Lekce záludné angličtiny: Jak vyzrát nad slovíčky!

Jaké slovíčko vyjadřuje tento obrázek:-)?

Naučit se anglicky. Na tom prý vůbec nic není. Chce to jen pár let opravdu intenzivně používat angličtinu, číst anglické knížky, učit se nová slovíčka non-stop, koukat jen na anglicky mluvící filmy a ještě nezapomenout svou mateřštinu...

Abychom si to tedy všichni ulehčili, dejme si pár záludných příkladů záludné angličtiny.

Atrocious - otřesný

Děsně důležité slovíčko a děsně špatně se pamatuje. Atrocious. Hm. Nevidím cestu, jak bych si tohle mohla zapamatovat. Takže si dejme příklady:

Atrocious neighbour´s children. (To si opakuji vždy, jak začnou hlasitě nadávat o půlnoci, ve tři ráno i přes den, takže to začínám často používat)

Atrocious Pisa. (Už jste tam někdy byli? Je to tak atrocious, že se tam začnete bát!)
Máme to, funguje to. První krok k úspěchu: dávat si příklady, tak je to!

Profligate - rozhazovačný

Rovněž si to nepamatuju. Slovíčko musím rozebrat...PROF jako profit. A když budu profligate, žádnej profit nebude. Já jsem génius!

Skinflint - lakomec

Jednoduchý. Skin jako kůže, to už něco vymyslím. Jako příklad si dávám, že jsem lakomá až pod kůži. To pomáhá, jen mě už z toho trošku hrabe:-)

Noncommittal - vyhýbavý, opatrný

Připomíná mi to slovíčko Commitment neboli Závazek a okamžitě si vzpomenu na kamaráda, kterej ve svých 30 letech ještě pořádně neměl ženskou. Je noncommittal prý proto, že kdyby si našel vztah, musel by svou milou vídat i neupravenou a nenalíčenou.
Noncommittal pokrytec, jo, to se pamatovat bude dobře!

Overdraft - přečerpání účtu

Jsem skinflint, takže se tohle slovíčko vůbec učit nemusím.Zavírám učebnici a dnešní lekce angličtiny končí i pro vás. Až toho vstřebám zase o trochu víc, opět se podělím.
Luc.


V rámci výuky angličtiny sdílejte. Děkuji vám:-)

2 komentáře:

  1. Super článek! Taky si vždycky při učení vymýšlím různé takové pomůcky :)

    OdpovědětVymazat
  2. Luci, dnes si dělám pořádek v Google Readeru a všimla jsem si, že tě tam nemám přidanou (asi jsi tu GFC věc neměla na blogu od začátku?, nevím). Ale přitom tě mám dávno v Bloglovinu, tak ti chci jen dát vědět, aby sis nemyslela, že jsem tě začala sledovat až dnes :)

    OdpovědětVymazat