Kvíz: Co mají všechny národy světa společného?


Jiný kraj, jiný mrav. Každý člověk na světě je naprostý originál. Když se ho zeptáte na jeho zemi, řekne vám zajímavosti, které vás překvapí, fascinují a obohatí.

Mnohé věci ale zůstanou stejné všude na světě. Když poslouchám mnohé cizince, poslouchám vlastně pořád stejný příběh. Jako bychom všichni žili pod jednou střechou, protože...


Si v každé zemi myslí, že tamější dívky jsou nejkrásnější

Jenže krása žen je doménou především Slovanek. Stačí se podívat, kolik slovanských modelek dobylo svět. Italové se ale chlubí, že zrovna Italky patří mezi nejkrásnější. Že je to trochu blbost ukazuje už fakt, že jakmile přijede na dovču do Itálie Češka, zapalujou se jim lejtka:-)


Si v každé zemi myslí, že mají nejlepší pivo/víno

Italové, Francouzové, Španělé, Moldavané a lidé v Lucembursku (to asi nebudou Lucemburkové, že?) se dokáží do krve pohádat o tom, kdo z nich má nejlepší víno. Češi, Irové a Němci zase sází na své skvělé pivo. A nikdo už si nevšimne, jak je dobrá česká Kofola:-)

Si v každé zemi myslí, že jejich politická scéna je nejhorší

A to si myslí lidé i v těch nejstabilnějších a nejbohatších zemí. Nebo jste už snad slyšeli, že by vám někdo řekl, jak má v zemi skvělého premiéra, nezkurumpované a chytré politiky a stabilní vládu? Buď se na politiky nadává nejlépe, nebo ti schopní vážně vymřeli!

Si v každé zemi dělají srandu ze svých sousedů

Češi z Němců, Němci z Holanďanů, Holanďani z Belgičanů, Irové z Anglánů a Italové z Řeků. A Řekům bohužel momentálně moc do vtipkování není!Si v každé zemi myslí, jak mají nádhernou přírodu

Skutečně krásná a nedotčená příroda ovšem rychle mizí z povrchu zemského, tohle je tedy naneštěstí asi jen prázdná fráze...

Chvilku nad tím zapřemýslejme. Neříkáme to samé o ČR? Že máme nejkrásnější ženy, nejlepší pivo, nejkrásnější přírodu, nejzkorumpovanější vládu a neděláme si náhodou srandu ze svých sousedů? Že ano?

Pak je to zřejmě celonárodně platný vzorec smýšlení:-)
Mějte se,
Luc.

Pokud se vám tento článek líbí, sdílejte ho prosím na Facebooku či Twitteru. Díky moc:-)

3 komentáře:

  1. nápadité a vtipné - tehle článek i celý blog, je zábava ho číst! jen tak dál :D

    OdpovědětVymazat
  2. Italky majz velmi tvrde crty, ziadna jemnost ani eterika, ale S.Lorenova je moc krasna :))

    OdpovědětVymazat