Přijmout tak první odmítnutí...


Kim Luret, bývalá francouzská modelka a dnes úspěšná koučka a bookerka modelek, na svých stránkách Inner Modeling sdílí jeden zajímavý příběh dánské modelky. Dobře se tedy posaďte a poslouchejte...

Nina. Nádherná dánská modelka, která Kim okouzlila již první rok. Na pařížská mola byla sice plnějších tvarů, ale jinak splňovala všechny požadavky pro hvězdnou kariéru.

Jak říká Kim Luret, v době, kdy Ninu potkala to ještě nebyla modelka a nevěděla, zda se chce upsat modelingu. Studovala a nevěděla, zda se chce dostat do kolotoče stresu, hubnutí, cestování a všemožných castingů po světě.

Kim si ji tenkrát nechala zavolat a řekla ji, ať si vše pečlivě promyslí. Že jestli je modeling to, co opravdu chce dělat, pak by to mohlo být skvělé. Pokud se k tomu bude jen nutit, vždycky to bude bída.

I told her to think about it–if it’s something she wanted to do it could be fantastic. If she didn’t really want to but made herself do it, it would be miserable.

Ninin agent se Kim do Paříže ozval až po několika měsících, že je Nina připravena udělat vše pro svou modelingovou kariéru. Za ty měsíce úžasně zhubla a poslala tedy klientům do Paříže své nové portfolio. Bohužel nepříliš povedené portfolio, a tak ji v Paříži napoprvé odmítli.


Kim Luret ovšem věděla, že Nina dokáže vypadat lépe, vydat ze sebe ještě něco lepšího a byla ochotna ji sama zařídit novou prezentaci a v Paříži ji prosadit.
A Nina? Byla ochotná zhubnout, ale první odmítnutí nepřenesla přes srdce. Odmítla pomoc i vše, co jen připomínalo modeling.

She had made the effort to lose the weight, but at the first rebuff, Nina caved in and gave up.
Pokud nedokázala unést jedno odmítnutí, říká Kim, modeling není bysnys pro ní. Protože stát se úspěšnou modelkou si žádá umět přijmout odmítnutí třeba každý den než přijde tolik vytoužené ANO!

To be a successful model you must be able to withstand hearing ‘no’ day after day until you finally get to a ‘yes’. 

Podobný příběh samozřejmě vůbec nemusí být jen z tohohle prostředí. Týká se nás všech ať už děláme cokoli....
To jen jako malá motivace pro hezčí den:-)
Luc.

Zdroj: www.inner-modeling.com
Poznámka: volný překlad:-)
Zajímavosti ze světa modelingu na Facebooku

4 komentáře:

 1. Moc hezké a inspirativní, Luc :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, taky si myslím, že je to prima nakopnutí uprostřed pracovních dní...:-)

   Vymazat
 2. tohle určitě není jen o modelingu, člověk je za život tolikrát odmítnut, a kdyby to měl vzdát po prvním odmítnutí, daleko by to nedotáhl :)

  OdpovědětVymazat
 3. To je krásný příběh a hodně inspirativní:-) M.

  OdpovědětVymazat