čtvrtek:

Celý den se čančám, protože večer mám focení pro jednoho divokého Itala. Hřeje mě vědomí, že budu aspoň na chvilku nádherná, ale následně přes hodinu v těch zatracenejch italskejch uličkách hledám ateliér! (Zoufalství, že nedokážu číst ani v těch stupidních Google mapách!)


Pátek:

Jdu s irskými sousedy na skleničku do Irish pubu. Skleničky jsou dvě, což by zničilo nejednoho abstinenta. Odcházím po čtyřech a ani se nestydím, že jsem se při první schůzce tak zřídila. Zbytek noci jsem tak vtipná, že ani usnout nemůžu. (Zoufalství, že už mě nikdy na skleničku nevezmou s sebou!)

Sobota: 

Je mi blbě.

Jak říkám, není nad přátele. Hezky vás provedou, opijou a ještě vám povypráví o místech, kde se lidé mají mnohem líp:-)!
Neděle: 

Jedu na procházku do nedaleké Fiesole. Jsou tam trhy, kde lidé za šílené ceny prodávají staré krámy, které nazývají cennostmi (Italové nechť mi odpustí!). Starej oslintanej plyšák bez očíček ze sedmdesátých let za 30 euro? To už je těžké zoufalství!

A jak jste se měli vy:-)?
Luc.

Pokud se vám tento článek líbí, sdílejte ho prosím s ostatními na FB či Twitteru. Děkuji vám:-)

14 komentářů:

 1. Oproti tomuhle jsem se měla asi dost zoufale ;o) Takže děkuji, asi tě můžu považovat za přítele!

  OdpovědětVymazat
 2. Tak tomu říkám trefa, Luc... včera večer jsem u tebe pročítala tenhle článek http://www.zivotpodlelucie.com/2011/05/denik-zoufale-manzelky-ii.html a říkala jsem si, že by bylo super, kdyby se tu objevilo pokračování :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bebe, pokračováních ještě bude. To se vůbec neboj. Ještě příjde stěhování, odhlašování bytu (=jednání s Italama), nacházení jakéhosi podnájmu v Praze, zima v Rusku...je! Do roka je tu celá sága Zoufalé manželky:-D

   Vymazat
  2. To mosí pak jako vyjít knižně! Bez debat! Budu si to číst vždycky před spaním :-D

   Vymazat
 3. Luci, tak na týden si to vyměníme, co říkáš?:-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak jo. Můžu v tom případě prošmejdit Tvůj cosmetic bag...:-)?

   Vymazat
 4. Je to moc vtipné!
  Já bych brala ten pátek, ale bez těch čtyřech.

  OdpovědětVymazat
 5. Lucí, tys mi zas pohnula bránicí! Kromě soboty bych brala celej tvuj tejden! ;-)
  A k tvý otázce, jak jsme se měli my...No, nebudeš tomu věřit, ale od pondělí do neděle jsem sháněla starýho oslintanýho plyšáka bez očíček ze sedmdesátých let do třiceti euro. Nesehnala...
  Líbá Vivi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prosím Tě, Vivi moje milá, na co zrovna oslintanýho plyšáka potřebuješ? Stačí, když mi řekneš co by to mělo být za zvíře a seženu všechno. Nedávno jsem viděla i cholouška, jelena a srnu:-D

   Vymazat
 6. Skvělý článek, zase fajn pobavil : ), beru celý tvůj týden! http://katefashionstyle.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, Kate. Cožpak ale nevidíš to čiré zoufalství...:-)?

   Vymazat
 7. Moooc povedené, jsem ráda, že v tom nejsem sama, také mívám často zoufalé momenty :-))

  OdpovědětVymazat
 8. Pěkný článek, já zoufalé manželky miluju....Ten seriál samožrejmě né ty doopravdu zoufalé a že jich znám:DD ty já nemusím!!!Haha:-))))

  OdpovědětVymazat