Rošťárny


Stačí si všímat maličkostí a svět může být hned o moc zajímavější. Tak například...

- Sibiřská zima a moje kamarádka Australanka. Zvyklá celý život na 18C v zimě se teď neumí pořádně obléct. Nabízí mi lekci angličtiny zdarma výměnou za to, že s ní půjdu vybrat pořádnou zimní bundu. Ne žádnou italskou dečku, ale řádnou péřovku!

- Vozíky v italské Bille nejedou ještě na eura, nýbrž na 500 lir. To má přeci každý doma!

- Můj drahý Holanďan, zvyklý na život v Čechách, odpovídá na každé italské CIAO jednoduše AHOJ. Za každé PREGO je vděčný slovíčkem DĚKUJI:-)

- Dva Italové mě zahrnují komplimenty o tom, že musím být rodilá Angličanka, když mám tak excelentní angličtinu. Pointa? Ti dva nemluví anglicky:-)


- Dva Italové u vedlejšího stolu po mě chtějí číslo. Holanďana sedícího vedle mě těžce ignorují s tím, že je to můj bratr. Pokud on vypadá jako bratr, pak je to v pohodě. Když vypadám jako jeho bratr já (a to už tu taky bylo), pak mám průůůůser...!

- Kamarád mi celoživotně lichotí o tom, jak jsem krásné děvče. Pak narazí na moji maminku a řekne, že jsem jen slabý odvar její krásy. Chápejte, už to není kamarád!:-)

Co to vlastně povídám? Všímat si maličkostí, to chce vlastně pořádnou kuráž.
Připijme si tedy na zdraví. A já se těším se perličky z vašich životů....

Luc.

Pokud se vám tento článek líbí, sdílejte ho prosím na FB či Twitteru. Děkuji vám:-)

4 komentáře:

 1. Jó maličkosti... z těch se skládá celý den :-)

  - když ve čtvrtek vystihnu tu správnou dobu, dovezou do pekárny čerstvé perníkové košíčky plněné povidlama... ňam ňam ňam...

  - pokaždé, když se rozhodnu bliknutím dálkovýma světlama upozornit protijednoucí auto na to, že nesvítí - zjistím, že mám sama světla vypnuté.

  - mezi 6 a 8 ráno jsou lidi přátelštější. Hlavně v obchodech. Zvláštní. Asi je ještě nestihl nikdo nakrknout :-)

  - nejhorší, co můžu udělat je změnit místo uložení nějaké věci tak, "abych to příště našla". Neexistuje efektivnější způsob, jak danou věc už nikdy nevidět.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bebe. Musím se Ti s něčím závažným přiznat....

   Občas mám pocit, že tahle Bebe je moje alter ago a že si ty komentáře píšu sama. Pak jsem z toho trochu schizofrenní. Nevím, zda si to nalhávám anebo zda na světě chodí ještě něco podobného mně...:-)

   Vymazat
 2. Tak to by mě zajímalo, u které odrážky tě to napadlo :-)

  PS: odhodlána bojovat o to, vecpat se do nových plavek jsem si ve čtvrtek nekoupila ani jeden perníkový košíček... doteď toho lituju, jak tu tak ohlodávám knackebrot... :-D

  OdpovědětVymazat
 3. Napadlo mě to u toho posledního bodu. Takhle jsem si jednou dobře schovala asi sto liber, že až příště pojedu do Anglie, že se to bude hodit.
  Od té doby uplynulo mnoho let, třikrát jsem se stěhovala a ty libry už mezitím asi někde shnily...:-)

  A na knackebrotech už jsem od Vánoc:-D

  OdpovědětVymazat