Modelingová agentura Scouteen: Exkluzivní reportáž ze světa topmodelingu


Když si vygooglujete modelingovou agenturu Scouteen, najdete zásadně velice pozitivní ohlasy ze všech stran. Agentura, která v těchto dnech slaví 10.výročí svého založení, je českou špičkou. Zaměřuje se na topmodeling a jak říká zakladatelka a ředitelka Scouteen, Klaudie Kovaříková, do práce se ona i celý její tým snaží vždy dát to nejlepší. Nechci se spokojit s průměrností, ikdyž vyniknout je dneska opravdu hodně těžké,“ dodává.

Právě Klaudie Kovaříková byla tak hodná a souhlasila s naším malým rozhovorem. Takže zde je její recept na úspěch, její svět vrcholového modelingu...

V začátcích

„Slečny, které nyní začínají s modelingem to mají dnes opravdu těžké, hlavně díky zhoršující se ekonomické situaci. Dřív bylo standartní, že si agentura vybrala modelku a investovala do jejích začátků. Dnes toto rozhodnutí učiní málokterá agentura a to musí být přesvědčená, že slečna bude vydělávat, takže se nároky na modelku zvyšují,“ popisuje současnou situaci ředitelka Scouteen.


Rovněž mi vysvětluje, proč příliš neholduje kultu hodně mladých modelek. Ve třinácti se dívka totiž teprve vyvíjí a jen čas ukáže, zda do těch správných mír. A samozřejmě ne všechny slečny mají v tomto věku jasné, co chtějí ve svém budoucím životě dělat, což je též zásadní měřítko.Investovat do ní v tak útlém věku je tedy pro agenturu docela riziko.

„V začátcích je taky naprosto normální, že obejdete 20 castingů naprosto bez úspěchu,“ překvapuje mě Klaudie. Každá modelka se totiž musí naučit konkurovat svým zkušenějším kolegyním, což chvilku trvá. „Nejdůležitější je ale ODHODLÁNÍ něco dokázat,“ zdůrazňuje během našeho povídání několikrát. „Odhodlání a vytrvalost - vedle fyzických předpokladů - jsou dle mého názoru zásadní atributy, bez kterého tato práce nejde dělat Nemá smysl tuhle práci dělat napůl.“

O úspěchu

„Dnes jsou nejúspěšnější modelky, které se mohou uplatnit ve všech odvětví modelingu – krásné, zajímavé a osobité, ale už ne takové ty zvláštní až divné typy jaké letěly před 10 lety,“ říká Klaudie Kovaříková. Stejně tak dodává, že úspěšná modelka by měla moc pracovat pro všechny světové trhy. „Máme hodně slečen, které jsou v zahraničí stabilně. Dnes už v zahraničí musíte více méně žít, abyste si vybudovaly klientelu. Nestačí vyjet jen na měsíc, udělat nějakou práci a vrátit se. Tím, že je práce míň, je potřeba být neustále ve víru dění,“ dodává.


Pokud mluvíme o agentuře Scouteen, mluvíme o topmodelingu. Zajímavou věc se dozvídám, když se ptám na soutěže Miss. „Titul krásy není příliš velkým přínosem do světa modelingu. V Německu je Miss dokonce něco podřadnějšího!“ dozvídám se. Něco jiného je případ slečny Kuchařové, na jejiž titul Miss World klienti určitě slyší. Ale to je úspěch trochu jiné kategorie.

Přesto se ve Scouteen mohou uplatnit jak královny krásy, tak i další slečny, které nesplňují přísná pravidla topmodelingu. Vždy je totiž potřeba tváře do reklam či fotomodelka pro český trh. A ani to není zkušenost k zahození...

Výjimečnost

A jaký je recept na úspěch podle Klaudie Kovaříkové, která než si založila agenturu vlastní působila 7 let v milánských agenturách? „Modelka musí mít jasno v tom, že ji ta práce baví a chce ji dělat. Musí být odhodlaná to někam dotáhnou,zároven být pokorná a umět jednat s lidmi,na čemž bohužel mnoho modelek ztroskotá, protože 80% úspěchu tvoří povaha...Lépe jsme to zakončit nemohly. Pokud jste se v tomto článku opravdu našly a nebojíte se skutečného úspěchu, své štěstí v agentuře Scouteen můžete zkusit i vy:-)

Pokud se vám tento článek líbí, sdílejte ho s ostatními na Facebooku či Twitteru. Děkuji:-)

Žádné komentáře:

Okomentovat