Věk: Číslo, se kterým si nevíme rady...

Věk je přesně to číslo, které snad ani sebezapálenější matematik nemá rád.
My ženy si s ním už tuplem nerozumíme. Nejdřív chceme vypadat o něco starší, ale už od pětadvaceti utrácíme výplaty za liftingové zázraky.


Ani tak se ovšem nevyhneme těm, co nám veškerou radost dokáží zkazit...

V 11-ti letech jsem se šla poprvé ostříhat ke kadeřnici a ta se mě hned ptala, zda jsem na střední nebo zda jsem skončila na učňáku (děsně důležitá informace!). Ona si myslela, že jsem minimálně o 5 let starší. Moje srdce zaplesalo!

V 17-ti letech jsem si nechala ostříhat ofinu a vypadala jako culíkatá Lucinka ze třetí třídy. Bylo to těžké období. Chlapi mě nechtěli. Mysleli si, že je ještě zákon nade mnou!

V 18-ti letech jsem šla na casting pro dívčí magazín, kde hledali slečny 12 - 20 let. A sama šéfredaktorka si tenkrát dala tu práci, aby mi osobně řekla, že nemám ztrácet čas čekáním, že jsem mimo jejich věkovou skupinu. Tak staře jsem vypadala!

V 19-ti letech jsem si bez občanky a zkoumavých pohledů prodavaček nemohla v Holandsku koupit ani pivo. Opět mi nevěřili, že už jsem plnoletá.

Ve 20-ti letech mi jedna prodavačka v trafice prodala lístek na městkou pro děti do 15-ti let. Prý nemohla tušit, že už jsem starší!

Tak. A teď ještě něco horšího. Ten nejhorší věk mi zřejmě totiž začíná právě nyní. Teď, v mých 22 letech, si mě nejdřív každej dobrák dobře prohlédne a pak se zeptá, jestli už není miminko na cestě! Že prý už mám na to věk a neměla bych ztrácet čas.

Bojím se, co uslyším ve třiceti, čtyřiceti a víc...
Luc.

Pokud se vám tento článek líbí, sdílejte ho na FB či Twitteru. Děkuji vám:-)

9 komentářů:

 1. Zajímavé téma! Minulý týden jsem byla v obchodě pro rohlíky a pán: "A tož jak, na kterú půjdeš školu?"
  Já: "He? Ale já už mám pár let po škole..."
  Pán [výraz člověka, kterému oznamujete, že Ježíšek neexistuje]: "Nááá a já sem myslel, že je ti teprv kolem 18ti roků!"
  Já: "Tak dík teda :-D"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A to je kompliment nebo je to alarmující:-)?
   Aspoň vidíš, jak ta BIO kosmetika funguje. Ani lifting není tak mocnej:-D

   Vymazat
 2. Jj Luci, to ja taky pořád slyším,že už bych měla být vdaná a mít dítě. Jenže od svoji máminy :)))

  OdpovědětVymazat
 3. Nemáme to jednoduchý holky!! :-))

  http://anns-fashion-blog.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 4. Pred styrmi rokmi si isiel môj manzel fotit na obciansky preukaz a fotografka sa ho pýtala:Idete sa fotit vy alebo vasa dcera?Mala som vtedy 20r.

  OdpovědětVymazat
 5. Luc, neber si to špatně, ale taky bych ti řekla o kousek víc než 22 :) Na miminko teda zdaleka ne, ale tak plus 2-3 roky, to ještě jde, ne? Nakonec, tvůj manžel asi taky není zrovna dvacetiletý junák (nebo snad ano?? v tom případě se jdu zahrabat!), takže mi to přišlo tak akorát ;) Ber to jako výhodu: vypadáš jako žena, co už to má v hlavě srovnané a ví co chce. To leckteré holky tvého-mého-našeho věku fakt netuší...
  Verunka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Verunko, jsem ráda, že to se mnou ještě není tak špatné. Přesto musím čas od času ukázat leckde občanku, abych dokázala, že 18 mi už bylo:-D
   Jinak moc děkuji za komplimenty.
   A můj drahý - to nesmím říkat veřejně, že dvacet už mu bylo před xxxxlety...:-)

   Vymazat