Zima v Itálii, to je vážná věc!

Come on, tohle jsou Eskymáci ne Italové!

Italská zima musí být pro většinu Čechů docela srandovní záležitost. Podle Italů jsme totiž otužilým národem, který si dokáže poradit i s jejich krutými mrazy nad deset stupňů.

Jak to tedy tady vypadá?

 • Když je 13C, sluníčko. Vedle vás na zastávce lamentují dva Taliánci a říkají, že je taková zima, že jim i to moře zamrzne.
 • Když je 12C, sluníčko. Vidíte Italy pouze v zimních bundách, šále, čepici, ve dvojí ponožkách, v rukavicích a s namrzlými tvářemi. Břídilové!
 • Když je 11C, sluníčko. Už mají co dělat, aby jim vůbec (v té zimě) chytlo auto. Panikaří a modlí se, aby se živí vrátili domů.
 • Když je 10C, pod mrakem. Půlka Itálie to už nevydrží a ptá se mě, proč jdu v takovýmhle nečasu na procházku. Že prý nemrznu a jestli nejsem z Ruska. Pozor, teď už jde do tuhého.
 • Když je 9C, pod mrakem. Jasná chřipka celé Itálie.
 • Když na hodinku začne padat sníh. Itálie vyhlašuje kalamitu, lidé panikaří a přestávají chodit do práce. Ptají se mě, jestli takové mrazy máme i v ČR. 
Takhle skutečně vypadá předvánoční Florencie. Zima až praští:-)
No není to sranda? Chudáčkové Italové. Jsou malincí a ta zima (pardon "zima" v uvozovkách) je ničí. Nesmějme se jim, nedělejme si z nich srandu.
Zima v Itálii, to je vážná věc!
Luc.

Pokud se vám tento článek líbí, sdílejte ho na FB či Twitteru. Děkuji vám:-)

4 komentáře:

 1. To souhlasím..,zima v Itálii je opravdu vážná záležitost :-D Chudáčci ...,co Já bych za takové počasí dal tady v ČR :-)

  OdpovědětVymazat
 2. teď jsi mě opravdu dostala :D

  OdpovědětVymazat
 3. aahhhaa, přesně=) Na nás se dívali jak na blázny když jsme v pulce března chodili v tričku s krátkým rukávem * =)

  OdpovědětVymazat
 4. No teda, divím se jak tam ty italové můžou vydržet v takový zimě..:)

  OdpovědětVymazat