Výročí na přestupný rok


Pro ženy: když svou drahou polovičku poznáte přesně 29.2., pak vás čeká výročí jen jednou za čtyři roky. Smutná zpráva.

Pro muže: když svou drahou polovičku poznáte přesně 29.2., pak vás čeká výročí (=nošení kytiček, malých dárečků a pozvání na večeři) jen jednou za čtyři roky. Skvělá zpráva.

Přesně dneska mám s Holanďanem výročí já. Před 4 lety mě sbalil v Tescu na Národní mezi regály. Každoročně se jaksi snažíme oslavovat každý rok prožitý spolu, ale ten jeden den navíc nám vždycky chybí!
Takže dnes, hurá! Drahý přinesl kytku a...dáreček: Kachničku!

Kachničku, co je vlastně kartáč na mytí nádobí. Součástí sady je navíc houbička na mytí nádobí. Netuším, co tím chtěl říct. Ale jako optimistka si řeknu, že je to sladký, kachnička kouzelná, barevná a že mi tím chtěl udělat radost.

Udělal. Musím ještě kachničce najít místo na trůnění (je jí škoda na drhnutí hrnců, nemyslíte?) a jméno. Chudák kachně:-)


Krásný únorový den navíc,
Luc.

Pokud se vám tento článek líbí, sdílejte ho prosím na FB či Twitteru. Děkuji vám:-)

7 komentářů:

 1. Velice gratuluju Luc! A ať je těch přestupných let s Holanďanem ještě co nejvíc ;-)
  PS: ta kachnička je roztomilá! Mě zase spolehlivě rozveselí žabák jakéhokoli druhu :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Bebe,

   budeme se o další výročí snažit, děkujeme:-)
   Proč máš zálibu v žabácích? Opravdu je vždycky políbíš:-)?

   Vymazat
  2. Akorát by mě teda zajímalo, jestli se to v případě výročí na přestupný rok, počítá jako 1 rok, nebo jako 4 :-)
   Co se žabáků týče... já ti nevim. Nějak je mám v oblibě. Jednou jsem na dvoře našla ropuchu (viděla sem ji takhle zblízka poprvé v životě!). Tak jsem ji vzala do ruky a nesu ji ukázat chlapovi. A on "ježišmarja zahoď to, dyť je to jedovaté!"... a to bylo moje první milé setkání se žabů :-D na pusu nakonec nedošlo... když teda byl žabák jedovatý... :-)

   Vymazat
 2. Milá Luci,

  vydalo to na čtyřleté koumání, přemýšlení a lámání si hlavy a výsledkem je: zpříjemnit své nejmilejší, taky sladké a kouzelné ženě mytí nádobí. Víš, jak se teď budou u vás talíře "blejskat"?! S takovým náčiním bych stála u nádobí nadšeně aspoň pětkrát denně (což je i mé obvyklé denní skóre, ale rozhodně tam nestojím s nadšením).

  My budeme mít výročí v březnu. Takový zvyk - 14 dní před výročím dostane můj muž spolu se snídaní malou veselou obálku, kde najde seznam mých tajných přání (veskrze materiálních; vždyť ta nemateriální přání mi plní každý den,že?!) a dle nich postupuje při výběru toho Pravého dárku. Ale tentokrát bude všechno jinak. Rozhodla jsem se škrtnout hloupý a nepotřebný náhrdelník od Tiffanyho, hodinky s vodotryskem, toustovač a zmrzlinovač v jednom stroji, nový kávovar ve tvaru "Mikymauze" a místo toho všeho napíšu jen tři slova: kachnička na nádobí (a pošlu mu radši ještě odkaz na Tvůj blog) ;-)

  Měj se krásně, gratuluju k výročí a ať to šlape ;-).
  Vivi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Vivi,

   jestli si ochotna vyměnit náhrdelních od Tiffanyho za kachničku na nádobí, pak má Tvůj muž doma skutečnej poklad:-).
   Pogratuluj mu za mě:-)

   Vymazat
  2. No já nevim... u toho náhrdelníku bych se rozmýšlela... přeci jenom se to tak pěkně blýská... a já sem jak straka na ty třpytivé věci... stačí barevné sklíčko co se trochu zablýskne a je se mnou konec :-)
   A mít tak třpytivé umývátko na nádobí... a ještě ve tvaru kachničky! Óóó, to by bylo něco! :-)

   Vymazat
 3. Ti muži jsou TAK vynalézaví!!:-D

  http://anns-fashion-blog.blogspot.com

  OdpovědětVymazat