Modeling: Když už KONEČNĚ přijde úspěch?


Slýcháváme to ze všech stran. Motivující věty typu:

Nikdy to nevzdávej.
Nikdy si nenech ukrást své sny.
Jednou si sedne štěstí i na vola.

A tak obcházíme roky castingy v naději, že jednou ten velký zlom přijde a my se tak zařadíme mezi úspěšné modelky. Říkáme si, že jen musíme vytrvat, že opravdoví velikáni zkoušeli uspět roky než se dočkali prvního úspěchu.

Jenže co když roky obcházíme castingy, roky platíme své modelingové agentuře poplatky, neustále si na své náklady rozšiřujeme portfolio a celé ty roky nic...? Opravdu se vyplatí se neustále pokoušet (v té velké konkurenci) uspět i za předpokladu, že utratíme víc než si vyděláme?


K dnešnímu článku mě inspirovala čtenářka, která se mě ptala, co dělá špatně. Své fotky sice neposlala, ale umím si představit, že měla většinu z předpokladů na slušnou dráhu modelky. A jak psala, dala do každého castingu všechno. Chvíli jsem tak seděla u počítače a přemýšlela, co ji odepsat...


ŠTĚSTÍ

Nádherných a úspěšných modelek je plno. Jen pár z nich má to štěstí se dostat na samotný vrchol. Ať už se zeptáme kohokoli, všichni nám řeknou, že kromě tvrdé práce potřebujeme řádnou dávku štěstí. Nevím, jak získat štěstí. To je dar od pána boha!

ŠPATNÁ PREZENTACE

Možná jsme se nad tím nikdy moc nezamýšleli, ale když už chceme do modelingu, je důležité vědět, co můžeme nabídnout.

Jsme spíše fotomodelky s krásnou tváří nebo máme luxusní postavu?
Jsme fotogenické nebo se lépe cítíme před kamerou?
Jsme typ spíše na světový modeling anebo krásky pro český trh?

Je někdy těžké si na tohle objektivně odpovědět, ale naše agentura by měla vědět, do které skupiny nás zařadit. Musíme najít své přednosti a nesnažit se uspět i tam, kde nemáme co nabídnout. Ušetříme si tak spoustu energie i zklamání!


TŘEBA OPRAVDU NEJSME MODELKY/MODELOVÉ

To je hodně pesimistické, ale co když je to pravda? Co když jsme dostali do vínku naprosto jiný dar a ta krása byla  "jen" jako bonus:-)? Co když se máme poohlédnout po jiném oboru, kde se můžeme realizovat a který nás bude bavit o mnoho víc?

Ne každá krásná holka se narodila pro přehlídková mola. A zaplaťpánbu za to! Ne každá má na to totiž povahu a ostré lokty.

Náš neúspěch nemusí vězet v tom, že nejsme dost krásné, talentované, disciplinované. Pravda, je naprosto normální mít těžké začátky i nepříliš úspěšný první rok. Pokud to ale nejde dlouhou dobu, proč to lámat přes koleno a platit, platit, platit?

Možná nás totiž neúspěch v jednom oboru chce jen nasměrovat k něčemu jinému. K tomu, pro co jsme se skutečně narodily...:-)


Tak. A teď jsem zase chytrá jak rádio:-)
Luc.

Pokud se vám tento článek líbí, sdílejte ho prosím s ostatními na FB či TW:-). Díky moc!

1 komentář: