LB Models Company: Nová modelingová agentura, která stojí za objevení!


Agentura LB Models Company je na českém trhu necelý rok. Už teď je ale jasné, že má svým modelkám a hosteskám co nabídnout. A už teď má dobře našlápnuto na to, aby prorazila do zahraničí.

S žádostí o rozhovor tentokrát oslovuji jednu ze zakladatelek agentury Lindu Chárovou, která se stará především o právní záležitosti agentury. Ta mě přivítá ve své kanceláři v centru Prahy a začne vyprávět o
nejbližších akcí LB Models Company, vizích do budoucna a především o tom, se kterými lidmi ráda spolupracuje...

„Agentura LB Models Company byla založena v březnu 2011 a poskytuje profesionální modelky a hostesky na promo akce, galavečery, focení, módní přehlídky a další
fashion eventy,“ říká Linda Chárová. Pravda, už na stránkách agentury mě překvapuje, kolik věcí se dá stihnout za tři čtvrtě roku.

„Momentálně zastupujeme zhruba 40 modelek a šanci uplatnit se v naší agentuře mají i ti, co nesplňují tvrdé nároky zahraničních klientů,“ říká Linda Chárová. „Dívky, které například nemají od 170 centimetrů a výš, se tu mohou dostat k filmu, fotomodelingu, uplatnit se jako tváře do reklam i videoklipů,“ dodává povzbudivě.

LB Models Company je přitom jedna z mála agentur, která
nezavazuje své modelky exkluzivní smlouvou. Je tedy možné pracovat i pro jiné agentury, ale jak Linda zdůrazňuje, vždy očekává profesionalitu.

Když se ptám, jaké tváře ji osobně zaujmou, říká, že z modelky musí vyzařovat určité charisma, že
za krásnou tváří musí být zajímavá osobnost. Vyhledávání nových tváří a péči o modelky má ale na starosti hlavně její sestra, spoluzakladatelka a bookerka Beáta Chárová. 

Právě nyní je hlavním cílem agentury vybudovat kontakty a expandovat tak do zahraničí. Přičemž je ve hře především Evropa a Malajsie. „Venku se nároky na modelku samozřejmě liší,“ říká Linda a zároveň tak potvrzuje, že stále letí kult mladých a hodně vysokých modelek. „Když zastupujeme takovou modelku, je vždy třeba komunikovat s rodiči, kteří za ni musejí podepsat smlouvu (pokud není plnoletá), objevit prostředí, ve kterém se jejich dcera bude pohybovat a podpořit ji,“ dodává.

Jak si tedy vybudovat úspěch v modelingu? Linda Chárová nejvíce zdůrazňuje
píli a ctižádost. „Je to tvrdá práce a modelky si na cestě za úspěchem projdou svým. Je také potřeba kus štěstí, protože z tisíce modelek může být jen pár vyvolených....“

Pokud o dráze modelky sníš i Ty, přihlásit se můžeš pomocí krátkého dotazníku na stránkách LB Models Company. Sama za sebe můžu říct, že jsem skutečně mile překvapena celou škálou činností této agentury i vstřícností Lindy Chárové. Ta klame vzhledem. Ač sama vypadá na křehkou modelku, má zkušenosti hlavně z řízení managementu. Jak sama říká: „Chci se soustředit na lidi, co chtějí pracovat. Tuhle práci miluju a očekávám to i od ostatních.“

Myslím, že o téhle agentuře ještě hodně uslyšíme:-)
Luc.

30 komentářů:

 1. Jako malá jsem chtěla být modelka :) drželo mě to asi do 16. Ted chci být modní návrhářka a modelky chci spíš oblékat :)

  http://madewithlove-dith.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já chtěla být princezna... ani nevím do kolika roků :-D
   Teď mě zase velice baví číst o modelkách. Tady u Luc je fajn, že je to takové nakuknutí do zákulisí :-) A taky kdekoli na netu nebo v časopisech pokaždé dychtivě čtu rozhovory s mými oblíbenkyněmi s nadějí, že se dozvím, jak to dělají, že vypadají pořád tak dobře. No k mému smutku nikdy nenarazím na info typu "mlsám čokoládu pro krásnou pleť", nebo "hranolky jsou výborné na lesklé vlasy" :-D

   Vymazat
 2. Dithina: Děkuji za Tvůj blog, právě jsem ho objevila a je hodně barevný. To je krása!

  Bebe: Na lesklé modelky vlasy používají jablečný ocet, kterým vlasy nejen oplachují, ale i pijí:-). A krásnou pleť mají z antikoncepce. Jednoduché rovnice na krásu, ne:-)?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No flaška jablečného octa se mi náhodou v ledničce vyskytuje. Dokonce bio :-D ... tak mě ale napadá... dyť ty vlasy po tom octu musí být cítit ne? Nebo ještě po octu přijde voda? A tuším si k tomu ještě půjdu zkušebně namíchat jeden drink :-))
   Co se pleti týče, antikoncepce je v tomhle k nezaplacení... :-)

   Vymazat
 3. Průběžně hledám nové modelky na focení uměleckých aktů.

  Více informací naleznete zde:
  http://alternativnifotografie.cz/

  OdpovědětVymazat
 4. Pokud vás nevemou významné české agentury, které už nějaké holky dotáhly k úspěchu, tak to prostě znamená, že na to nemáte, ne že se máte hlásit jinam.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikdo nemůže modelku dotáhnout k úspěchu, ani ta sebelepší agentura. To je vždycky jen na modelce samotné. A pak - ty NEJ české agentury sice modelku dokáží protlačit a nabídnout víc než malé regionální agentury, to ano.

   Ale ne každá dívka musí být nutně topmodelkou. Je tu hodně zajímavých tváří, tváří na fotomodeling, do reklam, u kterých by byla škoda kdyby jen seděly doma na zadku a o nic se nesnažily, ne...?

   Vymazat
 5. Četl jsem, že LB models bude něco podobného, jako Essakii Production, což je agentura, která má snad ty nejhorší reference. Je to pravda?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. P. S. Vesměs jde o reference typu, že agentura, které se předem platí za fotokalendář apod. není seriózní.

   Vymazat
  2. Tyhle komentáře se objevují, ale nevím, co je na tom pravddy. Jen mi teď od jedné modelky, která měla o spolupráci zájem, přišel email, že nejdříve musí zaplatit za celou modelingovou průpravu (6000 Kč včetně booku), aby ji vzali. Nehledě na to, že book už měla...
   Ale kdo ví...:-)

   Vymazat
  3. LB Models je PODVOD!!!! Jenom Vás připraví o peníze!

   Vymazat
 6. Ano za book neboli celý kurz u nich se platí 6500kč a v tom je book - 5 fotek, kurz péčeo plet a kurz správné chuze. pak vám od nich chodí nabidky, ktere se ale dají najit i normalne na internetu, tak nevím no. ja osobne od nich byla jednou delat hostesku na akci (galerie obrazu). a jsem u nich přes rok..

  OdpovědětVymazat
 7. Podobná ako agentúra na Slovensku LeProvocateur ...reklamná a modelingová agentúra :)

  OdpovědětVymazat
 8. Ahoj všem!

  Nejsem žádná konkurenční firma, nýbrž obyčejná holka, která zkusila své štěstí u LB Models. Stejně jako vy teď, jsem četla předem různé hrůzu nahánějící komentáře, že vás jen připraví o peníze atd. Proto jsem se zakladatelky přímo ptala, co mi k tomu řekne a ona na to, že to tam píšou jen zklamané dívky, které nevzali a popř. konkurence.
  Bohužel jsem jí uvěřila. :-( Tím jsem přišla o 7500 Kč! Opravdu žádné modelingové agentuře nikdy nic neplaťte!!! Pak z toho jen číhá podfuk a zklamání.
  Celá firma se tvář velmi důvěryhodně. Dokonce jsou obě slečny i velmi milé, ale bohužel zdání klame a ony pouze vědí, jak krásně bruslit světem showbyznisu a okrádat naivní mladé dívky.

  Slibovali mi, že mi budou chodit desítky emailů týdně s nabídkami s honoráři za tisíce až desetitisíce. Místo toho mi chodí nabídky, které někde vygooglí na internetu za pár korun. Z toho bych nesplatila ani těch 7500 Kč... (A ještě z toho chtějí 20% pro svou agenturu!) Už u nich jsem druhým rokem a ani jednou jsem nikde od nich nebyla, protože opravdu posílají pouze samé SR.ČKY a divím se, že je za to ještě nezavřeli. Je to podvod na entou!!!

  Těch 7500,- platíte za "přípravný kurz na modelku". Co obsahuje? ˇ1) "Péči o pleť", což je reklamní akce značky Mary Kay, nikoli placený kurz!!! Mary Kate to určitě dělá zdarma, ba možná i LB Models za to platí, aby si mohli uhnat nové klientky pro odebírání jejich kosmetiky. (Moje kamarádka nemodelka byla úplně na stejné předváděcí akci od Mary Kay) 2) "Zdravá strava", což je reklamní akce zase jiné značky na nutriční drinky 3) "Kurz chůze" - tam hodinu chodíte s dalšími deseti nešťastnicemi, které také zbytečně vyhodily peníze z okna. Nic nového vás tam nenaučí. Pouze dělají, že vás pozorují a sem tam vám řeknou, že teď máte změnit směr chůze a tady udělat otočku. 4) "Focení do booku" - Nalíčí vás a fotí zhruba hodinu. Pak vám dají troje různé outfity (nejraději jsou, když si přinesete vlastní) a vyfotí vás. Na konci od nich dostanete pouze 5 fotek!!! Takže výsledek? Za 7500 Kč máte 5 celkem ucházejících fotek (bohužel ani ty nejsou žádný zázrak). Fotky dostanete na CD a musíte si je samy za další 300,- vyvolat. Pak se vám snaží prodat ještě svůj book za víc jak tícu a chtějí, abyste si u nich i objednali drahé kartičky pro klienty. Zkrátka se z vás snaží všemi způsoby vyloudit co nejvíc peněz. Zřejmě tato agentura žije hlavně z toho. Byla jsem svědkem toho, jak jedna holčina už měla book, ale oni jí řekli, že si musí zaplatit celý kurz s fotkama, protože chtějí vědět, že to vážně umí, protože budou mít jistotu, že ji zacvičili oni. Opět to zní rozumně. Bohužel. Právě proto jim na to lidi skáčou. Ale ty jejich "kurzy" jsou jen reklamní akce a jsou úplně k ničemu. Akorát vám to sebere peníze a čas.

  Navíc jsem během "chůze" viděla, že opravdu berou každou holku. Většina z nich rozhodně neměla na to být modelkami, což mě velmi zklamalo. Možná občas někoho odmítnou, aby to nebylo podezřelé, ale vsadím se, že většinu přijmou, aby od nich dostali peníze za nic.

  Píšu to sem, protože je to pro mě jediný způsob, jak s nimi bojovat. Jak se necítit jako úplný idiot, kterého ze mě udělali. Můžu jim to vrátit jedině tím, že jim odradím aspoň některé slečny. Nechci, aby jim to procházelo.
  Je mi z nich špatně.

  Zdraví
  Velmi naštvaná modelka z LB Models Company

  P.S.: Pokud si to, slečny Chárové, čtete, tak mi věřte, že i na vás jednou dojde. Třeba ne teď, teď si budete žít asi celkem dobře z peněz cizích lidí, ale skončíte špatně. Boží mlýny melou pomalu ale jistě. Je mi z vás zle. Přestaňte se přetvařovat. Byli byste pro svět užitečnější, kdybyste se začali věnovat něčemu jinému, protože momentálně nejste k ničemu a akorát děláte lidi nešťastnými.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Již pro agenturu LB Models company pracuji čtvrtým rokem. Tudíž mohu hodnotit spolupráci s ní. Vše, co bylo ze strany agentury řečeno, bylo i ve smlouvách a agentura plní vše.
   Také jsem absolvovala školení, před podpisem smlouvy. Školení bylo velmi obohacují, získala jsem mnoho nových a důležitých rad, abych se co nejlépe začlenila do tohoto byznysu. Každý měsíc obdržím desítky pracovních zakázek, což je skvělé! S jinými agenturami v ČR jsem se nesetkala s takovou frekvencí zakázek, jako právě od LB Models.
   Za mě mohu jen doporučit tuto agenturu! Nejlepší je, vždy osobní setkání!
   Tímto bych chtěla agentuře poděkovat za dlouhodobou a profesionální spolupráci po všech stranách!

   Vymazat
  2. podpis: LB agentura LOL (jak trapne, pani Lindo)

   Vymazat
  3. lol :D tomu tak budeme věřit

   Vymazat
 9. Tímto bych chtěl poděkovat agentuře za skvělou a profesionální spolupráci.
  Počáteční vklad, jsem měl zpět během první zakázky. Focení pro italskou značku, byla skvělá zkušenost, moc jsem si to užil! Agentura zasílá velký počet zakázek, občas mám i problém na zakázky reagovat, protože stále studuji, ale agentura mi nedává postihy, že nemám čas.
  Naštěstí můžu reagovat, když mám čas a zájem, což je pro mě skvělé! S agenturami se kterými jsem se již setkal, dávaly dost omezující spolupráci, různé pokuty, sankce, což u LB Models company není.
  Jsem rád, že je na trhu konečně agentura, která Vás nepeskuje a naopak Vám vyjde vstříc, pokud studujete či pracujete.

  S pozdravem

  Roman P. - model - LB Models company

  OdpovědětVymazat
 10. Když jsem přišel na casting, vše bylo skvěle zorganizováno a připraveno! Dostal jsem úplné informace, což musím říci, že u dalších agentur nebylo na takové úrovni jako u LB Models company.
  Další spolupráce byla na skvělé úrovni, což mě nepřekvapuje. Když jste v rukou profesionálů, tak není co řešit!  Je to agentura s velkým A!

  S pozdravem

  Jan H. - model LB Models company

  OdpovědětVymazat
 11. Musím říci, že mě agentura velmi překvapila. Když jsem se dostavila na casting, kde bylo vše řečenou spolupráci, zdálo se mi to jako pohádka, až jsem tomu nechtěla věřit, že je možná taková skvělá spolupráce. Byla jsem na pochybách, lidé říkají různé věci, ale řekla jsem si: Je to můj život, dostala jsem šanci, tak ji zkusím využít na 100%. Mladá jsem jen jednou.
  Pro agenturu pracuji šestým měsícem a mohu říci, že vše, co bylo řečeno, je plněno!
  Chci agentuře poděkovat, je to má první zkušenost s agenturou a jsem jistá, že jsem si vybrala dobře!!!

  S pozdravem

  Zuzana S. - modelka z LB Models company

  OdpovědětVymazat
 12. Díky agentuře jsem se začlenila do odvětví , o kterém jsem odmalička snila. Agentura mi splnila sen!
  Neustále jsem v kontaktu s novými klienty, fotografy, dostala jsem se na místa, které jsem dříve viděla v TV. Velmi jsem se osamostatnila, dospěla a konečně dělám, co mě baví nejvíce, což jsou přehlídky a focení! Díky LB Models.

  Veronika D. - nová tvář (LB Models company)

  OdpovědětVymazat
 13. LB agentura- ztráta vašich peněz

  OdpovědětVymazat
 14. Ty posledni komentare, to je fakt trapas, vsechny jak pres kopirak napsane. Lucie, mela by jste za kazdy prispevek povolit i zobrazeni IP adresy, ze ktere je to psane, myslim, ze by jsme zjistili, ze je pro vsechny ty super-pozitivni prispevky stejna lol. Jak ubohy, p. CharOVA.

  OdpovědětVymazat
 15. "Myslím, že o téhle agentuře ještě hodně uslyšíme:-)" a taky že jo ;D

  OdpovědětVymazat
 16. Pokud jde o LB Models company, je to identický způsob vydělávání peněz jako ty obšírné reklamy na hubnoucí přípravky, co dokáží za týden udělat z pivního pupku pekáč buchet jen díky tomu, že sezobete jejich prášky. O tom ostatně svědčí ty "kladné" komentáře psané anonymně přímo majitelkami firmy. Velmi ubohé a do očí bijící.
  A v čem přesně tkví podobnost?
  LB Models company vám slíbí zázračnou kariéru ebo alespoň neskutečně velký přísun pracovních příležitostí. Pokud byste si jen z hlavy spočítali, kolik mají modelek a jaký je omezený trh v ČR, popřípadě na Slovensku, došlo by vám, že je to vlastně nereálné, a to dokonce i v případě že by o dané zakázky usilovaly jen modelky od nich a nikoliv i z jiných agentur. Nicméně u LB Models company je to ještě mnohem lepší!
  Zaplatíte horentní sumu za zaškolení, které je vám nad kromě chůze docela k ničemu (jak pečovat o pleť vám poví i vaše kosmetička), a k tomu dostanete book o ubohých 5 fotkách, což je pro následující castingy opravdu málo. I profesionální fotograf vám udělá větší portfolio za menší cenu. Ale oni si vás přeci musí ozkoušet a sami zaškolit, aby měli jistotu, že jste opravdu schopné. Budiž, proč ne, ale k čemu taková suma peněz? Běžně si tuto "investici" do takto slibné modelky agentura bere zpět formou provizí z jejích zakázek, jež jí zprostředkují.
  Nicméně ve zkratce, je to další podvodná agentura, co tahá peníze z hloupých naivních lidí, kteří touží po závratné kariéře a jsou dostatečně naivní, aby šli a zaplatili za dvě propagátorské akce jiných firem pod záštitou školení a nějaké dvě hodiny se nechali očumovat od party neprofesionálů při procházení se tam a sem. Načež vám budou chodit nabídky prací, které pro vás možná nebudou ani vhodné s ohledem na dispozice a především si je vy sami dohledáte běžně na internetu, tudíž se opravdu nebude jednat o bezvadné příležitosti.
  Takže jediné, co si za těch několik tisíc pořídíte, bude štítek, že jste z nějaké agentury, která ovšem beztak nemá jméno na místech, kde je potřeba, tudíž vás to nijak zvlášť neznevýhodní oproti jiným uchazečům. Ale nebojte se,vše je právně naprosot perfektně ošetřeno, takže se nestane, že byste je mohli zpětně zažalovat za podvod! A ve smlouvě je rovněž vše popsáno! Až si ji tedy budete číst, zaměřte se tedy na formulaci podmínek, protože oni vám tam za vaše peníze neslibují nic víc, než něco, co se bude tvářit jako školení, a potom zasíláí pracovních nabídek. Ovšem jakých a v jakém množství... To už není jejich problém přeci. Pro všechny zájemce tedy radím ruce pryč a nohy na ramena, jestli také nechcete vyhodit přes 8 tisíc oknem a nacpat je do chřtánu majitelek, co si za ně hoví a vysmívají se lidské hlouposti.

  Andrea P. - upřímná modelka z LB Models company

  OdpovědětVymazat
 17. Po přečtení článků a komentářů se musím přidat a potvrdit anonymní výpověd modelky. Bohužel se jedná o pravdu, mám s agenturou stejné zkušenosti, a to již z roku 2012! Také jsem zaplatila přehnanou sumu (myslím právě oněch 7500 kč) za zbytečný kurz líčení, chůze a fotek.
  Svou chybu jsem si uvědomila brzy po té, co se žádný z hvězdných slibů nekonal a chodily pouze zbytečné emaily na "hosteky" na rozdávání letáků. Z agentury jsem se raději pak brzy odhlásila a brala tuto svou naivitu a hloupost jako velmi drahou a špatnou zkušenost do budoucna a dál to neřešila.
  Přeci jen jsem si tento kurz zaplatila dobrovolně, ale je pravdou, že paní majitelky mají velmi přesvědčivé a honosné vystupování, které mladým slečnám zamotá hlavu.

  OdpovědětVymazat
 18. I já musím přidat svou zkušenost, v agentuře jsem byla minulý rok o Vánocích, když jsem tam přišla, vypadalo vše skvěle, ale byla jsem doslova v šoku (a to nemyslím zle), jaké dámy byly pozvány na casting, jako upřímně si nemyslím že může být modelkou slečna s XXL nosem nebo mega špíčkem na břiše, ale dobře....no a potom, dámy profesionálně, vše ok a pak mail že jsem vyhrála casting, ať přinesu peníze na podpis smlouvy....
  jak veselé, tak jsem kontaktovala slečnu, co u nich je delší dobu a všechnu tuhle negativitu mi potvrdila, nabídky chodí tak 2 za měsíc, přičemž když už, tak kraviny, nebo takové, nakteré stejně nemůže ragovat (např. kvůli výšce), a když už, tak nikdy nevyhrála, zajímavé..
  je tam x měsiců, zakázka žádná, na stránkách byly její fotky pár týdnů a teď? no ted už tam nejsou, na co, přichází další naivní holčičky co se musí na chvilku hodit na stránky aby to vypadalo dobře :)))

  já jsem paní charové spolupráci odmítla, seriozni agentura by řekla "ok, vaše smůla", ale pani charova mě psala, že jejich zájem stále trvá, no jistě, komu by se nehodilo 8k, že?

  a to, že mají všechny modelky na stránkách na fotkách stejné pozadí, stejné šaty a skoro stejné pózy je trapas všech trapasů... závěr? LB MODELS COMPANY = VYHOZENÉ PENÍZE A PODVOD, nebrat....

  OdpovědětVymazat
 19. Holky! Nahlašte to České obchodní inspekci nebo rovnou trestní oznámení!!!! Může jít o podvod, a dobrý když se na to koukne někdo renomovaný..

  Sviňárny se nesměj přecházet :(

  OdpovědětVymazat
 20. Ahoj. Poslala jsem registraci agentuře LB Models Company a oni mě přijali, ale teď nevím jestli tam na ten casting mám jet nebo ne. Četla jsem si předchozí komentáře a mám docela strach abych nekomu nenalitla.

  OdpovědětVymazat
 21. To mě zaslali už i smlouvu, ale po přečtení se bojím ji tedy podepsat :/

  OdpovědětVymazat