JARO Management: Agentura nejen pro modelky


Když se řekne JARO Management, většině z nás se vybaví agentura zastupující mnohé české celebrity. Herce, komparzisty, modelky, moderátory i známé tváře. Málokdo z nás ale ví, že například v době ekonomické krize, která prověřila mnoho agentur, si JARO Management ještě posílil svoje postavení na českém trhu. Co stojí za úspěchem agentury? Pro koho je tato agentura určena? Kdo tu má šanci a prostor se kreativně vyjádřit?

Na to jsem se zeptala jednatele JARO Management pana Rostislava Janků, který pro Fotopartu laskavě svolil s menším rozhovorem...

JARO Management opravdu nemá nic společného s ročním obdobím. Jde o zkratku jména ROstislav JAnků, který agenturu před 8 lety založil. Ta se zaměřuje především na český trh s reklamou. „Držíme se hesla, že je lepší dělat jednu věc pořádně, než dvě věci napůl,“ říká Rostislav Janků. „V našem případě to tedy vždycky bude reklama, na kterou potřebujeme všechny typy lidí, všechny věkové kategorie a etniky,“ dodává.


Šance tu tedy má i zajímavá krása a skutečná osobnost. „Nejdůležitější je přitom umět hrát, mít herecké schopnosti. Hlavní gró modelingu je totiž televizní reklama, která je finančně zajímavější než módní přehlídky,“ říká Rostislav Janků. Když se tedy ptám, jak by podle něj měla vypadat modelka, se kterou bude chtít spolupracovat, odpovídá, že si nezakládá na tom, že dívka musí mít minimálně 170 cm a míry 90-60-90. „Jedna z našich nejobsazovanějších modelek a hereček má jen 163 cm a je velice úspěšná,“ odpovídá.

JARO Management dnes exkluzivně zastupuje okolo 2500 umělců z řad herců, modelů, moderátorů i sportovců. Ano, exkluzivně. Exkluzivita je totiž jedinou podmínkou agentury. „My k tomu máme přirovnání. Je to jako by fotbalista chtěl hrát první ligu v týmu beze smlouvy,“ říká Rostislav Janků, přičemž ví, co nabízí.

On sám organizuje, spolupracuje a stará se o choreografii soutěží krásy, módních přehlídek i dalších projektů. Agentura pak spolupracuje se zahraničními klienty a jak se dozvídám, jeden z modelů JARO Management patří mezi TOP 10 modely na světě.

Všechno to vypadá asi následovně: na stránkách JARO Management vyplníte nezávazně dotazník Staň se novou tváří a v případě zájmu vás agentura pozve na osobní schůzku. A jak mi pan Rostislav Janků říká, po 19 letech zkušeností v modelingu, už pozná během chvilky, zda v sobě máte kus exhibicionismu a hereckého umu. V případě zájmu vám tedy nabídne smlouvu o exkluzivním zastoupením a celá show může začít.


Agentura vám pak začne nabízet castingy (dle vašeho zaměření) a je jen na vás, jak se každé šance chopíte. Nemusíte se však bát různých (a různě nesmyslných) poplatků, protože jak se dozvídám, JARO Management si umí vydělat peníze jednoduše prací.

A jelikož agentura patří mezi české špičky a zastupuje české špičky, tak jsem velice příjemně překvapena z celého týmu agentury. Asi jsem čekala striktní požadavky a vysoké nároky. Místo toho se ale dozvídám jednoduchou radu na úspěch: „Já upřednostňuji studium. Snažte se školu dokončit, modeling je krásná iluze, ale za pár let skončí. A žijte zdravě ať se nemusíte potýkat s anorexií,“ říká majitel agentury Rostislav Janků.

Více informací na stránkách: www.JaroManagement.com
Nezkusíte to?

Luc.

Pokud se vám tento článek líbí, sdílejte ho prosím na Twitteru či Facebooku. Děkuji:-)

Žádné komentáře:

Okomentovat