Modeling: Předejděte největším chybám


Cynthia Saldana, bývalá modelka a zakladatelka Ikon Model Management NYC, nedávno zveřejnila stručný přehled toho, do čeho investovat a do čeho se raději nenechat naverbovat. 
Svůj článek pojmenovala Předejdi těm největším chybám. Zde je pár výpisků....

- Neutrácejte tisíce korun za nafocení profi fotek než si najdete agenturu (zřejmě proto, že módní agenti už z "podomácku" nafocených fotek poznají, zda jsme fotogenické a zda jim máme co nabídnout.)

- Neutrácejte zbytečně za drahé oblečení a kosmetiku (protože někdy méně je více. Zvláště na castingu!)

- Investujte do sebe, do svého úsměvu, stylu, zdraví a pohody (zdůrazňuji a podtrhávám!)

- Nefoťte svůj book najednou. Je to portfolio, co book vytváří (přeloženo do češtiny - do začátků nám stačí pár fotek a pak už budeme do booku přidávat jen fotky z kampaní, které jsme dělaly. Ušetří to skutečně tisíce, book to oživí a ještě klientovi ukáže naše zkušenosti...)

- Neplaťte za svou prezentaci předem (tomuhle bodu sama moc nerozumím nebo aspoň nevím, v čem je rozdíl zaplatit za prezentaci předem či poté...)

- Výběr špatné agentury a špatného trhu vás může stát zbytečné peníze. Určete si trh, pro který jste vhodný typ a pak si vyberte agenturu, jež se na ten trh zaměřuje (rada nad zlato. Vědět, která agentura se zabývá fotomodelingem, která má silné zázemí v oblasti reklamy nebo která je vysloveně topmodelingová, je k nezaplacení.)


Je to jen přehled toho, jak chytřeji investovat do své kariéry.
Mně věřit nemusíte, já toho občas napovídám. Ale tohle je Cynthia, ta si zaslouží, abychom ji brali vážně!

Mějte se pěkně,
Luc.

Každodenní zprávy z modelingu najdete na FB page Jak Na Modeling.
Pokud se vám tento článek líbí, sdílejte ho prosím s ostatními na FB či Twitteru. Děkuji vám:-)

  
  
  

Žádné komentáře:

Okomentovat